Ugradnja hidro volana

Bukvalista...:bravo: Mrzelo me da kucam... Hidraulicnu pumpu... Vidis kako je zemljak odmah skonto...:cool:
 
Da li orbitroli imaju i sebi neki ventil koji se otvara pri nekom pritisku i salje visak ulja u povratni vod ili se to mora resavati na drugi nacin?
neki imaju a neki nemaju to dobro pazi ako budes kupovao ja sam kod sabe 2 pumpe bukvalno razgulijo ORBTROL NIJE IMAO VENTIL sad sam ugradijo primarni ventil od zmajevog kombajna i radi bez greske
 
Ljudi,jel zna neko koliko kosta da se na Mtz-u sa stuba preradi na orbitrol?!
 
sad sam ugradijo primarni ventil od zmajevog kombajna i radi bez greske
Ajde uslikaj kako si to resio! Tj kako izgleda taj primarni ventil.... Ako stignem ove zime bi voleo da ugradim "orbitrol" volan u 577 pa me sve kombinacije zanimaju. Lepo je videti kako se ljudi dosete pa iskoriste neke delove od auta i imaju "jeftin" servo volan.
 
Aca zavisi posto nadjes orbitrol i klip.spona iz jednog dela i ruke sto se zavrcu na glavcine prednjeg tocka su 100e novo+klip+orbitrol+creva+majstor sve to od 300 do 500e
 
Ja sam mislio da spone ne diram,vec da ih ostavim kako stoje na stubu i samo da kupim onu ruku gde se jos srafi orbitrol.Ruke ne bih placao,cale i ja bi radili.
 
stub izbaci i stavi jednu sponu. na mesto stuba napravis nosac i tu stavis orbitrol i bude sve orginal a ne neka ruzna budzevina
 
sve novo oko 600 eura,evo kod nas vec dve godine...na mtz82,ali bez ikakvih ventila,zato pitam od cega zavisi-i radi odlicno-moraju i nosaci spona,i spone nove.ako treba nekom,mogu slike sutra.
 
Ajde uslikaj kako si to resio! Tj kako izgleda taj primarni ventil.... Ako stignem ove zime bi voleo da ugradim "orbitrol" volan u 577 pa me sve kombinacije zanimaju. Lepo je videti kako se ljudi dosete pa iskoriste neke delove od auta i imaju "jeftin" servo volan.




ugraiš pumpu od opela ona ima taj ventil ugrađen
 
netreba ti poseban rezervar imas rezervar hidraulike sa kojeg spojis cev za dovod do pumpe i povrat sa orbitrola vratis na cep za sipanje ulja
 
Ja bih da napravim poseban rezervoar za volan,da se ulje ne bih mesalo,jer kada kipujes prikolice uvek se malo izmesa i ne valja za orbitrol.
 
ni to nije problem stavis ga pored orbitrola i jos ustedis na crevima:ppozdrav:
 
ugraiš pumpu od opela ona ima taj ventil ugrađen
A jel ima pumpa od 577 taj ventil? Nekada davno smo imali onaj "poluservo" volan ali smo ga izbacili jer je znao iz cista mira smotati volan u jednu stranu i izbiti gumice. Naravno ako ne drzis volan. Ako drzis volan kad upalis traktor onda nije bilo problema. Osim hronicnog curenja... Mikron iz Cacka mi je trazio ~16000 da sredi taj volan ali me nekako strah da cu baciti pare! Za 16h mogu kupiti nov orbitrol od rusa a novo je novo!
 
Ugradnja orbitrole na MTZ 82

Stub volana sluzi kao rezrvoar ulja, sve drugo je ostalo kao sto je i bilo. Evo par slika (ako uspem da ih okacim):
 
to je bilo resenje belorusa izmedju serija sa stubom i ovih sad novih ali se nije bas najbolje pokazalo zato sto ima dosta "prenosa" pa volan vremenom dobije dosta lufta,ali moze i tako
 
Evo uz malo truda i kao igracka je... 558 sa hidraulikom... Koga zanima neka se javi pa ga mogu uputiti na majstora koji mi je to uradio... Cena 350 evra...



03042010464.jpg


uslikaj mako detaljnije pumpu orbitrol itd
 
Nazad
Vrh