Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Pozdrav,da se i ja malo uključim.Sav kukuruz prodajem kući,krunim ga iz čardaka,džakiram ga a vlagu neznam kolika je.Trenutno ga prodajem po 18 dinara za kilogram.
 
JA bih prvo trazio od kolege brojeve tih farmi, da i mi prodamo, a ne bih pitao koliko radi i slicno... Svi smo zainteresovani da prodamo kukuruz po vecoj ceni, valjda je vaznije da uzmemo pare nego li koliko kolega radi zemlje.... Bitne su tri stavke: Otkup, cena, placanje. A koliko zemlje radi to nije po meni toliko vazno...
 
Koju kolicinu kukuruza imas a ti izbegavas odgovor?Kod nas trenutno 15.2din rinfuz tel kel u djakove 15.5din ovde se kruni punom parom.
 
@Goran Lukic Ja verujem i tebi i Krajsniku i svima ostalima koji prodajete na vrece da prodajete po vecim cenama ali zasto ne pisete ukupnu kolicinu koju imate za prodaju.
Pa nekima bi bila kratka zima da i dan i noc kruni malim krunjacem i da prodaje svu kolicinu dzakirano!

- - - - - - - - - -

JA bih prvo trazio od kolege brojeve tih farmi, da i mi prodamo, a ne bih pitao koliko radi i slicno... Svi smo zainteresovani da prodamo kukuruz po vecoj ceni, valjda je vaznije da uzmemo pare nego li koliko kolega radi zemlje.... Bitne su tri stavke: Otkup, cena, placanje. A koliko zemlje radi to nije po meni toliko vazno...

Sto si ti neki!!!:osmeh: Pa gde ce oni prodati po par vreca ako bi hteo ti ili slicni prodavati na veliko???!!!
 
Za prodaju bih imao oko 5 tone mozda i 6 neznam tacno, ali 5 imam za prodaju trenutno.. jedan kamion obican... Ove godine planiram 3 hektara kukuruza.... Polako rastemo... :)
 
Neznam sta ja to necu da kazem rekao sam sve sto sam video da je relevantno,kad prodajem kukuruz prodajem dzakiran u proseku po jednu tonu na turu toliko dzakova skrunim i natovarim,toliko mogu u mojim uslovima da skrunim i spremim.Evo upravo sada imam u prikolici spremljenih 15 dzakova juce sam krunio,krunimo zena i ja i ne mogu brzo.Najobicniji krunjac,klip po klip.Imam oko 30 tona mozda nesto manje i ne planiram sve da udajem.Sta sam ja to precutao neznam ja kazem da prodajem po toj ceni,kod nas se ne prodaje dzak po dzak jer da bi tako moras prodavati privatnicima tako da nazovem ljude koji uzimaju jedan dzak a kod nas u sustini svako ima za svoje potrebe a farmeri kojima treba mnogo oni ne seju jer nemamo mi velike parcele da bi sam sebi mogao da obezbedi hranu i kako god mora da se zajebava a ima svako novce i nece da se zanosi..Mi obicno prodajemo ljudima koji su napravili industriju u smislu konzumnog mesa ili jaja.Ne prodajem na dzak jer nisam kuci tako da bi zenu opteretio da ona tovari ljudima po kolicima ili kako vec.Skrunim,udzakiram,prodam i gotovo.Za dan dva spremim polako tonu i toliko prodam.Svakako bi voleo da imam mogucnost da skrkam to zacas ali tako je kako je zasada.

- - - - - - - - - -

Pa samo ako nije misko iz bacine mozda i on je sada zamenio cenu.i u Agro milu je bila cena 850 za dzak sada su popeli.U Agro milu je kod nas 23 dinara.Sada ce i on da popne.Kada je agro mil digao cenu ja sam poceo da krunim.Nisam hteo da dam ispod 20 dinara pa proto bi ga kroz stoku i ko ga sisa,nebi ga dao.Sada je 23 sasvim korektna cena.Iako je kod Miska 17 dinara neznam tacno ali samo je on u pitanju to mozda je bilo do pre par dana a mozda vise i nije.Uzimam starter kod njega kad kamion dodje pitacu vozaca.Ako ti treba broj mogu da ti dam ako si kupac i ako ima te zalihe na 17 dinara
 
Sto ne doteras veliki krunjac, iskrunis svih 30 t i uzimas novac po 23 za dan dva pa si zavrsio posao. Cemu maltretiranje sa malim krunjacem. Vise struje potrosis pa ti je cena kukuruza manja.
 
