Trimeri

Ja ti imam fs 55 odličan trimer ja kosim na spagu do 30 cm visoku travu .
Ima sajlicu ali to nema nikakve veze rođak mi ima takav istit trimer 7 godina nema kvara moj je druga godina zadovoljan ako ga uzmeš nećeš pogrijesiti.
fs55 jeste odličan, lagan trimer,"švabo ga napravio", jeste - al' da kosi travu, ako baš zatreba - tu je dvokraki nož (trokraki ne bi smeo da koristi, zbog sajle). polovni fs 55 je verovatno prošao svašta, tako da treba očekivati zamenu pogonske sajle, pa servis karburatora, pa... uvek bude još nešto.

- - - - - - - - - -

Ma razmisljam novo je novo ,ovo je neka austrijska firma ali jbg sklapaju ga kinezi kao i sve zivo citam po netu hvale ga verovatno cu njega , ma jedno vreme sam stalno secko to i prsko i cuda ali sad sam zapustio moram prvo sa trimerom da sredim pa da prskam ponovo konstantno da to oljustim sve nevredi ovako dzungla za kratko vreme .

Stil je neki fs 55 tako nesto mali po gabaritu ali kao ima snage trazi covek za njega 130 http://www.kupujemprodajem.com/sthil-fs-55-21823681-oglas.htm?filter_id=21052409

- - - - - - - - - -

a ovaj mislim nov da uzmem http://www.misterm.rs/image/cache/data/products/alati/MAC80-500x500.jpg

- - - - - - - - - -

s tim sto ovi likovi dolaze u firmu kod mene mogao bih ga uzeti bez problema na rate preko platnog spiska a polovan bi morao za kes a plasim se em mi nebi dao svu opremu em bih imao verovatno vece zajebancije sa njim rastelovan karburator itd

pošto je taj MAC(an) 80 i koje je snage?
 
Posle dileme ipak je pao fs120, trimer je stvarno odlican, posle jednog rezervoara na prazno kosio sam oko vikendice sa trokrakom jer je bas bila stara i velika trava, sve u svemu ekstra masina ;)
Jedan off kad uploadujem slike u profilu iz mobilnog stalno mi izbacuje jpg error?
 
  • Like
Reagovanja: PKB
I ja se ponovio sa Villagerom 1700xc. Odradio rezervoar na leru. Imam I jedno pitanje. Gde bi mogao da kupim onaj kljuc za stelovanje H I L? Ne bi voleo da svaki cas trcim u servis za sitnice.
 
Ja sam odradio pola na leru i posle jos pola laganog kosenja uz ceste pauze. Jos jedan sa pauzama pa posle pravo da se upregne:osmeh:.
Ja hteo da smanjim ler gas (jer je bas veliki), dok je upaljen kad sravciger nigde nece da udje. Ugasim i vidim da je sraf neki okrugao sa nekim zarezom. Vole kinezi da zakomplikuju...
 
fs55 jeste odličan, lagan trimer,"švabo ga napravio", jeste - al' da kosi travu, ako baš zatreba - tu je dvokraki nož (trokraki ne bi smeo da koristi, zbog sajle). polovni fs 55 je verovatno prošao svašta, tako da treba očekivati zamenu pogonske sajle, pa servis karburatora, pa... uvek bude još nešto.

- - - - - - - - - -
To nezz uglavnom rođak mi ima takvog 7 godina i ništa a prošo je svašta.
I ja bi jači uzeo ali nije para.
Ja sam novog uzeo druga sezona ja sam zadovoljan .
Lijepo radim , dok moj punac kupio neku lijevu marku 100 eura jeftiniju pola dana mu treba da pokosi.
Vidi se razlika na snazi u radu.
Ipak mislim da je bolje uzet marku stisnuti se , i novo.
 
  • Zapremina motora 43 cc
  • Maksimalna snaga 3 KS
  • Karburator Klipni ventil
  • Način paljenja Trzaj startera
  • Način gašenja Prekidač na ručici
  • Brzina 2800 o/min
  • Prečnik sečenja najlon 420 mm
  • Prečnik sečenja nož 255 mm
  • Transmisija Automatska centrifugalna, spiralni prenos
  • Smer rotacije Suprotno od kretanja kazaljke na satu (od operatora)
  • Tip Jednocilindričan sa vazdušnim hlađenjem, dvotaktni benzinski motor
  • Mešavina Ulje za podmazivanje sa mešavinom benzina u odnosu 1:40
  • Ulje Ulje za dvotaktne benzinske motore
  • Zapremina rezervoara za gorivo 1 litar
  • U kompletu metalno sečivo i najlon sečivo (pvc žica)
  • Jednostavno i lako za rukovanje
  • Težina 8 kg
  • Pakovanje sadrži:
    - Benzinski trimer MAC-80
    - Remen za lakše nošenje
    - Trokraki nož
    - PVC žica
    - Plastična boca sa oznakama u ml za mešavinu ulja i benzina
    - Imbus ključ
    - Dvostrani ključ 8 i 10
    - Gedora ključ
    - 2 PVC vezice za kabel
    - Uputstvo za korišćenje

