Trimeri

Navoj je levi kolko znam,sam on sebe doteze dok radis sa njim,mozes ga samo 1 krug zavii na nosac i upaliti trimer,das gas on ce da se stegne :).
 
Ja sam kupio sthil fs 55 i nemam rječi kakva god trava radi bez greške.
Bolje dati malo više i raditi.
Ovo je bila šikara prije.

jpg images
 
Evo i mi danas kupili Villager BC 1900 trimer:osmeh:. Upalio sam ga i radio je pola rezervoara na leru uz povremeno turiranje. Nakon toga sam ga malo upregao i lagano opteretio nekih 5min koseci neku manju travu.
Imam par pitanja.
Koju mast staviti u glavu ili reduktor kako se vec zove? Ja sam podmazao FAM Litijumskom jer mi je ona bila pri ruci, tj u dekalamitu sa spicom. I kako se pravilno montira glava za silik? Da li se samo navrne ili se navrne i osigura onim srafom sto se koristi kad se zavrce noz?
Ne znam zasto ali nisam dobio noz uz njega:sta:.
Pojas je veoma dobro uradjen a dizajn trimera je kao kod onih prvih serija, tj. nema onu duguljastu plasticnu masku.

Imas Husqvarna mast,oko 3,5 eura.Glava se stavlja tako da stavvis podlosku sa rupom,i korz tu rupu zakocis odvijacem sistem i onda navrnes glavu.Dodatna podloska i saraf idu samo kod noza.
Ja sam nedavno pazario isti model,i stvarno sam nakom 5 kosenja prezadovoljan,nema sta ne moze,cupa zemlju ako malo skrenes.
I da morao si dobit noz ako si ga kupio nov
 
Ne verujem da ce skoro biti konkurent Stihl-u. FS 350 je malo jaci od BC2100XC. Ali da idu u korak, nema sanse. Ali za profi kakav je Stihl treba i profi kosac. Pa ceo dan se nose. Ja padnem na nos i posle jednog rezervoara! :sjasi:
Salu na stranu. Mnogo ce jos vode proteci niz Moravu dok stane u red sa Stihlom, a do tad, da mi bijemo travu koliko mozemo, pa ako Bog da, jednog dana i nama krene, da mozemo sebi da priustimo nesto tako. A do tada kosi cime imas. Koliko cebe, toliko se i pokrivas.
POsle rucne kose, ovo je spas! :ppozdrav:
I evo jedne spontane sa profi masinom! :osmeh:
533884_3064653190013_757381209_n.jpg

Tebe će i Villager da ubije za dva sata neprekidnog rada s njim. Kreni ti sa jačanjem leđa . Ako nisi utreniran ubijaće te leđa i krsta od trimera isto ko od 100 džakova pšenice.
 
Imas Husqvarna mast,oko 3,5 eura.Glava se stavlja tako da stavvis podlosku sa rupom,i korz tu rupu zakocis odvijacem sistem i onda navrnes glavu.Dodatna podloska i saraf idu samo kod noza.
Ja sam nedavno pazario isti model,i stvarno sam nakom 5 kosenja prezadovoljan,nema sta ne moze,cupa zemlju ako malo skrenes.
I da morao si dobit noz ako si ga kupio nov
Nov 100%. Neretko ih uzmu trgovci i prodaju kao dodatnu opremu:sjasi:.
Ovako ga moram kupiti jer mi treba za odrzavanje medja gde ima malo jace korovi...
 
Koji je karburator na tom novom vilageru. Trebam da menjam na svom kinezu pa da razmotrim dali uzimati taj stelujuci ili ovaj koji je vec bio na mom 1.9? Moze neka slika mada bi trebalo da pise na samom karburatoru ako je wolbro ili zama.

