Udruženja poljoprivrednika

Da li si prosle godine dobio subvencije po hektaru? Stav vaseg udruzenja je bio da se ne izlazi na protest, i to postujem.
Znas da je bilo predvidjeno uredbom da subvencije budu po kg odnosno prinosu. Nismo smeli to da dozvolimo jer smo se plasili suse koja nam se kasnije i dogodila. A sta mislis da smo morali jos da vracamo subvencije jer nema ,,referentnog" prinosa. E vidis tu je doslo do izrazaja njegova pregovaracka sposobnost. Ako ti kazem da je bio najtvrdji pregovarac od njih sestorice a to su reci ostalih 5 pregovaraca, onda nema bas puno prostora za sumnju. Nije hteo da propusti na blokadama policijskog generala koji je morao 1.30h da pesaci i proglasi ga ludakom koga treba uhapsiti.
Dok su ove godine ,,neki" kamioni imali ulaz u luku a ,,neki" ne. O cemu mi ovde pricamo??
Veliki deo ste propustili i sad se aktivirali ali stvari se promenile u toku hibernacije.
Ljudi koji vam se namecu kao vodje su davno potroseni i dokazano korumpirani pedalirani iz asocijacije. A to se sve dogadjalo za vreme vaseg sna. Sefkerinac nemoze da bude u tri zivota organizator cele price jer ni u svom selu nema postovanje i autoritet a kamoli dalje.
I zar ti nije cudno on na proteste vi na proteste, on ne izlazi vi ne izlazite, on izlazi vi izlazite??
 
Sto se tice tih protesta 2012 mi tad nismo ni imali udruzenje.Kom je odgovaralo po kg nije izasao,kom nije izasao je i to je to,tu Sefkerinac nije mogao da utice.Ja i dan danas od ukupne povrsine koju radim skoro 100kj nije na mene registrovano,a takvih nas ima jako mnogo u Bavanistu i to je verovatno bio jedini razlog neizlazenja na te proteste.
To ciji su kamioni ulazili u luku a ciji ne neinteresuje me,jer mi smo blokirali novi put za BG a ne luku,i ne samo mi nego i ostala sela u nasem kraju.Za luku ces morati da se obratis Sefkerincu,Kurjaku,Mirku...i jos nekim ljudima sa foruma koji vesto cute a na ovim protestima su bili sa njima.(ako te interesuje detaljnije mozemo na PP,mada mislim da znas o kome pisem)
E jos nesto nije Sefkerinac nama nikakav vodja niti ce to da bude,u to budi siguran.Pustimo mi njega da se tu muva da kaze svoje misljenje ali takodje znam o cemu Jovica i ja pricamo.
 
Sve je to u redu, ali ako rukovodstvo tog udruženja bude kao ovo ovde kod mene u Pazovi, da traži lične interese a zaklanja se iza udruženja, onda nema ništa od toga.

Uglavnom je problem svih udruženja i asocijacija upravo u takvim sitnim dušama.
Branko,udruzenje kao udruzenje funkcionise solidno,samo bi bolje funkcionisalo kad bi se neke stvari promenile.
Vojku gubimo jer se boje batina kao od pre par godina sa protesta zbog cene svinja kada su blokirali autoput Beograd-Zagreb,a Golubince gubimo zbog dobre reputacije predsednika,pa kad vide ko se izborio da dodje na funkciju,nece ni da dodju.
Ne zelim da se ljutis,ali sta god je organizovalo udruzenje,ni jednom te nisam video?!
Je l' mi ispadamo budale sto ravnamo uvratine svako prolece bez ikakve nadoknade,a koriste ih svi?!
Mnogi imaju misljenje da uvratine razje*u veliki traktori sa velikim masinama,a nisu ni malo u pravu,jer ga svi koristimo i razje*avamo.
Nikada necu zaboraviti onu situaciju kada je 6 trakotra iz Pazove (od oko 500) ravnalo sve uvratine osim starog sela i zovica.Polomili smo naopako masina,a nikog nije bolelo uvo za to,placali smo iz svog dzepa.
Jedne godine treba ostaviti koljaje (razvaljotine) kao kod nasih komsija Golubincana,pa ce se onda videti da li se svest vecine promenila,a da mi vise ne ispadamo budale sto lome traktore i masine zarad nicijeg hvala!
 
