Trimeri

Gotovo narucio sam ga danas stize sutra ili eventualno prekosutra pa cemo videti ,podelicu iskustva ima odma malisa da se upregne ceka ga dosta posla jbg . Testeru sam laufo neznam njega da li da barem malo izlaufam ???
 
Je kad gledaš moj sthil 1,1 konj ali vrijedi .
To je isto kao moja makita fleksica i einhel sto imam , na papiri enihel jaci a makita ju jede.
 
Jel ima neko villager BC 750cs trimer i kako su se pokazali trebalo bi da kosi nekih 15-20min svake 2-3 nedelje nije neka površina ali je nezgodno i nepristupačno kosilicom.
 
Uzmi jaci Villager. Po meni je ovo mnogo slabo. A bolje je imati malo vise snage, zatrebace nekad, a neces moci nesto da zavrsis sa tim slabijim.
 
Aco rectemi kako vam radi trimer kad montirate silk ja sam kosio travu oko 30cm visine i samo je izvalja posto nemogu dodati pun gas trokira do po gasa radi fino kosio sam neku obalu malo krupnija sa trokrakim nozem i fino radi odkose al nije to to on mora na punom gasu da fijuce a moj se oce raspasti nisam mu ni sme o vise davati pun gas danas sam ga vratio u servis da ga postelaju posto mi bljuje gorivo na auspuh po mom nekom znanju to znaci da je prebogata smesa i da trese kardan do bola ali to cu da vidim sutra kad ga postelaju kako ce onda da radi moguce da trese zato sto motor neradi pravilno.Pozz
 
Koji trimer je u pitanju? Jel sad skoro kupljen nov ili je stara masina?

Moj BC 1900 XC dobro radi kad mu namontiram glavu sa silkom, a takodje i sa trokrakim nozem i cirkularom fino radi. Imao sam malo problema prilikom kosenja sa silkom dok nisam skinuo onaj donji deo sa plasticnog stitnika. Kad sam njega skinuo mogao sam da pustim duzi silk i da kosim travu blize zemlji i onda je mnogo bolje islo kosenje i lepse je izgledalo. Ne uvija travu vec je lepo sece, mada to zavisi i od strune,gasa i brzine kosenja. Vibracije nema nikakve ni u kom slucaju, ali sam ja cim sam ga kupio dotegao sve srafove jer su neki bili bas labavi. Na auspuhu je poceo da masti i posle je malo smanjio, mada jos uvek masti po malo. Postavljao sam slike kako izgleda kad zamasti, a postavljao sam i slike kosenja.
To je to u principu.
 
Atila za male povrsine i povremeno svaki ce posluziti ,ali male masine imaju cesce probleme i sklone su pregrevanju .One malu snagu imaju i moraju se fakticki terati pun gas stalno sto nije dobro. Uzmi po meni bar od 0,9kw kao sto ja imam i mnogo duze ce sluziti. Imao sam malu Gardelinu i to je samo bas za neke male povrsine i redju travu jer se toliko ugreje da se nesme pipnuti.
 
Izgleda mala razlika u snazi ali nije. Prilicno je to velika razlika jer govorim sto sam upravo imao sa obe snage trimere. Alko 0,9kw je istovetna masina tom vilageru BC900 i solidno odradjuje posao manjih povrsina. Mene iskreno ekstra sluzi jer dosad nijedan kvar nisam imao a dosta sam i usluzno kosio. Drugo na njega mozes i trokraki noz staviti za deblje korove i trave i polako odradi sve. A potrosac benzina je veoma mali ,takoreci smesno
 
Agm je ista masina ko vilager a ni enhel nije daleko. Sve su to fakticki istovetne masine samo se neke rade u drugoj fabrici i nose na stotine imena za isti proizvod.Kad se pogledaju delovi u nabavci odgovaraju za vise od 10 modela a fakticki isto.

- - - - - - - - - -

Enhel bih mozda izbegao jer nisam siguran dal imaju delove i servis. Imao sam testeru malu i nikad nisam nasao delove za nju. Agm dolazi u obzir samo mi cudno da je jaci jeftiniji od preko duplo slabijeg. Tu mi nesto nije kako treba
 
Posle dileme ipak je pao fs120, trimer je stvarno odlican, posle jednog rezervoara na prazno kosio sam oko vikendice sa trokrakom jer je bas bila stara i velika trava, sve u svemu ekstra masina ;)
Jedan off kad uploadujem slike u profilu iz mobilnog stalno mi izbacuje jpg error?

Čemu ceo rezervoar na leru? Nije to vilidžer vec stihl?

- - - - - - - - - -

Aco rectemi kako vam radi trimer kad montirate silk ja sam kosio travu oko 30cm visine i samo je izvalja posto nemogu dodati pun gas trokira do po gasa radi fino kosio sam neku obalu malo krupnija sa trokrakim nozem i fino radi odkose al nije to to on mora na punom gasu da fijuce a moj se oce raspasti nisam mu ni sme o vise davati pun gas danas sam ga vratio u servis da ga postelaju posto mi bljuje gorivo na auspuh po mom nekom znanju to znaci da je prebogata smesa i da trese kardan do bola ali to cu da vidim sutra kad ga postelaju kako ce onda da radi moguce da trese zato sto motor neradi pravilno.Pozz

Ako hoces da ti ne zamotava travu moraš da daš pun gas. Ako hoćeš travu od metra da kosiš sa silkom skini štitnik izbaci silk više nego što je sa štitnikom i kad počne da zviždi silk tad kosi kao lud, samelje i pokosi travu od metra. U suštini travu namotava kad se da mali gas i kad previše sporo maše.
 
