Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 190 52,6%
  • Ne

    Glasovi: 171 47,4%

  • Ukupno glasača
    361
Je l znas mozda neku informaciju za nas kraj, je izasao neko sa nekom cenom?u Jagodini jos nema nista.
 
Poslednja izmena:
Za sve vas u čijim krajevima otkupljivači ucenjuju sa cenom i budu niži i po nekoliko dinara (mislim na sve južno od Save i Dunava), a pri tom imate robe da napunite jedan kamion, nadjete kamion i terate gde je bolja cena. Ja moju robu vozim i na preko 150 km udaljenosti, platim prevoz i budem u plusu nego da sam dao lokalnim derikožama. A da ne pričam koliko sada ima otkupljivača koji šalju svoje kamione.
 
Za sve vas u čijim krajevima otkupljivači ucenjuju sa cenom i budu niži i po nekoliko dinara (mislim na sve južno od Save i Dunava), a pri tom imate robe da napunite jedan kamion, nadjete kamion i terate gde je bolja cena. Ja moju robu vozim i na preko 150 km udaljenosti, platim prevoz i budem u plusu nego da sam dao lokalnim derikožama. A da ne pričam koliko sada ima otkupljivača koji šalju svoje kamione.
U pravu si, ja bih prodao nekih dva vagona e sada ako je razlika 4-5 dinara ja gubim 100000 to je mnogo na ovakav prinos.Bolje i pola da platim nego da izgubim sve.
 
I meni trebaju pare, ali zašto da ga šutnem po 22 din lokalnom otkupljivaču, kad na mestu koje je 100 km od mene mogu da dobijem 26 din... I prevoz me izadje 1 dinar, tako da 3 din na 25 tona je 75.000 din. Zašto da mu poklonim 75.000???

Ali ljudima je mrsko da kipaju kod kuće pod šupe pa da nagrću lopatama na pužni, ili da drže u prikolicama pa da pretovaraju u kamion... Najlakše je oterati i izručiti u jamu na silosu.


Ja sam sav suncokret kipao kući i držao po prikolicama, pretovarao ga, oterao ga u Pećince po 60 din, a na lokalu sam mogao da dobijem 55 din...
 
Kod nas cekaju preleminarne rezultate iz Vojvodine pa da onda odluce na koji nacin ce nam uzeti 4-5 dinara u startu.Ono u sta sam ubedjen, kukurz ce biti 30 najmanje mozda i pre zime.Koliko vidim kod nas je prinos od 500-3000kg po hektaru.Ljudi nemaju za sopstvene potrebe.
 
ako vam vec nude 26 dinara kako vidim sto pisete znaci ide na zimu,prolece lagano do 30 pa i preko kao do sale....farm comerc pao vec na 22.80 na 14%vlage
 
Aj polako ljudi, svake godine u ovo vreme ista panika . Koja visoka cena??? Pa jel vidite da sve ode 100% gore. Od veštaka, hemije hrane, gorivo preskupo. Ova cena je sranje, rod isto tako, ja lično čekam veću.
Pa niko nije ni rekao da je ovo visoka cena? Smesna prica....na 30m/kj prosek na i cenu 26din pun **greška love na sve ostalo
 
Nazad
Vrh