Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Da je ove godine rodilo prosecno 8-9t/ h ne verujem da bi cena bila veca od 16dinara.Mi zavisimo od nase prve ruke koja kupuje, pa se ona ugradi par dinara, pa druga i treca i ko zna koja.Ja koliko vidim ljudi ovde nemaju za sebe, sinoc mi dolazio covek uzece par tona sirovog kukuruz u klipu od mene, 30% vlaga, sutra cu da ga berem, ne pravi pitanje, rekao sam mu 18 dinara i prihvatio je.Nema on gde da kupi, nemoze on da ceka uvoz iz Argentine a da mu je rodio njegov sigurno ga nebi kupio, tako da bi i potraznja pala.Prinos svakako utice na cenu, ja neznam kada je kukurz bio skup a a da je prethodno rodio rekordno.Kod mene nikada, mozda u nekom drugom kraju Srbije.
 
Da je ove godine rodilo prosecno 8-9t/ h ne verujem da bi cena bila veca od 16dinara.Mi zavisimo od nase prve ruke koja kupuje, pa se ona ugradi par dinara, pa druga i treca i ko zna koja.Ja koliko vidim ljudi ovde nemaju za sebe, sinoc mi dolazio covek uzece par tona sirovog kukuruz u klipu od mene, 30% vlaga, sutra cu da ga berem, ne pravi pitanje, rekao sam mu 18 dinara i prihvatio je.Nema on gde da kupi, nemoze on da ceka uvoz iz Argentine a da mu je rodio njegov sigurno ga nebi kupio, tako da bi i potraznja pala.Prinos svakako utice na cenu, ja neznam kada je kukurz bio skup a a da je prethodno rodio rekordno.Kod mene nikada, mozda u nekom drugom kraju Srbije.
Zeljkoo sad si me razocarao.Ja rekoh ti pozitivac kad ono corak.Mi zavisimo od trzista u svetu.Izgubili smo ih ranijih godina a unazad dve godine ih polako vracamo.Kina sve kupuje i ne pitaju koliko kosta.
Da ponovim prosle godine rekordi a cena 30 dinara.
 
Ma uvesce ga djavola,koje je ono godine Kostic uvozio pa placao po znatno vecoj ceni samo da bi nas naucio pameti,na kraju to trajalo par godina...tu troskova oko uvoza da te bog sacuva. A Ameri tih 330 mil tona spucaju na sebe zacas.Lepe mi kolicine imamo samo nas klepaju ovi nasi kako stignu.Zato OPTIMIZAM i sa domacima borba za svako kilo.Ne volim ja da bedacim ljude ovde sa takvim postovima,iskreno procitam nekoliko takvih pesimistickih prognoza(Najcesce budu pogresne na kraju) i odmah mi dodje da sve rasprodam pa u pm

P.S. Mozda da se zaposlim kao mitivacioni govornik i eto para:unsure:
Pa sta znam, nisam strucnjak samo pokusavam da sagledam siru sliku. Ali da, to za pesimizam svakako nekad prevrsi svaku meru, svi gledamo da zaradimo nesto i ne bi radili to sto radimo da tu nema para, jbga nekad mora da se zalomi i da prodjemo lose a bude i dobrih godina onda svi cute.
 
Znas kako kazu ...udjes u njivu i samo pevas ne kukas...a biljke zajedno sa tobom pevuse.Jedino ako te neko cuje pa zaglavis u Lazarevic instituciju:haha:.
Optimizam ljudi,nekako se ne sekiram oko cene ove godine koliko oko roda.Ni sam ne znam sta ocekivati
 
Ja juce pitam druga koja cena tek on neces jos da skidas necu da ti kazem

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kako je sve sto se tice poljoprivrede poskupelo zadnjih godinu dana u p.m.
Bio bi red da i cena kukuruza barem ostane na ceni proslogodisnjeg kukuruza....
 
Zeljkoo sad si me razocarao.Ja rekoh ti pozitivac kad ono corak.Mi zavisimo od trzista u svetu.Izgubili smo ih ranijih godina a unazad dve godine ih polako vracamo.Kina sve kupuje i ne pitaju koliko kosta.
Da ponovim prosle godine rekordi a cena 30 dinara.
Razumem te ja ali cena zavisi i od dugogodusnjeg prinosa, normalno je da na cenu najvise utice prinos u svetu ali i tamo nije jeftina proizvodnja jer ako mi nemamo onda moramo da uvezemo e sada pitanje je koja je cena uvoza.
 
logicno da ako vec sada daju 23 24 dinara za suv kukuruz da na prolece a mozda vec i oko novembra decembra ide za bar 4 5 din vise...nemoguce je da ostane ova cena repromaterijala tj da bude ovoliko skup a cena robe bude mala....drugar prodao zito za 27.50din a svi znamo da je u vrsidbi bila 20din,tako i jecam bio 20 sada 24
 
logicno da ako vec sada daju 23 24 dinara za suv kukuruz da na prolece a mozda vec i oko novembra decembra ide za bar 4 5 din vise...nemoguce je da ostane ova cena repromaterijala tj da bude ovoliko skup a cena robe bude mala....drugar prodao zito za 27.50din a svi znamo da je u vrsidbi bila 20din,tako i jecam bio 20 sada 24
Tako je i 2012. U žetvi bilo 28 pa posle 15

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ove godine sigurno nece biti pada cene kakva god bila, ipak je godina pandemije, sledeca je izborna a realna cena ovog kukuruza je 16 dinara kada se ima u vidu inflacija i poskupljenja.Prosle godine je skuplji kukurz bio na 17 dinara
 
Nazad
Vrh