Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja nesto nisam ubedjen da ce cena ici jos dosta gore jer ima kukuruza po svetu, ako nas bude skup trgovci ce samo da okrenu plocu i krece uvoz koji ce da obori cenu. Ne znam, nagadjam, nije da sam strucnjak ali ne bi se previse radovao cenama jer kao sto neko rece inputi idu samo gore a ove godine nismo mnogo osetili jer je ostalo i goriva u buricima i vestaka po nizim cenama ko je ranije uzeo a tek sad za sledecu sezonu cemo u stvari videti koliko je sve poskupelo i koja nam cena treba da bi nesto zaradili..
 
Moja filozofija je ako si zadovoljan sa prinosom a i sa cenom pa prodas i ne gledas sta ako,jer ako ode gore ti realno nisi u gubitku posto si bio zadovoljan sa tom cenom ali ako ode obrnuto da je cena 25 din a ti ne prodas nego cekas 27 a ona padne na 22 onda si na gubitku.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Поново кажем ко може да остави на лагеру и чека цену тај је газда ко мора да наплати одмах тај је сељак и ту је крај дивНа био кукуруз 15 или 25 није битно.
 
Поново кажем ко може да остави на лагеру и чека цену тај је газда ко мора да наплати одмах тај је сељак и ту је крај дивНа био кукуруз 15 или 25 није битно.
Ovo za gazdu pokusavam da razumem, ali ovo za seljaka bas mi ne ide.
 
За мене је Сељак који живи само од земље и од сточарства који нема других примања са стране или су та примања Сељачка пензија...Ја нпр морам да продам кукуруз соју можда не све али већину јер ми је то главни извор прихода за породицу од тог динара зависимо....Ко има месечна солидна месечна примања да може од њих да живи а да а пољопривреда му је додатни извор прихода тај може да се игра како хоће.
 
Nema sta da se kaze toliko, kukuruza nema nigde ni u Srbiji a ni u okruzenju.Ima i sada ljudi koji imaju visoke prinose ali sam ubedjen da je prinos 50% manji nego prosle godine, mozda i vise tako da bi svakoj logici kukuruz morao da ide gore a kada ja to neznam, ali evo ovde mogu reci da ce biti tako jer ako je sada 22dinara sa ovim prinosom i sa cenama repromaterjala koje su otisle preko 50% i ostalih zivotnih namirnica koje su nam potrebne, onda je realna cena sada 13-14 dinara u odnosu na proslu godinu kada je bio od 17-20. 10t po 17 dinara je 170000 a sada 5 t po 24 to je 120000 , ulaganje je bilo isto a i vece ali dolazi jesen i nova ulaganja a svi znamo nove cene, samo je gorivo poskupelo 30dinara od zimus. Sve ispod 25 dinara je propast a i ovako je.
 
Drugar imao 750kg po kj, nema tu cene.
Ma znam imam i ja jedan hektar ipo ne verujem da cu imati dve tone po hektaru.Jos uzeo jednu njivu pod zakup zbog puta tu nemam ni za kiriju.Sreca pa imam nekih 5 hektara prosecan kukuruz 6-7t bice po hektaru.Ostace nesto malo za kasnije da se proda ali nevlja ovo nista.
 
Poslednja izmena:
Da al zato u novine naslov cena soje otisla 70% nego lane a cute ako ode nafta,djubriva...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ona Matif berza kukuruza pokazuje cenu oko 220 evra do sledeceg leta.
To je oko 26 din.Po.srednjem kursu.
Ne znam ko bi ovde platio vise od toga,pa da i nije rodilo nista.
Vecina i dalje zivi u nekoj zabludi,da postoji domaca potrosnja kukuruza za stocni fond.

Ne,samo za izvoz.

Uostalom videcemo.Al 30 dinara necemo,sve dok je 220e u okruzenju.
 
Prosle godine je bilo rekorda a plaćano je 28-30..o domaćoj potrošnji niko i ne priča druže... Radi izvoz i profit na tome. Obećano je mnooogo u inostranstvo a nema odakle da se skupi. Ne brini ti ništa
 
Nazad
Vrh