Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Kod nas cena 23 dinara.Ja krunim polako nebitno mi je vlaga prodaje se farmerima ide odmah u ishranu.Bez PDV,bez odbitaka znaci izmeris dzakove puta 23 i to je to.
 
Daj posalji neki kaminon kod nas ja cu da prodam i za 20 dinara na dzakove ako treba.Moze i jeftinije.
 
Pa ja ne mogu da prodam ono sto nemam.Koliko mogu da skrunim toliko mogu da prodam.Imam trenutno 40 farmi koje kupuju hrani i sami prave koncentrate.U Agro mil u pojate je cena takodje 23 dinara znam jer je preko puta moje kuce prodavnica,niko nece jer je vestacki susen kukuruz to kod nas ne ide tako lako dok ima iz cardaka kukuruza.
 
Pa ja ne mogu da prodam ono sto nemam.Koliko mogu da skrunim toliko mogu da prodam.Imam trenutno 40 farmi koje kupuju hrani i sami prave koncentrate.U Agro mil u pojate je cena takodje 23 dinara znam jer je preko puta moje kuce prodavnica,niko nece jer je vestacki susen kukuruz to kod nas ne ide tako lako dok ima iz cardaka kukuruza.

Koliko ti imas kukuruza kad mozes da snabdevas 40 farmi?:sta:
 
Samo sto nisam pitao isto pitanje!
Krunis krunjacem ispod ambara po 2 dzaka i snabdevas 40 farmi!
@Krajsnik Koliko kj pod kukuruzom si imao posejano?
 
Poslednja izmena:
Pitanje za sve kolege koliko ide cena kukuruza na kamion bilo iz silosa ili iz kucne varijante jer me jedan danas ubeđuje da mu neko doteruje za 17 din/kg po koliko ga oda tu kod vas kupuje i da mu se isplati da doterije po toj ceni kad kažete naj manja cena 14din/kg pa naviše.
 
A sada kome se svidelo ili ne tako je.Imam mali krunjac i nemam mogucnosti da brzo skrunim.Imamo oko 80 000 koka nosilja u selu i oko pola miliona brojlera.Oko 1000 tovljenika trenutno.Za nas relativno sitne proizvodjace kukuruza,jecma,suncokreta to je i vise nego dovoljno mesta za prodati robu.
 
A sada kome se svidelo ili ne tako je.Imam mali krunjac i nemam mogucnosti da brzo skrunim.Imamo oko 80 000 koka nosilja u selu i oko pola miliona brojlera.Oko 1000 tovljenika trenutno.Za nas relativno sitne proizvodjace kukuruza,jecma,suncokreta to je i vise nego dovoljno mesta za prodati robu.
Koliko kilograma ima vreca kukuruza koju prodajete?
 
Kad kazem da imam farmi 40 kojima mogu da ponudim kukuruz,nisam mislio da svima mogu da zadovoljim potrebe.Imam jednog coveka kome dajem koliko imam i to je to.Isto tako kad je bila slama u pitanju mogao sam da prodam bar 10 000 bala da sam imao.To su ogromne potrebe farmera i ne moze jedan covek da zadovolji to ali svi iz sela sto prodaju hranu poput kukuruza,jecam,psenice imaju trziste po relativno vecoj ceni od trzisne.
 
Pa znas kako svaka ima preko 50 kila a zavisi od dzakova tj sta je bilo pre u njima ako je bilo gotov koncentrat onda su to uzi dzakovi.Ako je bilo stocno brasno onda su to siri dzakovi i taj ide do 55 kila jer je verovatno i kukuruz jos dosta vlazan.A oni crni od ribljeg brasna kad se nakrkaju dvojica ne mogu da dignu,sacuvaj boze.U proseku oko 53 kile bude jer ja vazem prikolicu punu pa praznu i onda je to neki taj prosek.A moras da dzakiras jer nema svaki farmer silose ili mesta u silosima vecina ima velike hale gde drze hranu i odmah tu ide mesaona,mlin i u sistem za hranjenje.Da ne duzimo evo nase male price o nasem velikom selu
http://www.youtube.com/watch?v=N4cBWHH2dW8
 
Nazad
Vrh