- - - - - - - - - -

To su karakteristike mada negde pise 2800 negde 3100 obrtaja , a za stihl sam procitao ali malo ozbiljniji ima oko 10 000 obrtaja u je ogromna razlika u obrtajima ali boli me uvo polako cu ja to nek radi i na punom gasu malo ozbiljniji stihl polovan je 250 -300 eura a nov da nepricam ,viliger necu husqarna mi isto nije nesto odlucio sam se za ovo pa sta bog da
 
To je isti motor kao i kod bilo kojeg kineskog trimera od 43 ccm. Svi ostali imaju snagu do 1.7 konjića, a 3 je moguće samo ako su u međuvremenu redefinisali SI sistem.

@Motorka
Štelovanje karburatora je nemoguće izbjeći, barem ono osnovno podešavanje praznog hoda. Šta meni vrijedi da u servisu i neko od članova porodice Stihl podesi karburator kad pri promjeni nadmorske visine od 800-1200 metara ta mašina postaje neupotrebljiva bez naknadnog podešavanja.
 
Svaka im cast kad su iz 43ccm izvukli 3ks. To sto pise 2800 obrtaja je za broj obrtaja na ler gasu, a maksimum verovatno ima oko 7000 obrtaja.
 
Pa na par prodajnih mesta pise 3 ks i ja sam gledao svi oni manji imaju 1,7 ks a ovo sam video na par mesta 3 ks zato mi je najvise zapao za oko jbg
 
Kad već kupuješ kineza gledaj gdje dobijaš dužu garanciju i šta od dodatne opreme dobijaš. Villager, einhell, straus, sonic, agm i hiljadu drugih naziva po različitoj cijeni, baci na kantar uloženo i dobijeno pa odluči.

Što se mene tiče kod trgovca koji pokušava uvaliti nešto sa lažnom deklaracijom nikad nebih kupovao jer kako da mu vjerujem da će kasnije ispoštovati garanciju recimo?
 
Nemaqm pojma , u home centru na par mesta jos prodaju indentican trimer isto pise 3 hp jbg nemam pojma jedino to me najvise privuklo kod njega cena i jacina motorica jbg nek izdrzi te dve godine ja cu biti zadovoljan ,necu da rizikujem ni sa polovnim stilom amaterskim za te pare , za malo ozbiljniji treba ipak vise kesa a nisam spreman toliko da dajem pa sta bude bude.
 
Ljudi,dokle mislite da se natezemo oko kineske snage motora,ako pise 3ks,onda ima toliko,ne kvarite vlasnicima utisak.Shvatam ja da se nema para,da bi svako (normalan) hteo imati dobar i pouzdan trimer,ali kad se vec nema,uzima se onaj koji moze zavrsiti neki posao za neko vreme,onda bar nemojte pricati kako ste kupili masinu od 100e,koja ima 43cm3 i 3 ks,to je prijateljska molba,ne bila nikom zapovedjena,je li...
 
Ja sam skroz neupucen u te trimere pitao sam samo za prijateljski savet sta je bolje kupiti taj MAC-80 ili onaj malecki stihl ,misljenja su podelljena u medjuvremmenu sam sam prelomio da probam sa ovim kinezom pa sta bude bude znam da koliko para toliko muzike jb da pokosim 20 puta on ce se odplatiti posto deru nebitna povrsina kod nas 1500 din naplacuju rad sa trimerom nekazem ni da je jeftino ni da jeskupo ipak treba se muciti sa trimerom nije lako ,ali daj vamo daj tamo bolje da kupim ovaj pa sta bog da jbg
 
Ja se sa tim potpuno slazem.samo malo je vise degutantno da pisemo postove gde se kupuju trimeri od 3 i vise ks za malo para,kako je to ok,jer jeste da mi nemamo para,ali ovi brendirani su poludeli.Samo ljudi koji su kosili sa 2ks (Stihl,Husqv.Jons.dolmar),znaju sta pricam i sta znaci raditi sa takvim masinama,koliko su pouzdane i na kraju krajeva koliko kostaju.Naravno da se sve kvari,ali daj nepismenom coveku da cita,a kamoli mu ponudi da napise knjigu.Nazalost,ovde ima dosta takvih koji bi se odmah latili olovke i tvrdili da su napisali remek-delo,bilo kako bilo,ovo je moje misljenje o tome,a tebi zelim srecnu kupovinu i neka te dugo sluzi !
 
Nemojte shvatiti moje poruke zlonamjerno, samo kažem da pošto još nije kupio dobro izvaže uloženo/dobijeno da bezveze ne daje 50 evra ili više za nešto što realno ne vrijedi toliko. Sve je to u pet deka i jednako će raditi, samo neki trgovci su pokvareni pa na lažnoj deklaraciji i snazi uvećanoj na papiru hoće da se uplusaju duplo u odnosu na konkurente.
 
Nazad
Vrh