Udruženja poljoprivrednika

i do pre 30 godina se uvozile zelene glave svinjske za pastete pricaju bivsi radnici velike klanice u B.T.
a ni prekucavanja datuma isteklih nije strano garantujem u svim mesarama u serbia ::jako_besan::
 
Evo malo akcije u reziji udruzenih(bar u ovom slucaju) poljoprivrednika.
Uradjeno je oko 26 km atarskih puteva.
 
Opštinsko udruženje poljoprivrednika Stara Pazova danas ima sastanak vezano za novonastalu problematiku u agraru. Jedna od tema će biti i šta dalje jer je nezadovoljstvo članstva veliko i činjenica da asocijacija kojoj pripada i naše udruženje ne radi ništa.

- - - - - - - - - -

Na današnjem sastanko opštinskog udruženja poljoiprivrednika Stara Pazova izraženo je veliko nezadovoljstvo članova istog. Utoku sutrašnjeg dana biće poslati zahtev Ministarstvu poljoprivrede da prime našu delegaciju u što kraćem roku, u suprotnom organizovaćemo protesnu vožnju do ministarsva pa ko nam se pridruži dobro došao (o svemu će biti obaveštena i lokalna samouprava). Ko želi da se priključi možete nas kontaktirati preko našeg sajta ili mene na pp.
 
Jedno pitanje za sve koliko treba da bude clanova da bi moglo da se osnuje udruzenje poljoprivrednika,posto mi iz naseg naselja hocemo da osnujemo udruzenje?
 
PROTESTI!!!!
Kada se uporedi obim krađe iz Državnih robnih rezervi sa 59.500 tona otkupnjene pšenice, onda se vidi do kog nivoa je dosegao kriminal i to baš pod okriljem državne administracije. Bilo bi nekorektno za sve godine unazad, kada je utvrđen manjak robe u Rezervama od oko 13 milijardi dinara, prozvati ministra Ljajića i premijera Dačića, ali za minulu godinu, niti mogu niti je moguće da izbegnu odgovornost – jer se kralo iz Robnih rezervi?
Iz izjave ministra Gorana Kneževića se vidi da nije upoznat sa ukupnom krađom u Robnim rezervama ili čuva taj podatak kao državnu tajnu.I nakon sprovedene kontrole dva skladišta sa sumnjivim poslovanjem u Adi i Čonoplji su dobili potpis da ostanu javna skladišta.Kome i zbog čega nije u interesu da utvrdi krivicu za manjak od oko 13 milijardi dinara u Rezervama i novu krađu koja se kreće oko 3,5 milijardi dinara?Istražujući poslovanje Državnih robnih rezervi u poslednjih pet godina, list „Moje Gazdinstvo” je otkrio model za ove krađe koji je živeo i živi uz blagodet pojedinaca u Direkciji za robne rezerve, Vladi i dela političara, koji ga i koriste (oni ili njihove supruge i zetovi).Kada se pogledaju korisnici usluga Državnih rezervi za poslednjih 20 godina, lako se vidi da su ljudi iz tada vladajućih stranaka ili njihovi saradnici u ovoj ustanovi imali izvore profita.Najavljene promene u ponašanju prema korupciji i krađi Robne rezerve i njenu direkciju tek malo golicaju. Umesto da se ispitaju zloupotrebe i ukine model prevara – nastale su nove, a stare su, upravo iz reda zaposlenih, uz naklonost ministra Rasima Ljajića – sakrili!?Izvesna kontrola o tome nije obavestila javnost, a njenog vođu ministar Ljajić je predložio za nagradu i napredovanje u poslu. Da li je sve ovo i suviše blizu Aleksandra Vučića pa prebacuje slučaj pogledom tragajući dalje za lokacijama korupcije, znaće se uskoro. Naš list se izuzev epilogom više neće baviti ovom temom. Do jeseni biće završeno naše istraživanje o tome ko je i gde sakrio državno zemljište od licitacije, a ko ga koristi. Prvi podaci pokazuju da je reč o desetinama hiljada hektara.
 
Obaveštenja : ВИСОК ПРИНОС ПШЕНИЦЕ ДОНЕО ФИНАНСИЈСКИ ГУБИТАК


2013/7/14 20:10:00
Асоцијација пољопривредника и Клуб 100П плус захтевају од Владе Р. Србије, односно ресорног Министарства пољопривреде, хитну исплату субвенције 6000 динара по хектару, регрес за купљено гориво за пролећну сетву и остале неисплаћене субвенције из 2012. године. Не дозволити ребалансом буџета умањење за аграр јер су инвестиције у пољопривреди више него неопходне. Прошлогодисња суша, недостатак субвенционисаних кредита за пролећну сетву, субвенција за инвестиције (механизација, објекти, складишта итд.) узрок су беспарице и навело је пољопривреднике да предају пшеницу по срамотно ниској цени. У протеклих неколико година имали смо тренд смањења засејаних површина под пшеницом што ће се под оваквим околностима сигурно и наставити. Апелујемо на пољопривредне произвођаче да не сеју пшеницу уколико немају познатог купца и минималну уговорену откупну цену. Просечна тржисна цена прошлогодишње пшенице била је изнад 25 динара, а сада је небригом државе и система сведена на цену од око 16 динара. Питамо се да ли ће Влада ишта учинити да производи од брашна буду јефтинији за 40%.

Мирослав Киш
Управни одбоr
 
Ima li nekog da je skoro učestvovao u osnivanju udruženja poljoprivrednika pa da mi na pp. malo pojasni proceduru i šta je od papirologije i kojim redom potrebno raditi?
 
Obriši poruke u pp.
Ima li neko možda da mi pošalje primer statuta ili da bar negde pogledam?
 
Obrisano,nemam u ovom kompu.Kada stignem sa odmora pogledaću u drugom trebalo bi da da bude tamo.Kontaktiraj člana djoker on je pred. udruženja u Vladimirovcu može da ti pomogne.
 
Ljudi sta kazete kad bi se osnovalo jedno novo i posteno udruzenje koje bi zastupalo nase interese ali ni ti ljudi ne bi ziveli od vazduha,nego da se plati tim ljudima clanarina od npr 1e/kj.
 
Radi se na tome,sinoc je bio sastanak u Zrenjaninu,pre par veceri u Pozarevcu...u Utorak u 20h je u Bavanistu(ko god je zainteresovan slobodno moze da prisustvuje sastanku).Krajem nedelje i u toku sledece ce biti neki sastanak u Sremu i Backoj.Trenutno sela koja nemaju udruzenja rade na osnivanju i kad se to zavrsi trebalo bi da pristupimo svi zajedno novoj asocijaciji na nivou cele Republike Srbije.Sela koja imaju manje stanovnika napravice opstinska udruzenja(okolina Pozarevca)takodje mislim da ce isto da urade u blizoj okolini Nove Crnje.(to je bila njihova ideja,smatraju da je tako bolje)...
Najbitnije u svemu tome je dobar statut,i u statutu navesti da precednika asocijacije menja upravni odbor,i to moze da uradi u svakog momenta kad precednik ne sprovodi odluke upravnog odbora.
 
Sve je to u redu, ali ako rukovodstvo tog udruženja bude kao ovo ovde kod mene u Pazovi, da traži lične interese a zaklanja se iza udruženja, onda nema ništa od toga.

Uglavnom je problem svih udruženja i asocijacija upravo u takvim sitnim dušama.
 
Svi znamo da je to najveci problem i nikad se nezna ko ce kad da padne u kakvo iskusenje,zato sam napisao da je statut najbitniji i veoma je vazno da nas ima sto vise samim tim ce biti i vise clanova upravnog odbora koji ce moci da kontrolisu situaciju.Valjda ce nam doci iz du...a u glavu da pocnemo da radimo kako treba a ne kontra od celog sveta.

Mislim da ce za par dana bas u Pazovi da bude organizovan sastanak u vezi nove Asocijacije.
 
Poslednja izmena:
Radi se na tome,sinoc je bio sastanak u Zrenjaninu,pre par veceri u Pozarevcu...u Utorak u 20h je u Bavanistu(ko god je zainteresovan slobodno moze da prisustvuje sastanku).Krajem nedelje i u toku sledece ce biti neki sastanak u Sremu i Backoj.Trenutno sela koja nemaju udruzenja rade na osnivanju i kad se to zavrsi trebalo bi da pristupimo svi zajedno novoj asocijaciji na nivou cele Republike Srbije.Sela koja imaju manje stanovnika napravice opstinska udruzenja(okolina Pozarevca)takodje mislim da ce isto da urade u blizoj okolini Nove Crnje.(to je bila njihova ideja,smatraju da je tako bolje)...
Najbitnije u svemu tome je dobar statut,i u statutu navesti da precednika asocijacije menja upravni odbor,i to moze da uradi u svakog momenta kad precednik ne sprovodi odluke upravnog odbora.

I jos da se navede da moze da se smeni na ,,telefonskoj sednici" da ne moraju da se sastaju (kvorum se podrazumeva) a i nekako je lakse kad se ne gleda u oci
 
Nama nikakav problem nije bilo gledanje u oci,to jako dobro znas,a sasvim je drugo sto ste vas 3-4 seli i napravili asocijaciju i statut kako odgovara Manicu i Miku....i naravno da se smeni na telefonskoj sednici u roku od 2 sata ako je napravio gresku.Ma i ne treba da se organizuje telefonska sednica,svaki precednik ako iole ima u planu da radi za dobrobit poljoprivrednika cim oseti da je gusto ili mu neko preti sam treba da podnese ostavku i dodje neko nov,a ne da cuva svoje mesto a nas su satarili i sa cenama i subvencijama.
Jednom prilikom si mi rekao da nadjem Husariku neku gresku,ajde ti meni reci jedan njegov pozitvan rezultat za nas,sta je on uradio da je poljoprivredniku donelo dobro?
 
Nazad
Vrh