@Goran Lukic Ja verujem i tebi i Krajsniku i svima ostalima koji prodajete na vrece da prodajete po vecim cenama ali zasto ne pisete ukupnu kolicinu koju imate za prodaju.
Pa nekima bi bila kratka zima da i dan i noc kruni malim krunjacem i da prodaje svu kolicinu dzakirano!

- - - - - - - - - -



Sto si ti neki!!!:osmeh: Pa gde ce oni prodati po par vreca ako bi hteo ti ili slicni prodavati na veliko???!!!

Druze ja nisam rekao da imam vise kukuruza nego ti niti tezima ka tome.Ja imam oko 30 tona zrna,tako bar racunam i imam trziste a ti si pustio jezik kao da sam te u oko dirnuo.Mogu da prodam i sve odjednom ako zelim ali jednostavno ne mogu da skrunim i nemam potrebe da sve prodam.Ja nisam kriv sto ti neces ili ne mozes svoje da prodas ja sam sa svojih 30 tona zadovoljan i to je sve.Cena je 23 dinara na veliko,na malo kako god hoces cena je 23 dinara.
 
Druze ja nisam rekao da imam vise kukuruza nego ti niti tezima ka tome.Ja imam oko 30 tona zrna,tako bar racunam i imam trziste a ti si pustio jezik kao da sam te u oko dirnuo.Mogu da prodam i sve odjednom ako zelim ali jednostavno ne mogu da skrunim i nemam potrebe da sve prodam.Ja nisam kriv sto ti neces ili ne mozes svoje da prodas ja sam sa svojih 30 tona zadovoljan i to je sve.Cena je 23 dinara na veliko,na malo kako god hoces cena je 23 dinara.

Ama nije ta kolicina za bacanje sve je to u redu samo kasnis sa odgovorima. Pitanje je bilo sto ne iskrunis sve i delis svima po malo za par dana ako je potraznja tako velika pa si zavrsio posao. Novac u ruke i to po toj ceni. Sta hoces bolje od toga!
 
@Goran Lukic Ja verujem i tebi i Krajsniku i svima ostalima koji prodajete na vrece da prodajete po vecim cenama ali zasto ne pisete ukupnu kolicinu koju imate za prodaju.
Pa nekima bi bila kratka zima da i dan i noc kruni malim krunjacem i da prodaje svu kolicinu dzakirano!

- - - - - - - - - -


Imam oko 70 tona kukuruza.Krrunjač kojim krunim može da okruni bar jednu tonu na sat.Neki dan prodam 10-15 džaka, neki dan ni jedan.Ako mi se ukaže dobra prilika da prodam sve od jedmom naravno tel-kel, to mogu da okrunim za par dana.
 
Peet шта си напао на човека који к****.толико те поједе што ти нем да даш по тој цени,да има 1 јутро шта те заболе,то он теби мора да објашњава колико има и коме прода.Човек прода по 23 све што има па макар по кило продавао...
 
Nek ljudi prodaju i po 100 din kg. meni nista ne smeta samo sto svim normalnim ljudima je jasno to sto neko prodaje po 23 din par kg a hvali se time i ne pise prodatu kolicinu.
Oduvek se na sitno prodalo skuplje a na veliko jeftinije. Ja sam pitao za kolicine samo da im bude jasnije zasto je ovde 14 do 15 din kg.
A ti Jelcine nemoj se paliti bez potrebe!
 
05.02.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Пеет Да ал теби у ту твоју главу не иде да би он продао по то и количину коју ти имаш или било који ратар северно од њега..код њега је та цена и готово,а теби нико не брани да купиш камион и да отераш тамо да продаш,а не да солиш памет човеку што круну на мали круњач...
 
Nista, ja postavio tabelu ali neko je bio brzi.

- - - - - - - - - -

Пеет Да ал теби у ту твоју главу не иде да би он продао по то и количину коју ти имаш или било који ратар северно од њега..код њега је та цена и готово,а теби нико не брани да купиш камион и да отераш тамо да продаш,а не да солиш памет човеку што круну на мали круњач...
Gledaj ti svoja posla i nemoj nakon mojih postova da napravis od misa slona! Opusti se! Ja sam samo rekao moje misljenje, da ako ima potraznje da okruni sve po toj ceni i da zavrsi stvar!
 
Nazad
Vrh