Koji trimer je u pitanju? Jel sad skoro kupljen nov ili je stara masina?

Moj BC 1900 XC dobro radi kad mu namontiram glavu sa silkom, a takodje i sa trokrakim nozem i cirkularom fino radi. Imao sam malo problema prilikom kosenja sa silkom dok nisam skinuo onaj donji deo sa plasticnog stitnika. Kad sam njega skinuo mogao sam da pustim duzi silk i da kosim travu blize zemlji i onda je mnogo bolje islo kosenje i lepse je izgledalo. Ne uvija travu vec je lepo sece, mada to zavisi i od strune,gasa i brzine kosenja. Vibracije nema nikakve ni u kom slucaju, ali sam ja cim sam ga kupio dotegao sve srafove jer su neki bili bas labavi. Na auspuhu je poceo da masti i posle je malo smanjio, mada jos uvek masti po malo. Postavljao sam slike kako izgleda kad zamasti, a postavljao sam i slike kosenja.
To je to u principu.


Masina je nova BC 1700xc To mi je cudno on bi fabricki trebao da kosi sa silkom pa prosle godine mi je covjek sa Bc 900 ili 1250 od ta dva jedan je uglavnom nisu oni sto imaju masku nego oni goli bez maske na izlazu kardana ko od sale to pokosio jos je bila duplo veca trava.ja samo znam da mora kad ga stisnem mora da jeci a silk da žviždi vidim iz prošlih postova dva tri covjeka ovde su se žalila da su nosili u servis da im poštelaju karburator al opet nije bilo dobro pa su onda oni stelali po svom i da su tek onda bili zadovoljni uglavnom sto se tice košenja sa silkom nisam zadovoljan sa trokrakim macem sam kosio obalu tu ima svasta od kupine kopriva krupne trave ma svega i to je kosio normalno sa pola gasa i to mi se svidjelo samo se pitam kako bi jos u punom gasu to bilo vidim sta će biti u servisu pa onda ću da dam zavrsni utisak.Meni je bitno ovo sto si rekao da nesmije biti nikakvih vibracija nevjerujem da je do serafa posto na pola gasa radi sasvim normalno tako da se nadam da vibracije dolaze od motora kad dodam gas do kraja. što se tice mašćenja malo je u redu to je sasvim normalno al kad pocne da pusi od ulja e to brate nije normalno znaci ugasim ga a on pocne da dimi ono kao cigara o tacno se osjeti da sagorjeva ulje . LP



Sumadinac-Gruzanin;1008459 Ako hoces da ti ne zamotava travu moraš da daš pun gas. Ako hoćeš travu od metra da kosiš sa silkom skini štitnik izbaci silk više nego što je sa štitnikom i kad počne da zviždi silk tad kosi kao lud je napisao(la):
Ma kakav metar nije trava bila 30 cm mlada redovno se kosi gledao sam ljudi taku travu samelju neostane nista koliko usitni znam ja to da treba da žviždi ali problem je sto nemogu dati puni gas mislim mogu al onda motor pocne da trokira zagusi se i nema turaze gas prima fino samo do pola ali na punom gasu neradi dobro zato sam ga odneo u servis pa nek ga stelaju sto je najgore nemaju ni oni taj serafciger za stelanje nego ga kao mora nosti u drugi grad ma mislim smijesno mogao sam ja to i kuci gledao sam na netu ljudi uzmu spicasta kljesta malo izbruse pa saim stelaju al necu da diram ništa to je nihov problem ne znam rekli su da ce do sutra biti gotovo pa kad me zovnu oticu vidjeti sta su napravili. LP
 
Sad dosao kuci,pokosio 1000m2 sa Villager 1900S.trava ja bila preko 60cm,nisam nikako kosio do sada.Prezadovoljan sam radom i snagom masine.Nadam se da hoce samo ovako Kinez ispostovat.Kosio sve sa nozem,i bas kad se udje u fazon fini otkosi se prave.
 
Jel ima neko villager BC 750cs trimer i kako su se pokazali trebalo bi da kosi nekih 15-20min svake 2-3 nedelje nije neka površina ali je nezgodno i nepristupačno kosilicom.
Ok je ali za redovno košenje nepristupačnih terena. a ako na istom terenu pustiš da izraste sve i svašta 2-3 nedelje (ako je kiša-sunce period), onda je to premala mašina. bar BC900 i košenje nožem. Einhell je nezgodan za delove, bolje neki kinez, AGM je jeftiniji od Villagera.

- - - - - - - - - -

Sad dosao kuci,pokosio 1000m2 sa Villager 1900S.trava ja bila preko 60cm,nisam nikako kosio do sada.Prezadovoljan sam radom i snagom masine.Nadam se da hoce samo ovako Kinez ispostovat.Kosio sve sa nozem,i bas kad se udje u fazon fini otkosi se prave.
Drago mi je da je neko shvatio za šta služi nož i kada se upotrebljava :ppozdrav:
 
Evo ga, DEMON Profesional 5,2 ks,ali bato sa japanskim metalnim karburatorom,sad vise nema zezanja...PRC !

https://www.kupindo.com/Kosacice-trimeri-i-lancane-testere/22565351_-NOVI-Benzinski-trimer-5-2-ks-demon



- - - - - - - - - -

nesto nece da se linkuje,svejedno,koga zanima ta zver,kupindo pa neka uziva
 
Nazad
Vrh