Ugradnja hidro volana

A ne mogu izracunati kad ne znam unutrasnji precnik cilindra.Mogu spoljni premeriti ali ne znam debljinu da bi dobio unutrasnji.
Orbitrol je 100 kubika.
Kontam da toliki klip nisu pravili za manje orbitrole

Bas je glomazan.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Izmjeris vanjski promjer klipa i samanjis promjer klipnjace za 10mm , to vazi za ove 35mm klipnjaca i promjer unutrasnjosti cilindra/klipnjaca 60mm a vanjski promjer cilindra je 70mm.
 
Nije do klipnjace vec do precnika klipa , jesi izracunao dobro koliko ce 2 kruga orbitrola da zakrene kotace , mislim da ne bude formula 1 u pola kruga da skrece max na stranu ili treba ljetnje dopodne da okreces volan da max zakrene 8-)

Da klip je malo naprijed u odnosu na krajnike kad traktor ide pravo, zato sto krajnici rotiraju.

Ja imam klipnjace 35mm , nisam siguran klip, orbitrol 80 kubika , zakrene za malo vise od 2 kruga vise od 50 stepeni prednje kotace , skoro kao viljuskar , traktor tesko i krene kad su na max, nema prednje vuce. Meni to odgovara a upravljac sa prstom mozes da motas.
Kod mene je klipnjaca 22, a klip 45, nesto mi se cini da ce kod danera bude manje od dva kruga sa jedne na drugu stranu..
 
na novom klipu, klipnjaca 40 spoljni precnik cilindra 75 mm

na imt 549 sam merio klipnjaca 30 , spoljni cilindar 60mm , isti orbitrol imam na njemu od 100cc , imam oko 1.3-1.4 kruga od sredine do punog motanja.

kontam da ce sa ovim klipom biti rasterecenija pumpa i da ce se lakse motati


Sent from my Mate 50 Pro
 
Poslednja izmena:
Kod mene je klipnjaca 22, a klip 45, nesto mi se cini da ce kod danera bude manje od dva kruga sa jedne na drugu stranu..
Takođe na yto-u sa jedne na drugu stranu 2 kruga.... Mislim da je to premalo i da zbog toga volan teško ide na ler gasu. Šta misle iskusniji? Da stavim orbitrol sa manje kubika? Svakako je počeo da curi pa bih ga možda promenio.
 
Kupio sam takav klip nedavno...jako los kvalitet...
Takodje sam uzeo orbitrol 100ccm ali se plasim da ce biti veliki za njega...taman bi mu bilo 80
Na koji traktor montiras ovakav klip?
Vec odavno ljudi ugradjuju hidraulicne upravljace na traktore ali i dan danas niko strucan nema da predlozi neke stvari, kolike zapremine cilindar a kolike orbitrol, vec svi rade na blef.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
na novom klipu, klipnjaca 40 spoljni precnik cilindra 75 mm

na imt 549 sam merio klipnjaca 30 , spoljni cilindar 60mm , isti orbitrol imam na njemu od 100cc , imam oko 1.3-1.4 kruga od sredine do punog motanja.

kontam da ce sa ovim klipom biti rasterecenija pumpa i da ce se lakse motati


Sent from my Mate 50 Pro
To bi trebalo da bude ok, nek je klip unutra minimalno 60, ako je hod klipa 200, trebalo bi da bude tri kruga sa kraja na kraj sa orbitrolom od 100cc.
 
Takođe na yto-u sa jedne na drugu stranu 2 kruga.... Mislim da je to premalo i da zbog toga volan teško ide na ler gasu. Šta misle iskusniji? Da stavim orbitrol sa manje kubika? Svakako je počeo da curi pa bih ga možda promenio.
Dva kruga je minimum! Ispod toga nikako... za njivu je ok, odlicno, a za transport ne bi bilo lose da je 2.5-3 kruga... a sto ide teze na leru, mozda fali protoka za taj ugradjeni orbitrol... po meni lepse radi sistem sa orbitrolom od 100cc i odgovarajucim ostalim elementima, nego manji klip , orbitrol od 66cc i manja pumpa, tu se postize veci pritisak u sistemu pa se malo teze vrti, meni je takav utisak sa org. imt hidraulicnim volanom, krilna pumpa itd...
 
Ovaj klip ce se kaciti na kraj spone, a fabricki je isao na pola spone(nekih 11-12 cm blize trapu) tako da ce sad biti i manje opterecenje na pumpi i orbitrolu i mislim da ce se lakse motati.

Sent from my Mate 50 Pro
 
На имт 558 уграђен хидро волан и утоварна кашика, за волан је намонтирана пумпа од белоруса 14-ка поред компресора, клип, орбитрол са виљушкара. Све упасовано, ради без грешке. Али пумпа се јако загрева. Замењена са 10-ком и исто се дешава. Уље било хидрол 68, замењено са хидрол 46. Исто се дешава, али се уље не загрева. Где може бити проблем или решење.
Једино што пада на памет је да је до положаја пумпе, код белоруса је хлади вентилатор хладњака и није близу мотора. Или је проблем у обртајима пумпе.
 
Na koji traktor montiras ovakav klip?
Vec odavno ljudi ugradjuju hidraulicne upravljace na traktore ali i dan danas niko strucan nema da predlozi neke stvari, kolike zapremine cilindar a kolike orbitrol, vec svi rade na blef.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Izracunaj nije to problem.
Ovaj klipnjaca 40mm a spoljni precnik 75 da je unutrasnji 65mm, a orbitrol 100 ccm , max hod na jednu stranu 100mm , treba da bude manje jer je max hod klipa 200mm

povrsinu klipa racunamo 65mm , oduzimamo joj povrsinu klipnjace 40mm
D2xPi /4 , precnik klipa na kvadrat puta Pi koji je 3.14 sve podjeljeno sa 4
((6,5x6,5) x 3,14) / 4 = 33,16 cm2
tako dobijamo za klipnjacu 12,56 cm2
oduzimamo povrsinu klipa od klipnjace da dobijemo radnu povrsinu klipa
33,16 - 12,56 = 20,6 cm2
kako smo uzeli da je hod klipa na jednu stranu 100mm
mnozimo povrsinu sa hodom da dobijemo zapreminu cilindra za jednu stranu
20,6cm2 x 10cm = 206cm3

jedan litar 1000cm3

dijelimo potrebnu zapreminu sa orbitrolom
206cm3 / 100cm3 = 2,06 kruga na jednu stranu otprilike
 
На имт 558 уграђен хидро волан и утоварна кашика, за волан је намонтирана пумпа од белоруса 14-ка поред компресора, клип, орбитрол са виљушкара. Све упасовано, ради без грешке. Али пумпа се јако загрева. Замењена са 10-ком и исто се дешава. Уље било хидрол 68, замењено са хидрол 46. Исто се дешава, али се уље не загрева. Где може бити проблем или решење.
Једино што пада на памет је да је до положаја пумпе, код белоруса је хлади вентилатор хладњака и није близу мотора. Или је проблем у обртајима пумпе.
Sipaj Atf i imaćeš lak volan i leti i zimi
 
Nazad
Vrh