Ugradnja hidro volana

Evo za sve zaintresovane na forumu. Hidro ili servo volan uradjen na 558. Sa malo vise slika.


dscn0215.jpg


dscn0216.jpg


dscn0217.jpg


dscn0218.jpg


dscn0219.jpg


dscn0220.jpg


dscn0221.jpg


dscn0222.jpg
 
DDZZ svaka cast,pomogao si mnogima na forumu....delom i meni,mada cemo imati izmena-od kojeg wv je posuda?
 
Koji je proizvodjac orbitrola?Koliko je kostao taj ventil?pozdrav
koji je proiyvodjac neynam a ventil polovan 10 e

---------- Poruka napisana u 17:45 ---------- Prethodna poruka je at 17:40 ----------

Ja sam mislio da spone ne diram,vec da ih ostavim kako stoje na stubu i samo da kupim onu ruku gde se jos srafi orbitrol.Ruke ne bih placao,cale i ja bi radili.
slikacu sutra ako stignem
stub sam ostavijo takodje i spone na stubu orbitrol sam zasarafijo na stub tako da mi je i blokada ostala i stub koristim za rezervar a ventil sam stavijo izmedju pumpe i orbitrola
 
A jel ima pumpa od 577 taj ventil? Nekada davno smo imali onaj "poluservo" volan ali smo ga izbacili jer je znao iz cista mira smotati volan u jednu stranu i izbiti gumice. Naravno ako ne drzis volan. Ako drzis volan kad upalis traktor onda nije bilo problema. Osim hronicnog curenja... Mikron iz Cacka mi je trazio ~16000 da sredi taj volan ali me nekako strah da cu baciti pare! Za 16h mogu kupiti nov orbitrol od rusa a novo je novo!





kolega je ugrađivao na 577 dv stari tip i nije dodavao nikakav ventil a orbitrol je od zmaja 142
 
Poslednja izmena:
ddzz lepo urađeno svaka čast, nego intresuje me ovo:
Jel ostao isti ajšlang točkova?
Koliko je potrebno krugova da okreneš volanom, kada točkovi stoje pravo, dok ne namotaš volan do kraja u jednu stranu?
 
Nista manje prenosa nego sto je kod mene.Plus sto kod svake intervencije na motoru mora da se prvo odvoje creva pa skloni orbitrola itd.Inace je OK.
 
@Srdjan7 Super odradjeno,svaka cast.Kako se sada mota,jel veci ajslang ili isti kao sto je bio sa stubom?!
 
Moracu i ja na prolece da preradim,nema Boga.Reci mi koliko kosta onaj nosac gde se kaci spona i klip,a i koliko si platio klip,posto vidim da je nov?!
 
Za Kosjerac. Ajnslag tockova je mozda za nijansu veci nego sto je bio pre. A sto se tice motanja nisam brojao ali treba koji krug vise to sam primetio mada sad to nije nikakav problem sa hidraulikom i novim gumama. Motam ga bukvalno sa malim prstom.
 
Nazad
Vrh