Ugradnja hidro volana

Orbitrol ko orbitrol. Moj je bio polovan dobrog stanja sa 577 u rashodu.
 
Pitanje za Milosa Botu i ddzz-koliko okrecete krugova volan da bi se tockovi namotali u jednu stranu sa automobilskom pumpom?i da li je pritisak od 75 bari dovoljan za rad orbitrola?
 
mislim da nema vise od dva kruga(nisam nikad brojao),a što se tiče pumpe 75 bara pritisak je više nego dovoljan
 
I ja nisam brojao. Mozda krug dva vise cini mi se. Al sa hidraulikom i da je 10 nije problem. A sto se tice pritiska od 75 bara i vise nego dovoljno. Napravicu jedan klip sutra da pokazem koliko se lako mota.
 
bio sam napolju i proverio sam na 539 1,5 krug u jednu stranu a 560 nisam palio verovatno sutraću ga paliti pa i na njemu ću izbrojati
 
Poslednja izmena:
nisam baš siguran ali mi se čini da mi je majsrtor rekao da mi je 560 pritisak na pumpi volana naštelovan na 105 bara
 
evo obecani slika
xK9h.jpg


---------- Poruka napisana u 18:40 ---------- Prethodna poruka je at 18:38 ----------

btpcF.jpg


---------- Poruka napisana u 18:42 ---------- Prethodna poruka je at 18:40 ----------

GMbDm.jpg
 
evo slika...pa ako zna neka potvrdi ako je kao sto ja mislim...prva slika je izvod orbitrola za povrat(ima dve rupe unutra)da li to znaci da orbitrol u sebi ima onaj ventil sigurnosti,a drugi kanal je klasican povrat
21kflmb.jpg
?druga slika je dovod ulja(sa rezervoara)i ima zatvoreno dole kao cep neki,i ima zaseceno kao za srafciger-da li to ima neku namenu ili je to samo nepovratni ventil?
lwgzs.jpg
 
Mislim da je upućeno članu mladenmašo jer mu je traktor zaprljan od ulja, pa da ga predihtuje da nebude prljav ili musav ( zavisi kako ko zove).
 
srdjan7
tog kod mene nema ili ne vrsi svoju funkciju pisao sam prije nekoliko postova kako mi je pukla jedna pumpa pa i druga nova pa sam zato ubacijo ovaj ventil i sad ventil radi svoju ulogu
a sto se tice masnoce RUS je to
 
Sta mislite, dali može da se ugradi servo volan na IMT 539, mislim na rješenje od starog Mercedesa (mislim da je model 200D u pitanju) gdje imamo samo glavu volana i pumpu (koja je ujedno i rezervoar ulja)? Znam da bi se morao mijenjati smjer okretanja ali to nije problem. Ne znam samo kako bi išlo sa sponama a i gdje bih uopšte uglavio glavu volana na 539, čini mi se da nema nigdje mjesta.

EDIT

Nasao sam pumpu i glavu volana u ispravnom stanju od nekog mercedesa, uglavnom je isto kao kod komšije na Rakovici o kojem sam pisao, oba dijela mogu se kupiti za 40 evra dakle džaba, problem mi je samo gdje da upasujem glavu volana na 539, danas sam zagledao i nema teorije da se nešto uklopi, smeta sadašnje kućište volana a ono je opet izradjeno izjedna sa poklopcem mjenjača (gdje ulaze poluge mjenjača). Sve je to izjedna i nemam pojma šta se tu može uraditi :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh