Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Vise mi se cini sto je neko odran ove godine na ulazu,susenju,lageru,eleviranju,rasturu,defektu,a moguce i na izlazu i sad na misice dobija 15din/kg. :osmeh:
 
Meni ne ide u glavu kako neko ima potrebu da kajluje i keca nekog člana foruma koji je sitniji proizvođač u odnosu na neke velikane sa ovog foruma kojima ništa ne sme da kaže.
 
To ti je Maticu stvarnost ,neko je uvek privilegovan vise a neko manje bas kao i na polj.forumu.
Neko moze sve i svasta da lupa i da komentarise a nekome je sloboda govora svedena na minimum.
 
05.02.%20CENE%20ZITARICA.jpg
Napala nas neka crnina...
 
Sada zvao Agromil, cena 14 din. do 14% vlage. Preko toga, ne otkupljuju. Tako da od 19din u Krusevcu nema nista..
 
Kod nas vec neko vreme 15,5 +pdv. sa lagera, a ja se nisam ni raspitivo :osmeh:
Od kuce 14,5 sa PDV, do 20% vlage.
Dobro su oni to preracunali, samo sto ne placas lager...
 
Pada cena na berzi. Ovo je ili neka namestaljka, da zaplase narod i da pocne masovno da prodaje kukurz. Ili nema potraznje za njim.... Trece i nema.:osmeh:
 
Пеет Да ал теби у ту твоју главу не иде да би он продао по то и количину коју ти имаш или било који ратар северно од њега..код њега је та цена и готово,а теби нико не брани да купиш камион и да отераш тамо да продаш,а не да солиш памет човеку што круну на мали круњач...
Ja zaista nisam imao nameru niti koga da pogodim svojim postom niti sta tj naziv posta je Trenutna cena kukuruza,ja sam samo napisao da ja prodajem kilogram po 23 dinara.Nisam rekao nikada da prodajem na dzak nego moram da dzakiram silom prilika.Nemaju svi farmeri silose pa lageruju u vrecama u halama.Nebitno je koliko tezi dzak bitna je kilaza.Oni mi daju dzakove ja punim.Mogu uzeti na stotine ako mi treba praznih dzakova.Druga stvar je ta sto vecini tih farmera ja djubreci svoje njive pomazem u izvlacenju osoke iz bazena i iako ne kupuju kukuruz od mene ce da kupe jer sam jako dobar stavise imamo perfektne odnose jer se medjusobno pomazemo.Zamisli kakvo je stanje kad u toku proleca pa sve do leta niko ne vuce cisterne a djubre preliva onda dodjem ja uzmem neke njive ukorovljene za dzabe da ih radim pa vucem djubre.E vidis to je nesto sto niko ne zaboravi,ima nas dosta u selu koji vucemo kad je strnjak ali niko nece kad je sve posadjeno samo ja.
Ja jesam manji proizvodjac sta da radim u takvoj sam sredini gde drugacije i ne moze pa cak i tvoj predlog da doteram veliki krunjac i sve to skrunim odjednom ne pije vodu - nema ih.Da li mozes da shvatis da zivimo u dve drzave.
Druga stvar ja sam dosao u srbiju i prodao sve da bih napravio kucu - otac i ja ne samo ja.Ziveo sam u Slavoniji imao sam sve od masina,imao sam tri traktora i taj cakovec krunjac sam imao.Jedino nisam imao kombaj nikada.Sve do zadnjeg pluga smo morali da prodamo da bi skrpili krov nad glavom.Kad smo se uselili u kucu ovde imali smo bukvalno otac i ja nase cetiri ruke.I da,jesam mali sam proizvojdac.Moje masine jesu stare ali su kupljene radom i znojem.Ponosan sam na njih i na to malo zemlje koju obradjujem.Nije mi niko nista ostavio,nemam dedovine,nemam uredjenih njiva nije imao ko da mi ostavi.Radim nesto nase tj zenine zemlje i uzimam tudje nesto korova za dzabe prve dve godine nesto radjenih njiva.Imao sam malo manje od 3 hektara kukuruza prosle godine,sada njega prodajem jer nemam neku stoku i ne treba mi sve imam i psenice dosta.Eto malo poduzi post,izasli smo iz teme ali da mi nepobegne neko pitanje na koje nisam dao odgovor
 
Nazad
Vrh