- - - - - - - - - -

Tebe će i Villager da ubije za dva sata neprekidnog rada s njim. Kreni ti sa jačanjem leđa . Ako nisi utreniran ubijaće te leđa i krsta od trimera isto ko od 100 džakova pšenice.
Sta kazes zemo?, tanka je to japija aaaa? :osmeh:
 
Sumadinac;
to je samo prvi put, posle se covek navikne... ide samo! :haha:
I mene ovo zanima oko kosenja nozem. Imam jedan plac tu, cele prosle godine nisam usao tamo da kosim. Ima sad suvih stabljika pepeljuge, mladih bagremcica kao malic prst kao i gomila koprive i trave pola metra... e sad moze da se desi da ima i neko parce cigle u tom korovu, ne poznajem bas teren. Ako se zakaci nesto nozem kao sto pita kolega, jel smeta to trimeru? I jel mogu to resiti trokrakim nozem?
 
Ja obicno sve sumnjivo kosim sa strunom [najlonom] a ako je vec poveliko onda nozem i oprezno.Ali sto se tice sitnog siblja i svih korovskih biljaka i trnja to nema problema.Udarao je i po ciglama ,armaturama i betonu nebrojeno puta .U takvim situacijama ipak hvatam manje nozem i vislje sto rekao tintoreti ali opet se desi.Najbitnije je imati cizme ili cokule bar i masku preko lica jer ta parcad od cigle ,betona lete svud.Parcici drveta i zemlje isto. Nozevi su vecinom debeli i istupe se od manjeg udara ali moze doci i do krivljenja i debalansa. Moj na Alku fabricki je bio vrlo tanak 2mm i pukao je skoro skroz oko plotne .Srecom sam po vibracijama primetio da nesto nevalja.
 
Pozdrav ,

Sta je bolje uzeti polova stihl ili novi MAC-80 neki trimer cene su jako priblizne ??????

http://www.misterm.rs/image/cache/data/products/alati/MAC80-500x500.jpg

- - - - - - - - - -

TReba mi za neku bagrenicu kiselo drvo jedno 2-3 ara stalno tu raste pored zice neznam sa cime sve nisam prskao i opet ,polivao sa reglonom totalima ,preradjenim uljem i opet iznova neunistivo djubre . I imam jedno 10 tak ari ciste trave mozda malo vise ajde ????
 
sve motorne kose kao osnovnu opremu imaju: nož, glavu sa najlonom, neophodni alat. jedino Stihl daje uvek neki nož (osim kad je neka akcija, kad daje i glavu sa najlonom). kad već kupujete u prodavnicama (preporučujem), tražite i nož i glavu, kao i 2 godine garancije!!!
 
Ako seces nesto deblje treba i jaci trimer a sad koji stihl i koje snage je pitanje. Po meni se polovno mora dobro proveriti jer to vecinom kupuje onaj ko ima vise za kosenje ili firme koje se resavaju starijeg alata . Za obalu ti je resenje najbolje da iseces do zemlje sve u jesen dok je jos toplo i sve panjice natopis glifosatom cistim. Tad drvo upija sve i uvlaci u koren. Sve izdanaka sto ima i sad kad poteraju treba samo jakom dozom prskati i to ko i za ambroziju 0,5L glifosata na 10L tecnosti. Ja sam stare bagreme tako unistio i kiselo drvo nacisto, dzanarike i svasta jos od zbunastog rastinja
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ma razmisljam novo je novo ,ovo je neka austrijska firma ali jbg sklapaju ga kinezi kao i sve zivo citam po netu hvale ga verovatno cu njega , ma jedno vreme sam stalno secko to i prsko i cuda ali sad sam zapustio moram prvo sa trimerom da sredim pa da prskam ponovo konstantno da to oljustim sve nevredi ovako dzungla za kratko vreme .

