Ugradnja hidro volana

Mora da se greje, to je normalno.Sistem radi pod određenom temperaturom.
 
Na koji traktor montiras ovakav klip?
Vec odavno ljudi ugradjuju hidraulicne upravljace na traktore ali i dan danas niko strucan nema da predlozi neke stvari, kolike zapremine cilindar a kolike orbitrol, vec svi rade na blef.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Postoji definisani parametri kod ugradanje hidrauličnog volana.
1. 3-5 krugova volana sa jedne strane na drugu (za traktor je idealno 3.5)
2. Pumpa mora imati kapacitet na leru za 60 punih krugova volana u minutu (ako je orbitrol 80cm3 onda pumpa mora dati minimum 60 x 80cm3 = 4.8L/min)
3. Pumpa mora imati kapacitet na nekim prosečnim radnim obrtajima motora min. 100 punih krugova volana u minutu (ako je orbitrol 80cm3 onda pumpa mora dati minimum 100 x 80cm3 = 8L/min)

Mora se uvek krenuti od komponente koju imate i na osnovu nje dimenzionisati ostale.
 
Napraviste kvantnu fiziku od volana.otac i ja pre 10 godina prepravili na rakovici-orbitrol ruski 80cc,klip od rusa takodje(onaj tanji,a duzi hod),pumpa volana od auta...upakovali za dva tri dana i eno radi godinama bez ikakvih prerada/dorada.
 
Napraviste kvantnu fiziku od volana.otac i ja pre 10 godina prepravili na rakovici-orbitrol ruski 80cc,klip od rusa takodje(onaj tanji,a duzi hod),pumpa volana od auta...upakovali za dva tri dana i eno radi godinama bez ikakvih prerada/dorada.
Najlakše je kada sve nabaviš od nule i pravilno dimenzionišeš. Naješća greška su orbitrol ili klip prevelike zapremine, i onda se dođe u situaciju ili da je volan prespor ili je pumpa nedovoljnog kapaciteta.

Podatke koje sam naveo u prethodnom postu sam našao na Dunfoss sajtu.
 
Napraviste kvantnu fiziku od volana.otac i ja pre 10 godina prepravili na rakovici-orbitrol ruski 80cc,klip od rusa takodje(onaj tanji,a duzi hod),pumpa volana od auta...upakovali za dva tri dana i eno radi godinama bez ikakvih prerada/dorada.
Sve zavisi kako ko gleda na realnost.
Sklepao sam i ja sebi bas kao i ti, pre 10god od delova koje sam nasao kod rodjaka na otpadu (orbitrol, pumpa).
Dan danas radi savrseno ali ne mota se isto kao isti takav traktor sa fabrickim hidro volanom!!
Oba su moja u dvoristu pa tako znam.
Sa fabrickim je daleko bolje.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Postoji definisani parametri kod ugradanje hidrauličnog volana.
1. 3-5 krugova volana sa jedne strane na drugu (za traktor je idealno 3.5)
2. Pumpa mora imati kapacitet na leru za 60 punih krugova volana u minutu (ako je orbitrol 80cm3 onda pumpa mora dati minimum 60 x 80cm3 = 4.8L/min)
3. Pumpa mora imati kapacitet na nekim prosečnim radnim obrtajima motora min. 100 punih krugova volana u minutu (ako je orbitrol 80cm3 onda pumpa mora dati minimum 100 x 80cm3 = 8L/min)

Mora se uvek krenuti od komponente koju imate i na osnovu nje dimenzionisati ostale.
Ovaj proracun ne vazi za MTZ traktore, imaju manje pumpe odnosno protoke i vece klipove , posledica je da se u "ler" teze motaju.
 
Napraviste kvantnu fiziku od volana.otac i ja pre 10 godina prepravili na rakovici-orbitrol ruski 80cc,klip od rusa takodje(onaj tanji,a duzi hod),pumpa volana od auta...upakovali za dva tri dana i eno radi godinama bez ikakvih prerada/dorada.
Daner zato i prepravlja jer u jednu stranu brze mota a u drugu sporije , odnosno u jednu stranu treba vise puta okrenuti volan nego u drugu a to pravi problem kod gps i autopilota jer elektronika nema umjetnu inteligenciju i mozak da to moze kompenzovati , znaci ili 2 klasicna cilindra okrenuta nasuprot ili ovaj sa jednom klipnjacom na oba kraja.
 
На имт 558 уграђен хидро волан и утоварна кашика, за волан је намонтирана пумпа од белоруса 14-ка поред компресора, клип, орбитрол са виљушкара. Све упасовано, ради без грешке. Али пумпа се јако загрева. Замењена са 10-ком и исто се дешава. Уље било хидрол 68, замењено са хидрол 46. Исто се дешава, али се уље не загрева. Где може бити проблем или решење.
Једино што пада на памет је да је до положаја пумпе, код белоруса је хлади вентилатор хладњака и није близу мотора. Или је проблем у обртајима пумпе.
Pitanje je tipa: "vozac se zove Mirko, zasto kada koci kamion blokira zadnji desni " , bez ljutnje nisi rekao nista , ni koliko se pumpa brzo okrece min max , ni da li ta pumpa pokrece i utovarnu kasiku i volan ili su 2 sistema u pitanju , debljina cijevi, sta je sve spajano itd.

Moze da bude losa pumpa pa da grije ulje jer ulje prolizava unutra, ali ovdje bih se kladio da to nije uzrok grijanja ulja.
 
Није први пут да је овако уграђивано, само не на овако стар трактор. Зато је и још остало да провери мајстор обртаје компресора, то је непознато. Све што је са белоруса могло да се пребаци од црева је пребачено. Пумпа погони само управљачки механизам.
Решиће се до јесени.
 
Stricu smo spakovali onaj turski kit sto prodaju u Trsteniku na Imt 540, ne greje se preterano sistem, moze se ruka drzati na pumpi.
Volan se mota preterano lako, to mi se malo ne svidja i da mogu da biram stavio bih cilindar kao danerov.
Bilo bi savrseno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zetor ima pogon pumpe za volan na kompresoru , vecina uljnih pumpi nemaju problem do 3600 o/min.

Pitanje za Sapatnik, gdje ti je rezervoar , mora biti vise od uljne pumpe , i normalno crijevo usisa da je odredjenog protoka.

Imas tabele od proizvodjaca hidraulicnih crijeva , pogledaj unutrasnji precnik svojih i koliki protok imaju , ako su tanka crijeva rade kao prigusnice i stvaraju otpor i zagrijevaju ulje.

Da li poslije pumpe imas sigurnosni rasteretni ventil , da li je dobro namjesten , da li orbitrol ima sigurnosni rasteretni ventil unutra , nemaju svi.

Kad se gleda problem na hidraulickom sistemu , serijski se prikljuci manometar sa crijevima iza pumpe , on ce ti kazati vise nego sto cemo mi napisati tu za nedjelju dana.
 
Проверићемо све, резервоар скинут са там-а 3 литре. У систему има око 2.5 литара уља. Црева 20-22 мм.
 
Da ne mlatimo praznu slamu , kad stavis manometar do 200 bara tako da ga mozes vidjeti , kad ne motas na manometru bi trebalo da bude oko 0 bara ili nesto jako malo, kad motas zavisno od opterecenja prednjeg kraja kad traktor stoji ne bi smjelo da na manometru bude vise od 50 bara ajde ako je cilindar mali i vise ali cim prestane opterecenje treba da padne na 0.
 
Nazad
Vrh