Ugradnja hidro volana

Jbt sad gledam, na ovom petoletkinom ne piše koji je, neki brojevi i ON na kraju.Valjda je dobar

Kad si vec u materiji, sta mislis jel ovo izvodljivo.

Ne znam dal su L i R blokirani kad se volan ne okrece, tj dali moze ulje da udje u kontra smeru. Kontam da nebi trebalo

414a5f7c9c49afb674646c0fea8875bf.jpg


Sent from my Mate 50 Pro
 
Jbt sad gledam, na ovom petoletkinom ne piše koji je, neki brojevi i ON na kraju.Valjda je dobar

Kad si vec u materiji, sta mislis jel ovo izvodljivo.

Ne znam dal su L i R blokirani kad se volan ne okrece, tj dali moze ulje da udje u kontra smeru. Kontam da nebi trebalo

414a5f7c9c49afb674646c0fea8875bf.jpg


Sent from my Mate 50 Pro
Teoretski da , vecina orbitola na traktorima su bez reakcije , nema udaraca na upravljacu , ima nepropusne ventile na izlazu kad ne radi , tako da ovo radi ali to ti je previse komplikovano , onda ti je jednostavnije motor na upravljacu u kabini.

Ovaj cisto hidraulicki sistem sa proporcionalnim ventilina ima prednost jer elektronika upravlja sa nekoliko grama ventilom , ako je namjesteno sve kako treba ne bi trebalo losije da radi samo bolje, dok motor ima da pokrece jos kolo upravljaca pa postoje normalno vece inercije.
 
Prica je malo komplikovanija , proporcionalni ventil ne moze sam da radi. Imas shemu na agopensajtu a imas i tvornicke sheme.
Dolje ti je iz pdf kompensatora pritiska, imas na shemi kompensator pritiska i proporcionalni ventil direkcioni , jos ti treba jedan ventil koji kad je iskljucen salje ulje sa pumpe na orbitrol i kad je ukljucen salje na ovaj dio koji je na shemi.
Inace kompenzator je italijanski atos hc-011/8 , jedan od najjeftinijih cetop 3. Ima i drugih. Ovaj se moze uzeti iz Poljske sa postarinom i PDV za EU oko 270E.


kompensator-prit.png

 
Ma to opet izadje dosta jbg.
orbitrol 130e i motor 50e , motor sa puznim prenosom tako da nema inercije i sklepam napred.
Videcu preko zime kad budem dokon
Mada drugari mi pocinju praviti brushless motore za autosteer pa mozda nece ni trebati.
Mislim da ce za jedno 2-3 meseca poceti prodaju.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Ima primjer onog sto je uzeo motor od trotineta i doradio ga na tokarskom da se moze montirati ispod upravljaca.
 
A ovo sto si snimao sa orbitrolom , imao sam neki indijski orbitrol , ispravan je ali ima slicne simptome ali ne toliko izrazene kao kod tebe , da nema WAS to ne bih ni znao da se desava , ali samo pod lerom i kako traktor jako vibrira desava se da kotaci osciluju jedan ili 2 stepena skoro nevidljivo okom.
 
Ma budala, da sam odmah ovako resio i cao.A ne ja kupujem sve rusko pre dve god.

Sad volan ide 2x lakse nego na novom rusu, a icice jos lakse sa ovim klipom.

Ugradjivao sam na par ruseva navigacije i bas tesko idu volani u poredjenju sa imt npr, ma reko dovescu i rusa da radi ko imt nema boga.

polozaj orbitrola izmenio da ne ide preko zglobova ikakvih, direntno osovina u orbitrol sad ide.



Sent from my Mate 50 Pro
03640c2ce711a5530ee3005a59e22364.jpg
 
Ne moze,mrzelo me praviti a i ne poznajem nikoga ko je to ikad i pomerao, imam belorusa vec 5 godina nikad to pipnuo nisam niti cu

Sent from my Mate 50 Pro
 
Лакше се улази и излази кад се помери скроз напред. Сад би требало потражити волан од 52-ке, може лако висина да се подешава.
 
Stavio drugi orbitrol, ne skrece sam vise , stigao i klip u medjuvremenu, da skinem onu rusku glupost.
f356f5f000fce62f8b440d1e74354491.jpg


Sent from my Mate 50 Pro
Idealno bi bilo da je cilindar u visini krajnika i sto blize centra ose kod hrajnjih polozaja gledano naprijed nazad , i normalno cilindar na polovini traktora lijevo-desno.

Nisi univerzalan kupio , samo da ima krajnike i posebno navoj za stelanje , onda samo skratis koliko ti treba ove navoje za stelanje.
 
Лакше се улази и излази кад се помери скроз напред. Сад би требало потражити волан од 52-ке, може лако висина да се подешава.
Nikad nisam u MTZ pomjerio volan. Neki zapadni traktori ne mozes normalno da sjednes dok volan ne podignes cak i ako vozac ima 50kg , a na rusu nije ni u centri ose traktora :haha: , pa imas starih dajceva(traktora) kod kojih moras da prekoracis volan jednom nogom , pa kazu da je ergonomski ispred vremena :ROFLMAO:
 
Gledam ruse po netu oni kad ovaj ugradjuju stavljaju da bude u liniji skroz sa sponama kad stoje pravo tockovi sto mi nema logike, svi zapadni traktori imaju uvucen jedno 5-6cm klip prema trapu u odnosu na spone.

A klipnjaca fi40 smotala bi traktor 200ks

Idealno bi bilo da je cilindar u visini krajnika i sto blize centra ose kod hrajnjih polozaja gledano naprijed nazad , i normalno cilindar na polovini traktora lijevo-desno.

Nisi univerzalan kupio , samo da ima krajnike i posebno navoj za stelanje , onda samo skratis koliko ti treba ove navoje za stelanje.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Nije do klipnjace vec do precnika klipa , jesi izracunao dobro koliko ce 2 kruga orbitrola da zakrene kotace , mislim da ne bude formula 1 u pola kruga da skrece max na stranu ili treba ljetnje dopodne da okreces volan da max zakrene 8-)

Da klip je malo naprijed u odnosu na krajnike kad traktor ide pravo, zato sto krajnici rotiraju.

Ja imam klipnjace 35mm , nisam siguran klip, orbitrol 80 kubika , zakrene za malo vise od 2 kruga vise od 50 stepeni prednje kotace , skoro kao viljuskar , traktor tesko i krene kad su na max, nema prednje vuce. Meni to odgovara a upravljac sa prstom mozes da motas.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh