Udruženja poljoprivrednika

Putin@ druze, kad klikcem(sto rece Sojic:osmeh:) nece da se otvori ?
 
Ajd nek mi se javi neko ko je skoro osnovao udruženje poljoprivrednika.Trebaju mi primeri konkretni od tih potrebnih papira,osnivačkih akta i ostalog.
 
U toku sledece nedelje odrzace se osnivacka skupstina Nezavisna Asocijacije poljoprivrednika , zna li neko nesto vise o ovome ?
 
U ponedeljak u 18h u Bavanistu ce biti odrzan jedan od zadnjih sastanaka pred osnivanje Nezavisne Asocijacije Poljoprivrednika.Bice prisutna sva udruzenja koja u toku iduce nedelje ulaze u Asocijaciju,i naravno dobrodosli su svi koji imaju osnovana udruzenja i oni koji to nameravaju da urade.
Nezavisnu Asocijaciju Poljoprivrednika sacinjavace udruzenja sa cele teritorije Republike Srbije.
 
Šta treba da uradim da bi se moje udruženje priključilo asocijaciji? Nisam u mogućnosti često da putujem van Beograda pa nisam mogao ni doći u Bavanište, za neki sledeći put bih možda poslao nekog.
 
Aktivan pecat udruzenja,da se vidimo obavezno pre sastanka osnivacke skupstine,i da budes prisutan na osnivackoj skupstini.Br tel poslacu u PP pa ce Jovica Jaksic da ti kaze jos konkretno sta treba.
Iste informacije mozete dobiti i od clana foruma Ivan83.
 
Šta treba da uradim da bi se moje udruženje priključilo asocijaciji? Nisam u mogućnosti često da putujem van Beograda pa nisam mogao ni doći u Bavanište, za neki sledeći put bih možda poslao nekog.
U slucaju da imas nekog od tajkuna prvo to ces morati da sklonis,jer su oni upropastili sva udruzenja po Vojvodini.Drugo, politicki aktivni ljudi isto nece nam trebati,a trece je da svi mi asocijaciju gradimo sa istim ciljem irazmisljanjem.Veliki pozdrav unapred.
 
Polako Ivane,objasni lepo nemoj tako na brzinu i ostro.
Nije problem da neko ima u udruzenju clana sa vecim brojem hektara(necu da sad ja nesto ogranicavam koliko je to jer svako zna ljude u svom okruzenju,ali recimo preko 300-400ha)ali takvi ljudi nebi smeli da imaju nikakvu funkciju u udrzenju a kamoli u Asocijaciji.
Druga stvar je to sa politikom.Nije bitno da li je neko clan neke stranke ili ne,bitno je da tu stranku ne reklamira ili afirmise kroz Asocijaciju,tu potvrdjujem da to udruzenje istog momenta nece vise biti clan Asocijacije.
 
Ni neznate koliko je covek u pravu za te lokalne tajfuncice.
Njima nije mesto u udruzenjima.
Zato sam i napisao da svako zna svoje ljude u udruzenjima,ko je kakav i ko je sta.
Za neko podrucje gde nema puno obradive zemlje a konkurencija velika taj sa npr 300ha je tajkuncic.
S druge strane gde nije jaka konkurencija i ima dosta zemlje tih istih 300ha nije mnogo_Ove cifre sam naveo samo kao primer,a nadam se da je jasno sta sam hteo da napisem.
 
Nista narocito jer kad je zakazan sastanak prevideli smo docek Srpske Nove Godine,skroz nam je izasao iz glave,dosta njih su juce rekli da ce tesko moci da dodju,odrzali smo sastanak pricalo se o subvencijama najvise,bilo raznih predloga sa kojima bi moglo da se izadje pred ministarstvo i imali smo mi neke nase teme koje se ticu naseg udruzenja,i problema sa ovcama u polju.