Slusao sam jutros Danila Golubovica,drz.sekretara za poljoprivredu u vezi Udruzenja poljoprivrednika!Kaze da je u toku sprovodjenje upisa u jedinstveni registar svih asocijacija i udruzenja na teritoriji Srbije i da ce se teziti pripajanju istih u veca udruzenja,tako da kada se nastupa sa vecim brojem clanova te asocijacije a ne kao sada sto je bilo za suncokret.On navodi primer da bi se bolji rezultati postigli da je bilo jedinstva i da se ukljucilo vise ljudi,a ne ovako kako je bilo.Kaze da drzava ne zna koliko ljudi,seljaka,paora podrzava tu organizaciju koja je bila na pregovorima,kaze mozda su to predstavnici 2 ulice se skupili i dosli sa zahtevima,upravo iz tog razloga se pravi taj registar i ide se na to da se na celo tih asocijacija dovedu ne stranacke vodje i da se omasovi ta prica u narodu!
 
A moze i biti onda lakse kupuju samo par ljudi i vladaju meni se ta prica ne dopada i ne pada mi na pamet da neko drugi odlucuje umesto mene ako to urade ja gasim udruzenje.
 
Zadruga Blueberry coop

Provac, cuo sam sve najbolje o toj zadruzi i vasim clanovima iz okoline Mladenovca pa mislim da bi bilo korisno da ubacis u temi o borovnici vise detalja kao sto su kontakti, uslovi i aktivnosti. Ja sam planirao sadnju 1 ha borovnice ali ne bih zapocinjao nista sam na slepo.
 
Juče bio sastanak opštinskog udruženja poljoprivrednika povodom novih propisa, cena arende itd...

Sve u svemu, i tu je politika i ljudska pohlepa od dobre ideje napravila interesnu organizaciju.
 
Cemu li vam sluze ova vasa udruzenja kad cutite i ne branite ovaj napacen seljacki narod?Sto se ne javi ni jedno udruzenje povodom ove sramne izjave ministra poljoprivrede o ovoj bednoj subvenciji koju nudi?
 
Cemu li vam sluze ova vasa udruzenja kad cutite i ne branite ovaj napacen seljacki narod?Sto se ne javi ni jedno udruzenje povodom ove sramne izjave ministra poljoprivrede o ovoj bednoj subvenciji koju nudi?

Udruženje je, barem u mojoj opštini, postalo još jedna od organizacija za uhlebljenje članova SNS-a.
 
Udruzenje da posalje bilo kakav dopis nema tezinu,jedno udruzenje sa 75 clanova sta je to,reci ce sta oce ovi samo njima nevalja....
Ali sprema se nesto drugo,necu da trcim pred rudu dok to nebude gotovo...bice obavestenja.

- - - - - - - - - -

Udruženje je, barem u mojoj opštini, postalo još jedna od organizacija za uhlebljenje članova SNS-a.
Sto podrzavate (ne mislim konkretno na Vas nego uopste na sve clanove udruzenja)takva udruzenja?Razbucajte to menjajte rukovodstvo...
 
E pa kad nema ko evo ja ocu da okupim oko sebe sve male seljake do 15 Ha i da osnujemo udruzenje,samo ko ce da mi kaze sta sve treba za to da se osnuje (mislim kakvi sve papiri)?

- - - - - - - - - -

I jos jedna stvar,po mojoj racunici svi koji imaju do 15 Ha sa ovom subvencijom u stvari nemaju nikakvu pomoc,ti njima 92000 din za pio i zdravstveno a oni tebi(ako imas 15 Ha) 6000x15 =90000 i jos dodas 2000 din iz svog dzepa,pa ko tu kome pomaze!
 
Odes u Agenciju za privredne registre i kazes da hoces da napravis neprofitabilno udruzenje poljoprivrednika.Dace ti sta ti treba od papira,recice ti koliko clanova moras da imas i koliko treba da se uplati.(par hiljada,nije skupo).Sve to otprilike bude gotovo za 7 do 10 dana.
Sto mislis da skupis samo poljoprivrednike do 15ha?I onaj sa 50ha je takodje mali.
 
Ja sam takvo udruženje napravio, ali zbog praznika i ostalog se nismo organizovali još, trebalo bi tokom nedelje da počnemo sa radom, više o tome u linku u mom potpisu.
 
Vi iz okoline BG ste u ogromnoj prednosti sa udruzenjima u odnosu na ostale.Napravite dobar plan i program sta hocete i sta vam treba i non stop dosadjujte ovima iz gradskog sekretarijata za poljoprivredu,jer oni imaju spreman novac za poljoprivredu ali im dosad niko nije trazio i trosili su kako su hteli.Mozes da kontaktiras i udruzenje "Polj.Pancevackog rita",oni su zavrsili tu proceduru oko papirologije i poceli sa radom.
 
Nazad
Vrh