Trimeri

Zasto imam puno vazduha u povratu na 1900s, duva u rezervoar toliko da preliva kroz onu gumu kroz koju prolaze crijeva goriva? Klip i cilindar zamijenjeni, novi filter vazduha stavljen
Hmmm. Verovatno da jedan od ventila ne radi svoju funkciju. Kod trimera ventili su na mebrani tako da bi zamena iste trebalo da reši problem.

Sta pise u vasem uputstvu i pridrzavate li se odnosa ulja i benzina za mesavinu ?
Ja sam uglavnom sipao jednu flasicu od 100ml na 5 litara benzina.
Medjutim kako vidim da ovde pise trebalo bi jedna flasica od 100ml na 4 litra benzina.

Izvadio sam filter napolje da operem i nasao sam tragove ulja na njemu, negde sam procitao da to hoce da se desi ako se stavi vise ulja u mesavinu pa onda tu ulje izbija i motor nepravilno radi.. E sada nije mi jasno kako i zasto jer ja stavljam manje nego kako je propisano u uputstvu...

f12cr5P.jpg

Ja uvek svatujem da se stavlja slabija mešavina. 100ml na 5 l je po mom mišljenju sasvim dovoljno. To što ljudi misle da pošto ulje nije orginalno onda bi trebalo da ga bude više nema apsolutno nikakve osnove. Prvo bi trebalo znati karakteristike tog ulja, a pošto sam imao problema sa jačom mešavinom, a nikad sa slabijom ... i dalje stojim iz toga da je pomenuta koncetracija sasvim dovoljna.
To što ti je filter vazduha masan vrlo je moguće da je fabrički nauljen. Operi ga pa vidi šta se dešava. Pa ako se i dalje "masti" nije problem samo ga peri s vremena na vreme. Koncetracija mešavine nema mnogo uticaja na to sigurno.
 
Poslednja izmena:
I meni se čini da je 1:40 premasno, jeste da to Villager preporučuje ali auspuh se crni od ulja i ide dim pod gasom, doduše u toku rada nisam se nikad okretao nazad da vidim da li dimi i pod opterećenjem. Na Stihl testerama koristim 1:50 i nikad auspuh mastan, nikad problem u vezi goriva bilo kakav na motorci.
 
Znaci ako imam crno oko auspuha, a imam.. to je do prejake mesavine to jest treba manje ulja ?

xDYLRUO.jpg



EDIT : Zna li neko kako razlikovati kopiju od original Stilovog ulja od 100 ml ?
 
Мислим да је овде писано да је сигурније да се купи у паковању од литра. Ја сам раније куповао у овлашћеном сервису у амбалажи од 100мл али се исто паковање појавило на лукоил пумпи. Док сам користио гориво са те пумпе онда сам куповао стално уље без обзира да ли сипам бензин у резервоар или пластични балон.
Сад не сипам на тој пумпи али кад прођем купим пар бочица...
 
Jeste Zender, to crno je od nesagorelog ulja, s druge strane to znači i da je odlično podmazivanje tako da ću ja ipak nastaviti da koristim taj odnos mešavine za trimer. A ulje kupujem stihlovo od litar kod ovlaštenog distributera.
 
Znaci ako imam crno oko auspuha, a imam.. to je do prejake mesavine to jest treba manje ulja ?



EDIT : Zna li neko kako razlikovati kopiju od original Stilovog ulja od 100 ml ?
Moze biti i od lose nastelovanog karburatora na visokim obrtajima , skini svecicu i vidi boju ako je crna - puno goriva stim i puno ulja, pre ce biti to nego samo puno ulja u mesavini.
Imas i Total odlicno sinteticko ulje za 2t motore, ako sumnjas u kvalitet onog sto kupujes i gde kupujes. Sva se ulja u zavisnosti od namene proizvode po standardima propisanih za odredjenu vrstu ulja tako da tu izmedju proizvodjaca nebi trebalo biti velike razlike (nepisem o uljima od 50e litar sa kamarom aditiva za automobile i formulu 1). Veci je problem prepakivanje i muckanje kod nas.
Takodje na trimerima nisu rezonantni auspusi vec obicna limena kutija sa pregradicom ili dve u njemu tako da to sto izbaci malo goriva na njemu je sasvim normalna pojava i za trimer i vecinu 2t motora
 
