Trimeri

Neka Sila bude sa tobom !Samo napred,javi ako ga uzmes i naravno podeli utiske.
 
Samo necu sa tog oglasa, na kp su oko 100e. Ne znam dal da uzmem taj kineski cirkular noz koji kosta 5e ili da trazim od pravog cirkulara noz? i da li bi sa tim mogao da kosim oko ograde granje-trnje do 1cm?
 
Ako mislis bas na pravi noz ,tj ne onaj trokraki,onda uzmi od cirkulara to je sigurno.Ja sto sam dobio uz Straus 3.5ks ne vredi ni 5 dinara a ne 5e,imao sam kuci nov disk od cirkulara i stavio na njega,sekao sam neku divlju jabuku,izraslo 20-ak stabala kao zbun,nekih 3 cm srednje debljine,sekao je bez problema.ALi pravi noz od cirkulara, i to nov,da sam koristio onaj uz njega disk,isekao bi tu jabuku do nove godine valjda.Inace nije ista rupa na svaki disk od cirkulara,imam ja neke diskove koje imaju vecu rupu u sredini i ne odgovara.
 
Danas se ponovio kupio polovan-nov trimer koji je uzet u prodavnici pre 4 meseca ali nije ni raspakovan ima još 20 meseci garancie a platio sam 80e a radi se o Einhel GH-BC 43AS nisam stigao danas da sastavim ali najverovatnije ću sutra probati. Sad ne znam dal sam pogrešio ili ne.
 
Da, mislio sam na noz od cirkulara, znaci bolje da ga ne uzimam nego pravi noz da trazim. Inace motor radi normalno ima snage za njega?
 
Radi lakseg sporazuma,noz (dvokraki,trokraki,cetvorokraki...) je prosto "NOZ",cirkular (20,22 zuba...)je prosto "CIRKULAR",Da,Alene,uzmi original neki,jer pored toga sto se ne moze posao zavrsti opasno je igrati se losim materijalom na tim brzinama,a to nije proslo pored celika
@Atilla,nek je srecna kupovina,sta je tu je,nisi dao velike pare,ali i one ne moraju da se bacaju,probaj ga i dobro ga upregni,pokazace prvi dan sta si kupio.Ispostuj mesavinu,uzmi dobro ulje i pogledaj da li ima masti u glavi.
 
Kupio sam ulje za mešavinu i zvao sam servis pa oni mi rekli da prvo stavim na 3l benzina celu bočicu od 100ml Stil neki crveni a posle na 4l kupio sam i mast u tubi i piše da je za podmazivanje trimera. Nadam se da će trajati servis ima u Beogradu jer imam i električni trimer isto einhel pa sam od njih naručivao zaštitnu plastiku sa oštricom jer sam orginal slomio i većinom imaju sve delove na stanju.
 
To je dosta bitno,mislim na delove i servis...uf,tek sad vidim da motor nije ni radio ,da,zamasti ga tako (3 %) i polako ga uposljavaj,bez nekog tezeg rada,kasnije 2,5 %
 
ja svog vilidžera bc1250 stalno "gonim" na 3% mješavinu benzina i sintetičkog dvotaktnog ulja. prije nekog vremena sam skidao auspuh da vidim treba li šta čistiti i ništa, uopšte nije mastan izduv, čak ni čađi nema puno. doduše, uglavnom je na punom gasu u visokoj travi.
poenta je da se ne treba držati preporuke o mješavini "kao pijan plota". neko ko pomalo radi sa malo gasa može ići i na 2%, a ko forsira mašinu sa jačom mješavinom će joj znatno olakšati posao i produžiti vijek.
 
