Ugradnja hidro volana

Vidi ovako to je sistem kao na mercedesu 123 rekao bih.Moze da se uradi ali jedan problem postojij er svi auti guraju spone volana popreko auta a traktor to mora po duzini.Znaci postoji sansa da se postavi samo da se promeni smer ulja jedan covek je tako uradio i dan danas na 558 tako korosti bas od mecke 123 upravljac komplet je ugradio na vratilo gde dolazi kompresor na 558

Nije mi jasno kako se moze promeniti smer ulja, da li je to moguce na sistemu pumpa mercedes 123, hidr. glava upravljaca mercedes 813 kamion.
 
meni treba lifamov orbitrol 4 izvoda--jel netko zna dali toga bude u Šidu na vašaru.
Ili možda netko od kolega s foruma ima za prodat.
 
Nije on line katalog već je iz mog kompijutera, ali ne znam šta Vas interesuje jer je svaki deo odvojen!
 
Interesira me sve , htio bi katalog na svom kompjutoru .
Pumpe , razvodnici , ventili pritiska , ventili protoka itd.?
 
Nije mi jasno kako se moze promeniti smer ulja, da li je to moguce na sistemu pumpa mercedes 123, hidr. glava upravljaca mercedes 813 kamion.

Komšija je ugradio glavu od mercedesa na rakovicu r60 i imao je taj problem sa smjerom. Zbog toga je jednostavnoo ugradio dva zupčanika, jedan na vratilo volana a drugi na vratilo glave volana, uzubio ih i tako je dobio "pravi smjer". Zupčanike je našao na otpadu, izašlo ga par eura, samo mu neko na strugu sve to upasovao. Jednostavno rješenje a vrlo efektivno, volan je lagan kao perce a zupčanici nemaju nikakav negativan efekat (ne otežavaju okretanje, samo ih podmaže tovatnom mašću ponekad i to je to). Cijelu tu konstrukciju je inače upakovao u prostor gdje kod r60 stoji akomulator, a akomulator je prebacio naprijed pa mu služi kao teg, a potom je glavu volana i zupčanike zaštitio limom da ne upada prljavština. Taj traktor se vidi na snimku berbe kukuruza koji sam postavio na temi Kukuruz 2011.
 
evo kako je gospodin koji mi je brao kukuruz ugradio hidro volan (ako se tako moze nazvati) na IMT 549. Pumpa kod alternatora i taj poluorbitrol ispod volana (kako ga on naziva) su sa mercedesa, i stavio je volan od renoa, malo je prepravio spone, i stavio poprecnu napred od bagera nekog. sad mu lagano ide volan :osmeh:

2eex3wx.jpg

2rgmfc6.jpg

noy3c2.jpg

fyzrwl.jpg

 
Danas sam imao defekt sa mojim hidro volanom pukla mi pumpa volana 10 i pocelo ulje da curi , zamijenim pumpu stavim malo jacu 14 i sve radi kako treba kad sam smotao volanom do kraja puce i ona posredini e sad gdje bi mogao biti kvar imali u orbitrolu nekakvi ventil regulator pritiska dali nijo on zasteko
 
Gospodine @Mzupunski,

Interesovalo bi me kako vas služi taj remen? Ko je proizvođač i koliko dugo već radi? Interesantno mi je jer remenje baš i nevoli kada su prelomljeni na toliko mesta.

Mada bih Vam svejedno savetovao ili da stavite manji remen i da ga normalno zategnete, jer ni klinasti ni zupčasti remeni nisu predviđeni za onakvo silovanje kao što se može videti na slici. Ili to, ili uvek sa sobom nosite ovakav rezervni remen, u slučaju da Vam pukne dok ste u ataru.
 
Komšija je ugradio glavu od mercedesa na rakovicu r60 i imao je taj problem sa smjerom. Zbog toga je jednostavnoo ugradio dva zupčanika, jedan na vratilo volana a drugi na vratilo glave volana, uzubio ih i tako je dobio "pravi smjer". Zupčanike je našao na otpadu, izašlo ga par eura, samo mu neko na strugu sve to upasovao. Jednostavno rješenje a vrlo efektivno, volan je lagan kao perce a zupčanici nemaju nikakav negativan efekat (ne otežavaju okretanje, samo ih podmaže tovatnom mašću ponekad i to je to). Cijelu tu konstrukciju je inače upakovao u prostor gdje kod r60 stoji akomulator, a akomulator je prebacio naprijed pa mu služi kao teg, a potom je glavu volana i zupčanike zaštitio limom da ne upada prljavština. Taj traktor se vidi na snimku berbe kukuruza koji sam postavio na temi Kukuruz 2011.
Fino si objasnio, idu gore 2 zupcanika i smjer je promjenjen, ima uljne pumpe po otpadima koliko hoces, od njima iskoristis zupcanike, ova na slika je od neka lada(mislam).



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Pokupio sam svih djelova, ako bog da vremena bice i montaza...
 
Danas sam imao defekt sa mojim hidro volanom pukla mi pumpa volana 10 i pocelo ulje da curi , zamijenim pumpu stavim malo jacu 14 i sve radi kako treba kad sam smotao volanom do kraja puce i ona posredini e sad gdje bi mogao biti kvar imali u orbitrolu nekakvi ventil regulator pritiska dali nijo on zasteko
pozzzz naravno da ima sigurnosni ventil u orbitrolu samo reci o kom se orbitrolu radi da ti pomognem oko toga koliko mi se čini po "oznaki " pumpe rekao bih da se radi o belorusu ako se nevaram
 
@Attila M. nista mozda razumeli najbolje moj post, traktor je u vlasnistvu gospodina koji mi je brao kukuruz ove godine. Po njegovoj prici ima vec neko vreme kako je namestio sve to, al se nije zalio na remen. Valjda ga sluzi dobro :)
 
Hvala Vam na odgovoru, gospodine Mzupunski, zaista sam pročitao nešto drugo nego što je napisano u Vašem postu. :)
Šteta, baš bih voleo da vidim taj remen. Dosad bi već trebao da je dosta napukao jer je na onom španeru savijen tako da su delovi u podnožju zubaca opterećeni na kidanje više nego što je predviđeno.
 
ma ko ce ga znati @Attila, nekad cestito namesteno ne traje dugo, mozda mu i potraje ovako namontirano :osmeh:
 
pozzzz naravno da ima sigurnosni ventil u orbitrolu samo reci o kom se orbitrolu radi da ti pomognem oko toga koliko mi se čini po "oznaki " pumpe rekao bih da se radi o belorusu ako se nevaram

rijesio sam problem jeste na bjelorusu ubacijo sam jedan ventil izmedju pumpe i orbitrola i sad kad je veliki otpor on propusti
 
Kako se skida orbitrol sa traktora?Znam da je opširno pitanje.Konkretno me interesuje ima li tu neke začkoljice i moraju li se skidati svi oni šrafići koji su na donjem delu orbitrola i postavljeni su u krug.
 
Ne, na tim šrafićima se rasklap sam orbitrol kada je već skinut.Da bi ga skinuli prvo odvrnite sreva od pritiska ulja, povrata ulja .... ima ih ukupno četiri.Nakon toga odvrnite četiri vijka koji drže orbitrol za kućište i skinite prema dole, a ako tako nije moguće morate skinuti stub volana i tek onda odvojiti orbitrol ok kućišta.
 
Nazad
Vrh