Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
@ sale ratar Hvala za postavjene slike! Bitno da je kukuruz otisao, i kod nas ima ovakvih slucajeva, ja sto sam imao ne bas 100% ispravan kukuruz, prodao na jesen po dosta nizoj ceni nego sad ( 10.8-11.8 din/kg) ali nisam morao da se bakcem sa cardacima ...

p.s. samo da nam ne uvale neki toxin pa da nas deru kako mogu i hocu......
 
@ sale ratar Hvala za postavjene slike! Bitno da je kukuruz otisao, i kod nas ima ovakvih slucajeva, ja sto sam imao ne bas 100% ispravan kukuruz, prodao na jesen po dosta nizoj ceni nego sad ( 10.8-11.8 din/kg) ali nisam morao da se bakcem sa cardacima ...

p.s. samo da nam ne uvale neki toxin pa da nas deru kako mogu i hocu......

Ahahahaha pašću :haha::haha: .
 
To ti je extra cena, prodaj ako ce ti uskoro trebati pare, na berzi je jeftinije....
Ali ako ima do 20% vlage... na berzi je 13,9+pdv
 
Citajuci ovu temu dodje mi da odselim u Tanzaniju... Razlog nesposobnost ili bolje receno bahatost otkupljivaca u Hr. Ja za sušeni kukuruz sa ispod 14% vlage trenutno nemogu dobiti vise od 0,85 kuna za kg.
100kg 85 kuna ili 11,03eura za metar, ako je 1e u Srbiji 124 din to znaci 1368 za metar suhog zrna, ovdje nedaju vise. Nevredi da pricam koliko me kostalo susenje jesenas, lože je otislo nenormalno puno, skladiste srecom imam svoje jer bi izgorio do kraja. Cekam da se popravi cijena al vidim da to nema sanse. Nepamtim da je nekad bilo da se cijena ne promjeni od prvog dana berbe do proljeca ni za milimetar. Katastrofa. Da imam kome prodati po cijeni kako je po Vojvodini dao bi odmah sve bez razmisljanja!
 
Kićo jel ti poznata firma "Ameropa" , kolko oni plaćaju ?

Cuo sam za njih, ozbiljna i jaka firma otkupljuju sve vrste zitarica, placali do neki dan po 0,9kn za kg (117,65e/tona) i sad skinuli na 0,85 (111,1e/tona), to je po vagonu razlika 65e. Mislim da je sve ispod 1kn za kg (130e po toni) cista propast i gubitak. Da je cijena bar tih 130e tu se pokrivamo i bez zarade mozemo dalje, bez toga tonemo.
 
savato
daj neki kontakt telefon od tih odkupljivaca da zovemo nije crepaja tako daleko
hvala...
 
Pre nekog vremena je ovde neko postavio ime otkupljivaca i cenu za kvaran kukuruz.Prelistao sam 50-ak stranica u nazad i nisam naisao.Dali se neko seca toga?
 
Nazad
Vrh