Poslednja izmena:
Može li neko ko ima bc 900 da mi kaže. stalno mi ispada plastični štitnik. Mašina je nova, svega 2 put korišćena nego me ovo nervira, za štitinik su došla 4 šrafa sa po 2 podloške, sa druge strane kad se namontira šrafovi provire po malo ali nema matica. Da li tu fale matice ili treba ukloniti po jednu podlošku, o čemu se radi?
Evo ja da odgonetnem sam sebi i ako neko ima sličan problem. Našao sam šta je na nekom videu. Štitnik mi je ispadao zato što sam šrafove zavio sa kontra strane. Treba dakle glava šrava da bude okrenuta ka zemlji odnosno šrafe se od zemlje ka nebu a ne obrnuto kao što sam ja.
 
Nova igračka...ipak sam uzeo 350...po sniženoj ceni od 59 900.00.







Evo i trenutnog arsenala...šalim se...veliki Oleo-Mac ide kod šuraka...Kod mene je 3 godine...ni svećica nije zamenjena...


 
Kad je proizveden pise na nalepnici koja se nalazi na cevi kardana ispod rucke.U Okovu BGD je izlozen iz 08/2018 srecom u magacinu su imali 11/2020.
 
Fabricki uz njega ide uprtac,troktaki noz od 300mm zastita za transport istog,alat za zamenu reznog alata,40g mala stihl mast za prenosnu glavu(iznenadio sam se),zastitne naocare njihovog brenda,suknjica sa nozicem za silk.
AutoCut 46-2 jedino trebas da dokupis da bi bio potpun 2500 din
 
Potrebna mi je gornja maska cevi kardana za BC 2700 XCE. Polomili su se žljebovi gde naleže i koji fiksiraju držač ručica, pa on šeta levo desno kad se kosi. Nisam još tražio po servisima, mislio sam da naručim i sam zamenim. Ne vidim nigde na internetu da se nudi kao rezervni deo. Može po ako ne može ovde zbog reklame.
 
Potrebna mi je gornja maska cevi kardana za BC 2700 XCE. Polomili su se žljebovi gde naleže i koji fiksiraju držač ručica, pa on šeta levo desno kad se kosi. Nisam još tražio po servisima, mislio sam da naručim i sam zamenim. Ne vidim nigde na internetu da se nudi kao rezervni deo. Može po ako ne može ovde zbog reklame.
Zovi villagerov servis najverovatnije ti je to jedino resenje imas na sajtu njihovom brojeve telefona servisnih centara.
 
Добар дан. Прочитао сам већи део теме о тримерима, пошто ми је у плану да купим тример који ћу користити, углавном за кошeњe јаче и гушће траве, као и за чишћење једног дела парцеле од грмља, грана итд. Дакле, ипак треба мало јача машина. Користиће се само за сопствене потребе, 30 ара траве + 20 ара тог грмља, али то касније, годину дана. или двe. Немам искуства са тримерима, никада нисам имао тример нити сам са њим радио. Двоумим се између два модела, па ако можете савет. Било да је Vilager 1900 PE или Oleo Mac BCH40 Т. Знам да су Кинези. Хвала
 
Za to bi odgovarala Husqvarna 545 ili analogan Stihl.
Nešto mi Villager nije za pola hektara..
Ja dok sam radio sličnu površinu, koristio sam H244rx.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Hvala na savetu, ali puno mi to para... A ipak ću ga koristiti samo za svoje potrebe. Interesuje me da li je uopšte neko imao iskustva sa ovim modelom Oleo Mac-a BCH 40 T ?
 
Nazad
Vrh