Bice zakazan novi sastanak ovih dana a osnivacka skupstina verovatno u subotu(nije sigurno 100% ali kako stoje za sad stvari tako bi trebalo)
 
ja se stvarno izvinjavam na proslom postu ako me niste razumeli,ali verujem da me vecina shvatila.verujte mi da mi je muka od tih velikih koji rade poljoprivredu u lakovanim cipelama pa i neznaju kako se vozi traktor a kamoli nesto drugo.pa za njima idu i tako zvani mali tajfuncici,eoni su kljucni i oni ulaze u udruzenja i upravljaju po naredbi ovih predhodnih.e tu cela stvar puca.ja sam ucestvovao u pregovorima za suncokret isve sam video sa kime sam sedeo za stolom ina kraju ste i sami videli rezultate pregovora ko je sta dobijo i koliko,ja treceg puta nisam vise ni hteo da idem sa kime da sednem da se dogovorim kako da nastupimo nebih sada ovde da nabrajam imena.zato vas molim prave seljake urazumite se i hajde da vec jednom uradimo nesto dobro za nas i nasu decu.ja svoje imanje vucem sa kolena na koleno pa ne mogu da stvorim tolke hektare a verujem isto tako i vi pravi seljaci.ja se nikada nisam stideo sto sam seljak.urazumi te se krupna riba guta malu.to sto mi isto gledamo u bilo koju vladu i trazimo zastitu to je veliko pitanje,treba da se pitamo ko postavlja ljude u vladi,i koja onda vlada ima dugovanja prema tim ljudima,nemojte me shvatiti da napadam neku vladu sve su iste zadnji trideset godina se vrte u krug jedni te isti ljudi.i da skratim vise jer ne volim mnogo da pisem i citam,vise volim da vidim kako je ko na delu.hajde da se ujedinimo mi seljaci pa ce sami tajfuncici da se prepoznaju medju nama ida izlete i iz udruzenja i iz ascijacija.necu vise da vas smaram jer vi to sve znate isami,nadam se da cemo se uskoro i upoznati licno svi.pozdrav.
 
Ajd nek mi se javi neko ko je skoro osnovao udruženje poljoprivrednika.Trebaju mi primeri konkretni od tih potrebnih papira,osnivačkih akta i ostalog.

http://www.apr.gov.rs/Portals/0/udr...i 1 maj/Prijava Upisa UDRUZENjA Komplet T.pdf

Ovo ti je zahtev a na dnu stranice imas sta ti treba od akt-a i papira koje treba da prilozis uz zahtev.
Naknada za osnivanje koja se placa APR-u
http://www.apr.gov.rs/Регистри/Удружења/УдружењаНакнаде.aspx

Ako ti treba jos neka pomoc javi.
 
U subotu u 18h je sastanak u Bavanistu , gde ? .. Udruzenja poljoprivrednika treba da ponesu samo aktivan pecat udruzenja ( tj. zemljoradnicke zadruge ) ?
 
Ja krećem na sastanak.Ako Bog da i bude kako treba večeras osnivamo udruženje poljoprivrednika.
 
Zato sam i napisao da svako zna svoje ljude u udruzenjima,ko je kakav i ko je sta.
Za neko podrucje gde nema puno obradive zemlje a konkurencija velika taj sa npr 300ha je tajkuncic.
S druge strane gde nije jaka konkurencija i ima dosta zemlje tih istih 300ha nije mnogo_Ove cifre sam naveo samo kao primer,a nadam se da je jasno sta sam hteo da napisem.

Bez želje da nekom solim pamet, a sa namerom da kroz neku od asocijacija obezbedim siguran plasman za svoju proizvodnju.

Napisaći i ovde kako se kvalifikuje veličina gazdistva, valjda nekome bude od koristi.

Malo je gazdinstvo koje svoje proizvode plasira na tržnici, tj zelenoj ili mlečnoj pijaci i kvantašu.
Srednje gazdinstvo je ono koje svoje proizvode prodaje prerađivačkoj industriji i veletrgovinama i skladišni kapaciteti su mu za najviše jednu sezonu.

Veliko gazdinstvo je ono koje poseduje određene prerarađivačke kapacitete, snadbeva vele trgovine i/ili maloprodajne lance, zbog posedovanja značajnih skladišnih kapacitea učestvuje i u trgovini na berzi.


Eto tako...aj pa sa srećom....
 
Nazad
Vrh