Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako je štićena protiv bolesti, teško će stabljika i dozrijeti, bitno da je vlaga dobra, u suprotnom ako čekate stabljiku, mahune će već početi i pucati...
 
Jedno pitanje,posto se repica kad poraste mnogo siri,koliko blizu sejete do komsije?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Kod mene su poceli da skidaju repicu, svašta pričaju za prinos u šta ne verujem tako da cu prinos pisati kada skinem svoju repicu koja ima još dosta zelenih mahuna. Zna li se nešto za cenu?
 
Da li je neko poceo kosenje repice?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Mi smo u četvrtak i petak skinuli LG arhitekt i KWS hybrirock ukupno nekih 15 ha, Vlaga 8-9%., rana setva cc 25.08, zemlja laka.
Dosta se teško radila jel je baš bilo upržilo, pa se mlatila. Kosili smo od 6h do 13h, i kasno uveče.Prinos oko 17m/kj. Obzirom na stanje ostalih useva u našem ataru, ja sam repicom prezadovoljan za ovu godinu.
Za sutra ostalo još oko 3ha da se skine, to je zato jer smo tu njivu posejali krajem septembra, obećava sličan rod.
 
Ovde isto poceli da kose prinosi po kj od 1500-2200 kg, vlaga pre ove kise 5% sad od 7-9%... ja u utorak planiram da krenem
 
Ja u narednih 5-8 dana sigurno necu moci da krenem, bas ima dosta zelenih. Jos od ove oluje sada je skoro sva polegla, bice sex u najavi za zetvu.
Drugar danas poceo da skida Lg Arsenal vlaga 8%, isto sve polegla, ali sva je zrela
 
Danas zakosili za probu ali odustajemo na jednoj njivi 13 vlaga na drugoj 19%.
Nastavak za 3 dana.
a1b1c9a574cb5f948d097065601b45db.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mi jučer nakosili, 7,6 vlaga, prinos očajan i očekivan, imam još nešto bolje, pa ćemo vidjeti u nastavku tjedna.
 
Mi juče završili, na kraju solidno i ispalo. Vlaga od 7-9, primese do 3.5, prosek 1550 kg/kj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh