Udruženja poljoprivrednika

Mi smo predali papire za udruzenje stocara (nas 12 oko 150 goveda) kako bi ostvarili pravo preceg zakupa hektar po grlu ,pa videcemo sta ce biti od svega toga.
 
OBAVESTENJE​

  • Dana 25.02.2012 {SUBOTA} u Domu Kulture u Maloj Sali odrzace se 4 sastanak
Udruzenja Poljoprivrednika Vladimirovac.


  • Sa pocetkom u 14 casova,ovim putem pozivamo sve poljoprivrednike da dodju u sto vecem broju na sastanku ce se razmatrati sledece teme:

1.Uvodjenje Poljocuvarske Sluzbe.
2.Sredjivanje atarskih puteva pre pocetka
prolecnih radova.
3.Vaznost osiguranja useva u poljoprivrednoj
Proizvodnji.
4.Spisak clanova koji zele regresiranu naftu
preko Asocijacije Poljoprivrednika.
5.Razno.

---------- Poruka napisana 25-02-12 u 22:09 ---------- Prethodna poruka je 24-02-12 at 17:56 ----------

http://www.facebook.com/pages/Udruzenje-Poljoprivrednika-Vladimirovac/178901695467166
 
Podrzavam svako udruzivanje jer smatramda dok se to ne desi da cemo svi tapkati tu gde jesmo i kajmak ce nam skidati trgovci i nakupci,evo mi upravo pravimo udruzenje ovcara i kozara u Kragujevcu pa ako nekog zanima ima temu na sajtu poljoprivredne strucne sluzbe,tema stocarstvo.
 
Kod nas je opstina zahtevala od poljoprivrednika da se udruzuju kako bi mogli da pomazu. Kod mene u selu postoje tri udruzenja, ja sam clan udruzenja povrtara i mogu vam reci da vredi jer vec 6 godina opstina pomaze tako sto otvaraju konkurs na koji konkurisemo kao udruzenje i daju od 30 do 40 % bespovratnih sredstava. Ali dobro je to sto kao udruzenje pri kupovini od firmi dobijamo popust plus subvencija od opstine, tako da se koliko toliko isplati.
 
Bile su na dnevnom redu razne teme ali cu reci jednu naj zanimljiviju koju sam i ja sinoc na sastanku cuo!
Da li ste znali da u evropskoj uniji (na koju se svi nasi politicari kace i pridrzavaju) svinjske polutke mogu da se koriste za ljudsku ishranu tj. da budu zamrznute maksimalno ŠEST meseci a kad im prodje rok cena pada i prodaju se kafilerijama i Srbskim uvoznicima mesa posto kod nas taj standard vazi do 12 meseci Asocijacija je zauzela jedinstven stav o ovom problemu i zahtevace od min. poljoprivrede da se i u ovom slucaju uvoza mesa pridrzavamo evropskih standarda!!!::000::::000::::000::::000::::000::
 
Писало се доста о томе, само што никог није занимало док се није укапирало да је увезено 11 000 тона свињског меса.
Ако би сада кренули да причају о месу, мислим да би тек настао лом. Боље да се та тема гурне под тепих.
 
bitno je da neko od ministara drpi pare na uvozu i izvozu a mnogi njihovi piuni i drze klanice pojedini a naro ko pita. jesce sta dobije a predavace svinje kako oni zacrtaju. sta se sve uvozi i sta jedemo nikakvo cudo sto su bolnice pune.
 
Sto je najgore jedan nas poznati mesar bez koga nista nema uvozi samo svinjske glave hladnjacama masovno posto oni na zapadu ni to ne jedu iako je ispravno,a kod nas bude povoljno pasteta. :osmeh:
 
Pašteta se ne pravi od svinjskih glavudža već od gronika i jetre a od glavudža se prave šunjke u crevu,tost naresci...I da ne zaboravim ovo nema nikakve veze sa temom.Komšija Grujo to se moglo napisati i u temi Vesti,novosti i obaveštenja.
 
Nazad
Vrh