Ugradnja hidro volana


Sa vise tih ruskih pumpi imam iskustva i moja preporuka je da usis na kucistu rasiris koliko god mozes i stavis sto vece usisno crevo. Naravno, za povrat od orbitrola u bocu takodje stavis crevo unutrasnjeg precnika istog kao sto je precnik izlaza orbitrola. Creva od orbitrola do klipa unutrasnji promer oko 10mm.
 
Није први пут да је овако уграђивано, само не на овако стар трактор. Зато је и још остало да провери мајстор обртаје компресора, то је непознато. Све што је са белоруса могло да се пребаци од црева је пребачено. Пумпа погони само управљачки механизам.
Решиће се до јесени.
Na IMR motorima kompresor se vrti 1:1 (ili tu negde jako blizu) sa radilicom motora, svuda osim kod 533 gde je usporen 1:2 jer se pogoni sa PVP. Znaci 600 - 2400 obrtaja. Prevedeno u protok sa pumpom 10cm3 x 600 = 6 l/min na leru, 24l max. Sa 14cm3 pumpom 8.4 - 33.6l. To je sve ok opseg
 
Naporan si

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Samo toliko, trebalo je isk... i sefa i stanicu.


Inace 16-tica je na vecim MTZ kao 1221 imaju orbitrol 160cm3. Hid. crijeva su vecinom 10mm unutrasnji precnik.
A pumpe jako jeftine, prije sukoba , MTZ preporucuje motorno ulje, kad pumpa ode , ulje vecinom zavrsi u motoru.
 
Poslednja izmena:
Na rusa ce biti pitanje dali moze onaj klip... uffff ruska posla.

Poluge na tockovima predugacke, prevelik ugao prave, ne verujem da ce aksijalni moci to da isprate.

Na rusa bez prednje vuce pase, ali ovde je drugacije.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Jel ima tvoj MTZ poprecnu sponu , ona na kojoj se steluje spur , ako ima ta hidraulicni cilindar tu ide , jedino onda vazi ono sto sam rekao prije , da su kraci krajnici i da izmedju imas navoje za stelovanje, odnosno da je cilindar univerzalni a ne tipski za jedan traktor.

Kao ovaj iz risiteha , vece mogucnosti namjestanja duzine , cak skracivanjem navoja za stelovanje.
 
Ima poprecnu , ima stelovanje ali poluge gde se kaci poprecna su predugacke , nece se moci aksijalni toliko slomiti, probacu ali odokativno nema sanse.

Da ima sa kontra strane da se kaci kao tu gde je fabricki klip tu bi moglo, mala poluga.



Sent from my Mate 50 Pro
c18d493dfd5208921b18a3aa4e0987a4.jpg
 
Poslednja izmena:
Na drugu stranu ne mozes da ti neko navari nosac gdje bi kacio krajnik kao na ovoj strani gdje vec imas , a i nosac cilindra treba napraviti koji se sarafa na prednji trap , gusani je , isto vrlo komplikuje stvar.
 
Mislim da bi mogao rusove krajnike da koristis ali ti trebaju cijevi sa navojem koji na jednu stranu idu na zglob koji si dobio a na drugu na navoj od ruskog krajnika , komplikuje stvar kako okrenes, ako prepravljas neki europski traktor sve vise manje je standardno , normalno veci traktori veci dijelovi.
 
Video sam , samo manji klip od mog, a ugao spona nedaj ti boze sa tim nosacem.Spone i dalje ne pasu jer su duplo manje od rusovih.
Evo na video animku sa tim .
Meni se to ne svidja



Sent from my Mate 50 Pro
 
Drugaru ugrajujemo na imt 560, za njega je odlican klip

posto ja moj klip nmg ugraditi na glupog belorusa bice na prodaju , 100e

debd334b45b5bc427f5abcfd4fd8efcd.jpg


Sent from my Mate 50 Pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh