Ugradnja hidro volana

Poz.
Molim stručne kolege za mišljenje....
Da li može zupčasta pumpa koju ću da montiram kod kompresora povlačiti ulje iz trupa traktora, naravno postaviti nepovratni ventil i prvi put "naliti".
Treba mi za spoljnu hidrauliku na 539, nekom glupo zvuči pošto je to 539, ali sad već imam nekoliko priključaka koji se upravljaju dvosmernom hidraulikom.
Da napomenem trenutno imam rešeno preko ventila ispod sedišta, ali u tom slučaju kao što znate ne rade obe funkcije istovremeno.
 
Uopste ne zvuci glupo jer je to za nekog mozda skroz nebitna stvar ali za mene je izuzetno bitna stavka na traktoru.
Odavno jos ljudi imaju potrebu za razvodnikom na Imt traktorima ali koliko znam niko to jos uvek nije onako konkretno resio.
Ideja ti nije losa ali ne znam da li bi funkcionisalo bas iz tog razloga sto si naveo.
Ujak je bas ovog leta imao prob sa traktorom Utb 640, pukla mu cev od ulja i ulje izaslo, kad je nasuo novo pumpa nikako nije htela povuci jer ulje ne dolazi do pumpe slobodnim padom.
Znam da mu je majstor dolazio i donosio neku primitivnu "pumpu" da navuce ulje do zupcaste pumpe.
Sad radi najnormalnije, sto bi reklo da bi verovatno i tvoja ideja bila uspesna ali ne bih se smeo kladiti...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvala na odgovoru.
Sviđa mi se što ima kolega sa kim mogu podeliti mišljenje.
Ićiću na tu varijantu, to ću zimus pripremati.
Ne dopada mi se dodatna posuda, najpre bi je potopio u kućište ali ni za to nisam siguran da je neko radio na 539.
Uglavnom, svaka sugestija i mišljenje je dobri došlo.
 
Poz.
Molim stručne kolege za mišljenje....
Da li može zupčasta pumpa koju ću da montiram kod kompresora povlačiti ulje iz trupa traktora, naravno postaviti nepovratni ventil i prvi put "naliti".
Treba mi za spoljnu hidrauliku na 539, nekom glupo zvuči pošto je to 539, ali sad već imam nekoliko priključaka koji se upravljaju dvosmernom hidraulikom.
Da napomenem trenutno imam rešeno preko ventila ispod sedišta, ali u tom slučaju kao što znate ne rade obe funkcije istovremeno.
Mogu obe funkcije na ventil ispod sedista, treba ti jedna plus jednosmerna sekcija za poluge, i stavis da gura ulje gde se kaci sipka za kipovanje... moze i zupcasta da vuce iz trupa, ali bolje je da ako vec stavis dodatnu pumpu stavis i spoljni rezevoar samo za nju.... meni zupcasta vuce ulje odozdole sto se kaze, spoljni rez. a izlaz mu je na visini sa dna trupa... samo ja sam nalio ulje i spustio crevo da krene ulje na njega pa onda ga navukao i stegao na prikljucak na pumpi, posto tu crevo nije pertlovano nego na selnu... a desilo mi se i u njivi da je spalo crevo za povrat u rez. i nije bilo ulja da normalno funkcionise spoljna hidraulika, dolio par litara i pumpa je sama povukla....
 
Poslednja izmena:
Mogu obe funkcije na ventil ispod sedista, treba ti jedna plus jednosmerna sekcija za poluge, i stavis da gura ulje gde se kaci sipka za kipovanje... moze i zupcasta da vuce iz trupa, ali bolje je da ako vec stavis dodatnu pumpu stavis i spoljni rezevoar samo za nju.... meni zupcasta vuce ulje odozdole sto se kaze, spoljni rez. a izlaz mu je visini sa dna trupa... samo ja sam nalio ulje i spustio crevo da krene ulje na njega pa onda ga navukao i stegao na prikljucak na pumpi, posto tu crevo nije pertlovano nego na selnu... a desilo mi se i u njivi da je spalo crevo za povrat u rez. i nije bilo ulja da normalno funkcionise spoljna hidraulika, dolio par litara i pumpa je sama povukla....
Reci mi sa ovom funkcijom, poluge dižem i spuštam na tu jednosmernu sekciju, a preko ventila na sedište mogu da vratim na osnovnu funkciju hidraulike?
U ovom slučaju rada kada poluge popuste mora se aktivirati ponovo ručica i podići na željenu visinu.?
U svakom slučaju ideja ide na razmatranje 🤔
 
Pa da, morao bi poluge da pripodignes :osmeh: u toku rada, zavisi koliko ti dobro drze, i zavisi za koji prikljucak, ako treba duze vremena da stoje u nekom polozaju onda i nije bas najbolja varijanta.. i da, kada vrnes ventil na ploci sve radi kao fabricki.
 
Imam IMT-533 sa motorom DM-33 na koje m imam tandem pumpu koja ima pogon do zupčanika od kompresora. Manja pumpa (11-12 l/min) je za hidraulični volan i ima svoj rezervar sa ATF-om, a veća (mislim da je oko 25 l/min, ne sjećam se više) je za kiper izvode i vuče ulje iz mjenjača-diferencijala (INA Transhidrol 85). Toj većoj je prvo usis bio spojen preko pol cola crijeva na čep di se ispušta ulje iz dif., ali to nije bilo dobro jer pumpa nije dobivala dovoljno ulja. Nakon toga je za usis stvaljeno adekvatno puno deblje crijevo i napravljen je prihvat na desni bočni okrugli poklopac di stoji mjerač za ulje s tim da je sa unutrašnje strane poklopca stavljena šira cijev da vuče ulje tik iznad dna. Od tada nije više bilo problema.

Sad planiram na drugom IMT-533 koji je na "original postavkama" ugraditi hid. pumpu od 560, pomoćnu zupčastu pumpu, te podizni cilindar i klip od 560 (klip i cil. od 560 već imam na fergusonu sa DM-33). Pored toga stavit ću ramena od 558, vertikalne i donje poluge od 549 kao i produžetak za toplinger što isto sve već imam na to jačem 533.

@pedja_agro : Vodi računa kolikog kapaciteta će ti biti pumpa i di ćeš stavit usis tako da ne bi imao problema ko što sam ja imao.
 
Imam IMT-533 sa motorom DM-33 na koje m imam tandem pumpu koja ima pogon do zupčanika od kompresora. Manja pumpa (11-12 l/min) je za hidraulični volan i ima svoj rezervar sa ATF-om, a veća (mislim da je oko 25 l/min, ne sjećam se više) je za kiper izvode i vuče ulje iz mjenjača-diferencijala (INA Transhidrol 85). Toj većoj je prvo usis bio spojen preko pol cola crijeva na čep di se ispušta ulje iz dif., ali to nije bilo dobro jer pumpa nije dobivala dovoljno ulja. Nakon toga je za usis stvaljeno adekvatno puno deblje crijevo i napravljen je prihvat na desni bočni okrugli poklopac di stoji mjerač za ulje s tim da je sa unutrašnje strane poklopca stavljena šira cijev da vuče ulje tik iznad dna. Od tada nije više bilo problema.

Sad planiram na drugom IMT-533 koji je na "original postavkama" ugraditi hid. pumpu od 560, pomoćnu zupčastu pumpu, te podizni cilindar i klip od 560 (klip i cil. od 560 već imam na fergusonu sa DM-33). Pored toga stavit ću ramena od 558, vertikalne i donje poluge od 549 kao i produžetak za toplinger što isto sve već imam na to jačem 533.

@pedja_agro : Vodi računa kolikog kapaciteta će ti biti pumpa i di ćeš stavit usis tako da ne bi imao problema ko što sam ja imao.
Hvala kolega na savetu. Razmisljanje mi je bilo baš kako si i napisao, da usis stavim na ploču gde je merač.
Reci mi, produžetak za topling ide sa pločom hidraulika?
Ako se stavljaju poluge od 542/549 moraju li i druga ramena ili samo vertikalne poluge?
Ja sam ove jeseni radio motor M33 u DM33, pumpa je RicardBencic.
Neopisivo koliko je jaci traktor, ne muci se, ne greje.
Ponovio sam ga sa prevrtacima 12" i mera mu je prava.
 
Produžetak je ko na 555,558, 560, 577. Samo moraš napravit donju ploču u koju sjeda produžetak (gore se kači tamo di sad ide toplinger) i skinit unutrašnje španere.
Vertikale moraju druge, a prihvat vertikala na original ramena bi se dao prepravit premda ja to nisam radio.
 
Pozdrav kolege.
Da li je moguće ubaciti pomoćnu pumpu sa razvodnom pločom u imt 539, kao što recimo ima 560 ili 577.
I dalje sam u nedomici za spoljnu hidrauliku da li da idem spoljnu pumpu ili ovu opciju ako je moguće?
Hvala
 
Nazad
Vrh