Trimeri

To me interesovalo. Na villageru je sve uredno složeno, žice u termo bužiru, svaka plastika uklopljena dok je kod ostalih dosta sitnica onako aljkavo urađeno. Inače vitalni sklopovi djeluju identično a za razliku u cijeni bi im oprostio sitne falinke.
 
Ljudi kinezi nikad neće biti kvalitetni kao veliki igrači Stihl, Husqvarna. Zato su cijenom jako pristupačni, tako da je očekivati da će s vremenom na vrijeme biti sitni kvarova. Evo ja danas kosio sa svojo Husqvarnom 235, upalila, na prvi potez. Potrošio s njom 5 rezeravara za redom, sa jednom pauzom od 10 minuta.
 
Ma meni ce valjda izdrzati ovaj kineski, sta su mu glavne mane, jel samo glava ili ima jos i ima li delova, jel pasu od villagera te glave?
 
Ljudi,to sto pricate o kvalitetu stila i vilagera ..iskreno to ne pije vodu vise...svi jeftiniji stilovi modeli se prave u Kini i to nije rekla kazala vec informacija iz prve ruke!Naravno ne pricam o profesionalnim modelima koji se sklapaju u Nemackoj,a o njima se ovde i ne govori!
 
Drugari, kako najbolje razdeliti ulje iz Stihl bocice za mesavinu?
Treba 25ml za 1l, pa kako najbolje razmeriti?
U cemu merite benzin? Ja napunio 2 flase od soka po 2l, i ostalo mi malo benzina u balonu. A sipao sam na pumpi tacno 4l. Jedino mi sad nije jasno da li istu zapreminu zauzima i benzin i voda, ili je odnos malo drugaciji, pa zato 2l benzina ne moze da stane u flasu od 2l od soka.
 
Drugari, kako najbolje razdeliti ulje iz Stihl bocice za mesavinu?
Treba 25ml za 1l, pa kako najbolje razmeriti?
U cemu merite benzin? Ja napunio 2 flase od soka po 2l, i ostalo mi malo benzina u balonu. A sipao sam na pumpi tacno 4l. Jedino mi sad nije jasno da li istu zapreminu zauzima i benzin i voda, ili je odnos malo drugaciji, pa zato 2l benzina ne moze da stane u flasu od 2l od soka.
:haha::haha::haha::haha: da 2litre benzina je veća zapremina od 2litre soka :haha:
 
2l je 2l šta god sipao unutra.
Pošto još nisam čuo da na pumpama sipaju više nego što piše najprije će biti da zakidaju proizvođači na soku u čije flaše sipaš. :osmeh:

Mada to je nebitno, neće biti ništa mašini ako umjesto 2.5% mješavine napraviš 2.57%. :osmeh:

Ja kad trebam raditi više napravim odma u kanister za 3-4 dana, a pošto to nije često onda uzmem manju flašu od pola litre i napravim za jedan rezervoar.
 
Za mesavinu ja imam staru ambalazu od Dolmar ulja onu cetvrtastu. Kad je bila puna flomasterom sam podelio na 4 dela kolicinu tako da za svaki podeok ima za 1L benzina za mesavinu. Ako nista drugo uzmes spric plasticni sa podeocima i eto ti mere za mesavinu. Sa flasama od soka se svasta desava a sad ko tu zeza u kolicini neznam. Ja koristim ambalazu od 2L elf ulja jer ima podeoke i uvek se slaze a drugo nece mu skoditi ni veci procenat mesavine. Smeta ako je posno tako da ni 3% neces pogresiti

- - - - - - - - - -

Sto se tice kineskih trimera vecina delova je ista potpuno ili odgovara od vise modela isti deo. Glave za silk su najuniverzalnije i pasuju i od drugih proizvodjaca. Kod mene na Alku je skoro od pocetka glava od husvarne i pasuje jer su vecinom na svim modelima levi navoji i M10navoj
 
zapremina je... zapremina! e sad, kad kupujemo sokove i vode - šta nam prodaju i koliko (?) - pitanje je za druge teme i forume. za kineske trimere je odnos 100 ml ulja , ali ulja original, gde sam prvi put otvaraš bočicu, (ne na odvijanje) a to su Stihl, Husqvarna, Dolmar, Oregon, Villager sipaš na 4 litre benzina! tek je počelo košenje, ne sekiraj se - potrošićeš ubrzo! može i pola bočice na 2 litre benzina, ko ima "oštro oko".

za starije kineske trimere, u zavisnosti od snage, delovi su prilično jeftini i ima ih svuda. za ove novije - imate garanciju od 2 godine, pa ... posle , videćemo.
što se glave za najlon tiče - M10X1,25 je najčešći bio, istu koriste i mnogi Husqvarna trimeri (levi navoj se podrazumeva).
 
Ma ta ulja,zabole me glava. Kad sam kupio trimer dadose mi neko Villager ulje za mesavinu. Ono retko, roznjikasto... nije mi to to. Kupio sam Stihl u jednokratnoj bocici. Kazu da je original, sa zvanicne Stihl stranice. E sad kod Kosaca sam kupio ranije bocicu na odvrtanje, cetvrtasta sa podeocima.
Dejan 351 sigurno zna. Ostalo mi 60ml u toj bocici, pa dal mogu da pravim sa tim Stihl uljem.
Inace pokosio sam trimerom dvoriste i bastu. Lepo radi hvala Bogu. Kosio sam po rezervoar dnevno. Uz pauze. Dobro se pokazao. Ima snage dosta. Isao sam do pola i malo vise gasa, ne vise.
Ako se neko sad ukljucio, u pitanju je Villager BC2100XC. Ostalo mi za jos jedan rezervoar od 4l mesavine. Trosi malo vise, ali koliko sam citao, trebalo bi da smanji potrosnju kad se razradi u potpunosti.
 
Ja vec sedma godina kako imam stihl fs350 i jos uvek radi ko nov bez ijednog kvara sem autocut glave ali to je potrosni deo.Tako da ako planirate da kosite i da vas glava ne boli kupite stihl jeste skup ali ostali nemogu da mu pridju
 
Mare a za 70+ hiljada za novog stihla da dođemo tebe da pridavimo za pare? Lepo je kupiti stihla od 60000+ dinara ali nema svako mogućnost da uštedi ili zaradi toliko. A za Villagera se nađe 17-22-23 hiljade. I ja bi prvi kupio fs 450 ili jači ali srce hoće a d..... e klokoće za parama. Zato sam i kupio Vilidžera a ne Stihla ili Huaqvarnu.
 
Radio sam sa fs 350. Nikako nisam mogao da ga priustim. Jednostavno je preskup, a u medjuvremenu sam kupio Golfa 2, tako da sam kupio sada ovaj novi Villager. :ppozdrav:
Komsija ima FS450, kosi svuda po selu. I svoje i tudje za pare. Profi masina je profi masina. Ja sam ranije hteo tako nesto, da kosim i za novac. Ali sam se predomislio i za svoje potrebe oko kuce i plac od 50ari, mislim da je Villager dobar izbor. Tek sam usao u celu pricu.
Kolega Sumadinac to zna bolje. Tonu je pokosio sa svojim Villagerom, i njive i vrzine! :haha:
 
slažem se da je Villager počeo da izbacuje nove modele i da im se cena približava trimerima sa tradicijom (mada po snazi su još dosta jači, a jeftiniji). već sledeće sezone ćemo znati da li su prodavali mačku u džaku, ili je to pravi konkurent Stihlu i Husqvarni. ovo leto da prođu proveru, pa možemo da pričamo da li je samo šminka u pitanju?! :sta:
 
Ne verujem da ce skoro biti konkurent Stihl-u. FS 350 je malo jaci od BC2100XC. Ali da idu u korak, nema sanse. Ali za profi kakav je Stihl treba i profi kosac. Pa ceo dan se nose. Ja padnem na nos i posle jednog rezervoara! :sjasi:
Salu na stranu. Mnogo ce jos vode proteci niz Moravu dok stane u red sa Stihlom, a do tad, da mi bijemo travu koliko mozemo, pa ako Bog da, jednog dana i nama krene, da mozemo sebi da priustimo nesto tako. A do tada kosi cime imas. Koliko cebe, toliko se i pokrivas.
POsle rucne kose, ovo je spas! :ppozdrav:
I evo jedne spontane sa profi masinom! :osmeh:
533884_3064653190013_757381209_n.jpg
 
Mare a za 70+ hiljada za novog stihla da dođemo tebe da pridavimo za pare? Lepo je kupiti stihla od 60000+ dinara ali nema svako mogućnost da uštedi ili zaradi toliko. A za Villagera se nađe 17-22-23 hiljade. I ja bi prvi kupio fs 450 ili jači ali srce hoće a d..... e klokoće za parama. Zato sam i kupio Vilidžera a ne Stihla ili Huaqvarnu.
Sumadinac pa ja sam godinu ipo dana otplacivao kredit za nju.Jeste da kosta ko sto kazes 70+hiljada.Mislio sam se i ja sta da kupim,ali bolje da kupim kvalitet i da ne mislim nego nesto za male pare pa da me glava boli.U pocetku kad sam je uzeo kosio sam i za pare dok nisam sakupio kolko je kostala a onda sam prestao i sad je samo za moje potrebe
 
Evo i mi danas kupili Villager BC 1900 trimer:osmeh:. Upalio sam ga i radio je pola rezervoara na leru uz povremeno turiranje. Nakon toga sam ga malo upregao i lagano opteretio nekih 5min koseci neku manju travu.
Imam par pitanja.
Koju mast staviti u glavu ili reduktor kako se vec zove? Ja sam podmazao FAM Litijumskom jer mi je ona bila pri ruci, tj u dekalamitu sa spicom. I kako se pravilno montira glava za silik? Da li se samo navrne ili se navrne i osigura onim srafom sto se koristi kad se zavrce noz?
Ne znam zasto ali nisam dobio noz uz njega:sta:.
Pojas je veoma dobro uradjen a dizajn trimera je kao kod onih prvih serija, tj. nema onu duguljastu plasticnu masku.
 
Nazad
Vrh