Stil je neki fs 55 tako nesto mali po gabaritu ali kao ima snage trazi covek za njega 130 http://www.kupujemprodajem.com/sthil-fs-55-21823681-oglas.htm?filter_id=21052409

- - - - - - - - - -

a ovaj mislim nov da uzmem http://www.misterm.rs/image/cache/data/products/alati/MAC80-500x500.jpg

- - - - - - - - - -

s tim sto ovi likovi dolaze u firmu kod mene mogao bih ga uzeti bez problema na rate preko platnog spiska a polovan bi morao za kes a plasim se em mi nebi dao svu opremu em bih imao verovatno vece zajebancije sa njim rastelovan karburator itd
 
od cigle nece sigurno da pukne.Sta sam ja kamenje i cigle razbacao sa mojim ihaha.Samo nosi cizme i naocare obavezno
 
Koji je karburator na tom novom vilageru. Trebam da menjam na svom kinezu pa da razmotrim dali uzimati taj stelujuci ili ovaj koji je vec bio na mom 1.9? Moze neka slika mada bi trebalo da pise na samom karburatoru ako je wolbro ili zama.

- - - - - - - - - -


Sta kazes zemo?, tanka je to japija aaaa? :osmeh:

Cenim da jeste. Možda grešim. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Sumadinac;
to je samo prvi put, posle se covek navikne... ide samo! :haha:
I mene ovo zanima oko kosenja nozem. Imam jedan plac tu, cele prosle godine nisam usao tamo da kosim. Ima sad suvih stabljika pepeljuge, mladih bagremcica kao malic prst kao i gomila koprive i trave pola metra... e sad moze da se desi da ima i neko parce cigle u tom korovu, ne poznajem bas teren. Ako se zakaci nesto nozem kao sto pita kolega, jel smeta to trimeru? I jel mogu to resiti trokrakim nozem?

Kupi dobar silk i udri. Sa husqvarninim sa jezgrom vise se ne secam od cega, pisao sam u ovoj temi, mlatio sam i mladare od šljiva i jasenja. Pun gas i udri. Kad završiš sa silkom poseci žbunje cirkularom .
 
@PKB, meni se onaj STIHL za 130e uopste ne svidja. Dosta je slab i ima sajlu umesto kardana pa zato mislim da nije bas pogodan za te tvoje potrebe. Takodje mislim da je i cena jaka za tog "frankenstajna".

Ja danas sa mojim kosio komsiji nesto i sad ima tu neko zelje sto ga mi zovemo, biljka kao spanac. Samo sto je preraslo i bas napravilo finu debljinu. Pokusao da ga kosim sa okruglastim silkom 2,4mm i nema sanse, a ranije dok sam imao cetvrtasti silk moglo je.
 
Ma razmisljam novo je novo ,ovo je neka austrijska firma ali jbg sklapaju ga kinezi kao i sve zivo citam po netu hvale ga verovatno cu njega , ma jedno vreme sam stalno secko to i prsko i cuda ali sad sam zapustio moram prvo sa trimerom da sredim pa da prskam ponovo konstantno da to oljustim sve nevredi ovako dzungla za kratko vreme .

Stil je neki fs 55 tako nesto mali po gabaritu ali kao ima snage trazi covek za njega 130 http://www.kupujemprodajem.com/sthil-fs-55-21823681-oglas.htm?filter_id=21052409

- - - - - - - - - -

a ovaj mislim nov da uzmem http://www.misterm.rs/image/cache/data/products/alati/MAC80-500x500.jpg

- - - - - - - - - -

s tim sto ovi likovi dolaze u firmu kod mene mogao bih ga uzeti bez problema na rate preko platnog spiska a polovan bi morao za kes a plasim se em mi nebi dao svu opremu em bih imao verovatno vece zajebancije sa njim rastelovan karburator itd

Ja ti imam fs 55 odličan trimer ja kosim na spagu do 30 cm visoku travu .
Ima sajlicu ali to nema nikakve veze rođak mi ima takav istit trimer 7 godina nema kvara moj je druga godina zadovoljan ako ga uzmeš nećeš pogrijesiti.
 
Nazad
Vrh