Ma to je ala,profi masina,snage 1,8kw ili 2,4ks,zavisi koliko je radio,ali svakako mrga od trimera
 
Znači baš ono što meni treba. Ove i prošle godine se pokazalo da za trimer ima mnogo više posla nego što sam isprva mislio. Sad imam AL-KO BC4535 II sa 1.1KW ili 1.5KS, trimer je stvarno dobar ali nije za njega da kosi desetak dana zaredom po 3-4 sata dnevno - ograničen sam sa slobodnim vremenom zbog posla pa moram da radim maratonski poslepodne. Imam da kosim oko 1.5ha u proljeće (prvi otkos) i potom svake sedmice po par sati borbe za korovom na medjama. Imam samohodnu kosačicu Reform RM158 zahvata 130cm ali nekad su uslovi takvi da ni ona ne može da kosi - parcele gdje radim su jako mokre tako da kosačica napravi veliku štetu jer ne mogu da izbjegnem da gazi po pokošenoj travi i uvalja je u blato. Zadnjih par dana kosim sa trimerom, jednu četvrtinu sam uspio da pokosim kosačicom ali osjetim da je to za ovaj trimer previše i da neće moći dugo da izdrži. Što se samog rada tiče, mnogo je lakše raditi sa trimerom nego sa ručnom kosom, kad se uhvati ritam i stekne malo kondicije posao ide sa pjesmom. Razmišljao sam i o novim trimerima tipa Villager 1700, 1900 i slično ali ne ulivaju mi baš mnogo povjerenja.

Još da vidim cijenu ovog velikog Jonsered-a pa možda padne i neki pazar.
 
druže, to su ti sve izraubovane mašine iz uvoza, ovaj jonsered je star bar dvadeset godina, dakle mačak u vreći u punom smislu te riječi. ja bih se na tvom mjestu odlučio za nov trimer, i to neki stil ili huskvarna od 1.4 kW pa u vis. vilidžer je ipak hobi mašina a kod tebe će trimer očigledno imati posla. jest da ćeš u startu platiti oko hiljadu maraka, ali si onda miran godinama i znaš šta imaš.
 
Znači baš ono što meni treba. Ove i prošle godine se pokazalo da za trimer ima mnogo više posla nego što sam isprva mislio. Sad imam AL-KO BC4535 II sa 1.1KW ili 1.5KS, trimer je stvarno dobar ali nije za njega da kosi desetak dana zaredom po 3-4 sata dnevno - ograničen sam sa slobodnim vremenom zbog posla pa moram da radim maratonski poslepodne. Imam da kosim oko 1.5ha u proljeće (prvi otkos) i potom svake sedmice po par sati borbe za korovom na medjama. Imam samohodnu kosačicu Reform RM158 zahvata 130cm ali nekad su uslovi takvi da ni ona ne može da kosi - parcele gdje radim su jako mokre tako da kosačica napravi veliku štetu jer ne mogu da izbjegnem da gazi po pokošenoj travi i uvalja je u blato. Zadnjih par dana kosim sa trimerom, jednu četvrtinu sam uspio da pokosim kosačicom ali osjetim da je to za ovaj trimer previše i da neće moći dugo da izdrži. Što se samog rada tiče, mnogo je lakše raditi sa trimerom nego sa ručnom kosom, kad se uhvati ritam i stekne malo kondicije posao ide sa pjesmom. Razmišljao sam i o novim trimerima tipa Villager 1700, 1900 i slično ali ne ulivaju mi baš mnogo povjerenja.

Još da vidim cijenu ovog velikog Jonsered-a pa možda padne i neki pazar.

Tu povrsinu koju imas za kosenje tesko da vilager moze da izdrzi.Tu ti treba profesionalna masina. Moja preporuka ti je stihl,s njim mozes po najvecoj vrucini celi dan da kosis bez prekida i nista mu nece falliti to ti kazem iz iskustva jer ja imam stihl FS350 neumorna masina.
 
Pre neki dan sam se ponovio sa villagerom 1700xc. Odradio rezervoar ipo u razradi i danas potrosio 4 rezervoara u,bogami, po velikoj travi.Za sada sam pre zadovoljan. Da napomenem da sam posle razradjivanja morao u servis da ga dosteluju, kao i vecini je radio sa odprilike 70%. Pre njega sam imao Alko od 1,2 ks ali ovaj je sila za njega. Ne posustaje ni u naj guscoj travi gde mi se Alko bas mucio. Moram da priznam da je po tezak ali zahvaljujuci solidnim uprtacima moze da se trpi. Moje misljenje, odlican trimer za 22000 dindzi.Glava je "Americka" ali nisam zadovoljan njom, suvise je komplikovana za namotavanje strune u odnosu na, recimo, T35 glavu.Videcemo kako ce se pokazati ubuduce, Alko je kod mene vec 7 god ali mi pravio razne probleme zadnjih par god, a i trosio je ko osmak.
 
Znači baš ono što meni treba. Ove i prošle godine se pokazalo da za trimer ima mnogo više posla nego što sam isprva mislio. Sad imam AL-KO BC4535 II sa 1.1KW ili 1.5KS, trimer je stvarno dobar ali nije za njega da kosi desetak dana zaredom po 3-4 sata dnevno - ograničen sam sa slobodnim vremenom zbog posla pa moram da radim maratonski poslepodne. Imam da kosim oko 1.5ha u proljeće (prvi otkos) i potom svake sedmice po par sati borbe za korovom na medjama. Imam samohodnu kosačicu Reform RM158 zahvata 130cm ali nekad su uslovi takvi da ni ona ne može da kosi - parcele gdje radim su jako mokre tako da kosačica napravi veliku štetu jer ne mogu da izbjegnem da gazi po pokošenoj travi i uvalja je u blato. Zadnjih par dana kosim sa trimerom, jednu četvrtinu sam uspio da pokosim kosačicom ali osjetim da je to za ovaj trimer previše i da neće moći dugo da izdrži. Što se samog rada tiče, mnogo je lakše raditi sa trimerom nego sa ručnom kosom, kad se uhvati ritam i stekne malo kondicije posao ide sa pjesmom. Razmišljao sam i o novim trimerima tipa Villager 1700, 1900 i slično ali ne ulivaju mi baš mnogo povjerenja.

Još da vidim cijenu ovog velikog Jonsered-a pa možda padne i neki pazar.

Slobodno pogledaj i Oleo-Mac, nije nista losiji od Sthila ili Husgvarne a nesto je jeftiniji. Ja imam 753 od 2,1 kw i mogu reci da je prava ala. Kad kosim ceo dan po vrucini desi se da se sam ugasi samo kad mu nestane goriva a rezervoar mu je od1,5l. Meni je potrebniji odmor nego njemu.
 
Ja sam jesenas uzeo novi olo mac 746-T, 2,5ks 45cc i 8,1 kg, mocna masina dobra ledja i nebrini. Nisam puno radio sa njim za sada ok. Start je lagan hladan ili vruc, potrosnja u skadu sa snagom.:osmeh:
 
Ja narucio ovog demona stize u utorak ja mislim, vredi 12000 hiljada pa kakav god da je, dobijam nekih zezancija sa njim, kao npr: dolaze dve glave, trokraki noz, cirkular od ,,vidije" kaze da nije kao od strausa obican lim, dolaze 15m strune i jos 5m neke koje nema u prodaji kako on tvrdi, neka ostra cetvrtasta, bocica stihlovog ulja za mesavinu.. moje misljenje da nije skup i za ove pare treba svako da ga uzme za sebe da ima.
 
Dosta vise opreme nego Villager. Po izgledu su dosta slicni. Meni su meznuli noz za trimer. Dobio sam pojas, 2 imbusa i 1 kljuc za svecice, glavu za silik, posudu za doziranje mesavine i upustvo za upotrebu.
Da li je normalno da trimer Villager BC 1900 trosi malo vise goriva dok se ne razradi kako treba? Nekako mi se cini malo velika potrosnja. Za sada zadovoljan snagom i ucinkom.
Koji silik preporucijete da kupim i koliko im se krecu cene? Imam dosta velike trave da kosim.
 
Dolazi i meni taj alat i posuda za mesavinu, onaj vizir kao mreza sto se nabija na glavu da bi stitila od nekih predmeta, uglavnom nabere se tih sitnica koje dosta znace, ovaj prodavac mi se cini dosta posten. Odma mi je rekao da zaboravim na tih 5, 2ksda je realno upola toga. Ima svevmoguce delove za njega.
 
Nazad
Vrh