Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predusev repica,kilometar do sledeće repice a surlaša na kukuruzu koliko hoćeš
 
Mi smo danas skinuli jednu od onih mojih repica sa nejednakim nicanjem koju sam i u proleće mislio da li da preorem ili ne. Kws Hibrirok 2020kg/kj.Sutra i prekosutra nastavak na Lg.Takodje, tih bubica ima koliko hoćeš,po celom ataru.
 

 

I šta bi sada trebalo raditi zbog tih larvi kupusne muve?
Danas skinuta najlošija parcela ( naj neujednačenije nicanje) LG arhitekt 2050 kg/kj. Idemo dalje.
 
Prskanje insekticidom u cvetanju u vecernjim satima i sredstvima koja ne stete pcelama i verovatno bar 2 takva tretmana.
Cilj je suzbiti surlasa da ne ubusi mahune da kupusna muva nema gde poloziti jaja.
 
Kod nas bas ima stete od nje,iz godine u godinu nam opada prinos
Mi smo radi nje odustali od uljane, jednostavno nije imalo vise smisla a kada ujesen nije bilo dovoljno 3 prskanja insekticidcom i onda u proljece 3 a od toga je 2 puta bio nurele i kad sam tada imao navalu crvi od kupusne muhe onda sam znao da ja to ne mogu spasiti. Probao nagodinu jos 1 i odustao od te kulture. A steta, fina je kuktura i zito nakon nje najbolje daje.
 
Prskanje insekticidom u cvetanju u vecernjim satima i sredstvima koja ne stete pcelama i verovatno bar 2 takva tretmana.
Cilj je suzbiti surlasa da ne ubusi mahune da kupusna muva nema gde poloziti jaja.

Ako sam razumeo dobro,ako surlas neprobusi mahunu,nenapravi rupicu,onda muva nemoze da umetne jaja u mahunu
 
Kako suzbiti surlaša ili kupusnu muvu kada su to insekti koji lete? Oprskaš jedne, posle sat vremena-dva dolete drugi i tako se može ići u nedogled. Čime planirate da ih tretirate dogodine kada više nema Konzula, Nurela?
 
I kod nas u ataru ih ima u svim usevima, soji, suncokretu, šećernoj repi...
 
Skinuta repica danas Lg arhitekta 3 parcele ukupna povrsina 2,76 hektara. Cekamo vagu.
9427aea3f328e3dc611211b3ab1661b4.jpg
7d3520b48d9ab9c8ebfad016a34e8238.jpg
aec0f1f22c3b0d320a8669b21cea8a47.jpg
ef3a7c1beb72d36cd26e65ebf5ab114e.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh