Trimeri

Koliko pratih ovde na forumu, husqvarna t35. Ide i na Villager..
 
Kad budem montirao nož, da li da stavim ovaj mali crni zupčanik il šta li je već (al sam nepismen za te stvari 😂)?

U uputstvu se taj deo ne pominje, a i u par video uputstava na YT nema tog dela.
 
Slabo se prica I pise kod nas o ECHO trimerima,a na zapadu se kunu u njega,stihl je tamo druga kategorija.A zvanicno I imamo uvoznika,jedino za delove je pitanje?


Ima dosta servisa za echo masine i prodajnih mesta.Delova ima cim se uvozi.
A i po prestanku proizvodnje nekog alata i dalje se prave delovi za taj uredjaj.
Na istoku je valjda echo brend pod drugim nazivom ili ima jos jedan marka koja izlazi iz iste fabrike nisam ni ja siguran.

Ja bih echo marka stavio ispred oleo mac, a iza hq i stihl marke.
 
Uvoznik i glavni distributer i serviser je Agromarket. Pa u principu gde god ima ovlašćeni za Villager tu ti je i za Echo..
 
Kad budem montirao nož, da li da stavim ovaj mali crni zupčanik il šta li je već (al sam nepismen za te stvari 😂)?

U uputstvu se taj deo ne pominje, a i u par video uputstava na YT nema tog dela.
Koliko vidim to je sigurnosna platna da se ne odvrće šraf. Se zezaš malo a? :)
 
Jutros smo krljali DEMONIMA po voćnjaku 12l benzina 2 trimera zet i ja
Od 04:30_ 12:30
Mogu reći da smo baš krljali korovčinu, zapustio sam dosta voćnjak, zelje je 1,8m visoko
Pokosili smo možda 30_35ara mogu vam reći da je traktor majka
Ubi ovaj trimer, moge mokre od rose, kasnije vrućina,

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Luka, ako ste potrošili toliko benzina u komadu, vi ste stvarno fanatici..
Odavno većinu stvari sređujem kosačicom, a samo sitnice omlatim trimerom..
Ručna kosa po meni efikasnija..
Mada, valda stigne mulčer..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Onda će se bobansupergenije umešati i reći kako treba samo štil kupovati. Lepo sam i sam napisao ispod da se netreba opterećivati previše. Ja kosim za celu godinu oko 30 sati trimerom pa meni ovo i ima smisla, inače to sam pročitao u uputsvu. A ti slobodno reci nešto ako imaš pametnije da napišeš, i obrazloži to što pišeš ukoliko sam nešto pogrešio.
Nisam pročitao poruku dobro. Video sam samo "Najvažnije podmazivati." zašta tvrdim da nije toliko važno, pogotovo ne 8 ili 10 h.


Prvo će početi ležajevi da sviraju, pa će napraviti lufta i na kraju odu zupčanici u ugaonom prenosu...
Tup, daj nabavljaj novo, srećom, za "a là" Villager and slični, to nije skupa "investicija", 10 evr(ić)a, al' opet, bolje da ja popijem te novce neg' da finansiram Kineze, zato što me mrzi ili preskačem da podmazivam, di treba......:ppozdrav:🍻
Ležajevi su zatvoreni tako da mast nema ništa sa njima. Zpčanici mugu da se troše previše ukoliko ostanu potpuno suvi, ali to se neće desiti čak i ako se godinam ne podmazuje. Ako neko misle da ti zupčanici konstantno plivaju u mast ... greši. Podmaži dobro glavu okrni je leveo desno, osetićeš da na zpčanicima ima masti. Upali trimer na nekoliko sekundi uradi isti i ostećeš lupaknje metala o metal.
Neko je pitao zašto sipam ulje u auto, traktor... To je kompletno drugačiji sistem podmazivanje gde je ulje formira tanak sloj na zupčanicima i značajno ih štiti od habanaj. Takodje učestvuje u prenošenje temperature ukoliko se negde nešto malo više greje. Kod zupčanika u trimeru , brusilici to je kompletno drugačije. Narvno bolje je da ima masti nego da nema, ali čak i da su kompletno suvi mslim da bi trajali koliko i trimer ukoliko su razumno kvalitetni.
Kažem nisam čuo da je nekome otišao prenos jer nije podmazivou. I kada se desi da zupanici proklizaju to je usled nekog udarca i tu mast ne bi pomogla.
 
Eto Mirosti sinoć smo pričali, i u 3 vratiše se polivači u 4 mi popili kavu ,zet i ja u pick up i gas na voćnjak u 4:30 počeli i kad ispraznimo rezervare pauza za cigaru i ladan vinjak
Sreća pa sam spremio dosta benzina i ulja
Demoni idu dobro
Juče sam pokosio izmedju redova onom BCS pičiguzom, razmišljao sam i sutra nego zet reče Sv ILIJA, pa smo sve danas
Biće verujem 150 bala kad izbaliram sirak i zelje
Juče sam čekao da iskoči MOGLI tarzan dok sam przio BCS

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jbg takav horoskop
Spavamo k'o ajduci
Došao sa voćnjaka, izbalirao 500 bala i legao malo da trenem
Sad malo bazen pa večeras u život
Ujutru postavljamo sistem kap po kap kod kolege u voćnjaku 2 ha


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pozdrav svima, ako ima neko stručan neka mi da savjet za ovaj problem

Kupio sam japanski trimer Kiyoshi prije možda mjesec dana.
Kada sam kosio sa njim primjetio sam da od pozadi curi neka čađava tekućina. Ne znam do čega bi moglo biti ne razumijem se baš najbolje u trimere.

Inače koristim mješavinu boca od 0.1l INA ulja na 5l goriva
 
Kemo23 to mora, ulje za dvotaktne mašine je NE zapaljivo i mora da kaplje na auspuh

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kemo23 to mora, ulje za dvotaktne mašine je NE zapaljivo i mora da kaplje na auspuh

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Znam ja to ali ne kaplje u malim količinama nego kaplje toliko da curi po rezervoaru i sav poklopac sto kroz njega ide auspuh bude umazan od ulja. Pa se pitam da li je to normalno kod ovih trimera ili nije.
 
Pozdrav svima. Unapred se izvinjavam što nisam pročitao celu temu, krenuo sam ali bi mi trebalo dosta vremena a hitno mi treba savet, pa koga ne mrzi a zna neka odgovori.
Crkao mi je pre neki dan kinez pa sam se ovog puta odlučio za Villager. E, sad sam u nedoumici 1250s ili 1900s? Mala je razlika u ceni, a rođak mi reče da 1900 znatno više troši mešavinu i da je teži. Video sam u specifikaciji da su iste težine. Da li je istina to za potrošnju? Površina koju bi sređivao je sve ukupno oko 30ari (3 dvorišta (teren je takav da se ne može raditi kosilicom), deo iza dvorišta i voćnjak). Može li 1250 to da postigne? Naravno, ne sve odjednom, normalnim radom sa pauzama (i kinezom sam deo po deo sređivao)?
Hvala unapred na savetima.
da. vise trosi 1900. guta ko tenk :D
 
Nazad
Vrh