Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
12.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2012.2..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Mineralno đubrivo UREA - 44,86 din/kg sa PDV-om
Sta reci na sve ovo
 
Po selu ide za 30din/kg,prodaje kome je nuzda za novce tj za "dzeparac" niko jos nije trgovao vecim kolicinama,a komsija lepo kaze "meni moze sad da bude i 30din malo,ali kad u martu dodje rata kredita morace da ide po kojoj god bilo samo da ode,a dotle mogu da mudrujem".
 
Sto rece kolega.Najbolja cena je kad ti trebaju pare.:osmeh: I uvek je bolje,kad je i slabija cena,a ima da se kruni.Znaci bice ::novac::.Sta vredi,kad je dobra,a kotobanja,kotarka ili sta vec prazni.:haha:
 
Mozda cu biti dosadan ali da pitam kada stizemo do 30 din.Prognoze su isle i iznad ali bicu zadovoljan i sa tom cenom.Nisam zlurad i nemam lose namere samo trebamo biti realni,kad cekujes nesto ocekuj ostvarivo a ne da sanjas.Tu se moramo razlikovati od drzave da uvek budemo umereni.
 
Sve ovo što se berze tiče je sasvim suprotno onome što se dalo očekivati kao i realnoj trenutnoj situaciji.Ja sam lepo pitao jednog otkupljivača koji mi je ponudio da mi ispalti cenu sa berze bez PDV-a hoće li on meni da proda đubrivo po ceni sa berze bez PDV-?Odgovor je bio eeeppaaa...Ovaj razvoj situacije je Meka i Medina za skladištare.Kukuruz će se morati čuvati mnogo duže nego do sada ,a većinu su oni prodali odavno po dobrim cenama(gledajući sadašnju).Skoro odgovorno mogu da tvrdim da puno njih i nema naš kukuruz ,koji nije prodat, na lageru.
 
Jel' skupo deset cevapa salata i dva piva za 100 dinara?Nije ali nigde nema.
E tako je i sa ovim nesretnim kukuruzom.Jeste on 22 dinara ali niti ga ko prodaje niti kupuje.Ako ja sutra na kapiju istaknem tablu sa cenom 12 dinara da li je to cena kukuruza?Pa naravno da nije.Koliki je promet dovoljno je da desetak jacih paora sa foruma ponudi sav svoj kukuruz nece biti nikoga da to otkupi.Trenutno ogromna vecina vlasnika kukuruza ne prodaje ni po kojoj ceni a otkupljivaci formiraju cenu sta bi bilo kad bi bilo.Nekako ce se docekati da prodje setva,da se zalihe istanje jos vise a tada ce se videti neka manje vise realna cena pa bila ona 2 ili 52 dinara.Trenutna trgovina je toliko mala da ne moze da se govori o realnoj ceni ma kolika da je.Mi se uhvatili berze u Novom Sadu k'o pijan plota.Pa na toj berzi je trgovina toliko mala da to uopste nije merodavno.Na berzi 24 a na pijaci 34dinara Razlika od 50-ak posto ne moze da bude,a ovi na berzi neka kupe po toj ceni i mirna Backa.Otkupjivaci zovu paore da objasne da cena pada i brinuci za nas "oce da kupe dok nije jos pala.Necu da prodam i gotovo,pa nek propadnem ali nemoj ti brinuti o meni.
E sad znam ja da treba love za setvu i to ce neko pokusati da iskoristi a na nama je da to izbegnemo koliko mozemo i docekamo da krene ozbiljnija trgovina pa da vidimo sta je cena.
Svaka cast za ovaj tekst.

- - - - - - - - - -

Mozda cu biti dosadan ali da pitam kada stizemo do 30 din.
Cim stignemo. :osmeh:
Bice...polako samo.
 
Oborice ga jos i sto kaze diklofen dugo cemo morati lagerovati da bi ostvarili neku cenu ,pa sad ce biti troskovi lagera+jun-jul nema neke trgovine zbog jecma,psenice....
 
Sve ovo što se berze tiče je sasvim suprotno onome što se dalo očekivati kao i realnoj trenutnoj situaciji.Ja sam lepo pitao jednog otkupljivača koji mi je ponudio da mi ispalti cenu sa berze bez PDV-a hoće li on meni da proda đubrivo po ceni sa berze bez PDV-?Odgovor je bio eeeppaaa...Ovaj razvoj situacije je Meka i Medina za skladištare.Kukuruz će se morati čuvati mnogo duže nego do sada ,a većinu su oni prodali odavno po dobrim cenama(gledajući sadašnju).Skoro odgovorno mogu da tvrdim da puno njih i nema naš kukuruz ,koji nije prodat, na lageru.

baš tako,retko koji skladištar ima kilo kukuruza na lageru,kod nas ko je zaključio cenu čeka pare po mesec i dva meseca i ko zna kada će dočekati....danas sam bio na godišnjoj skupštini GranImpeksa-GraNiko Uljma,prognoze vlasnika i ljudi iz viktorije su ni malo ružičaste za jesen što se tiče cena,predviđaju cenu kukuruza za 140-160evra po toni,dok za suncokret najbolja ponuda im je bila 380evra tona,od toga oduzeti proviziju zadruge i banke seljaku ostane 300evra...zaista sumorna predviđanja!
 
Nista onda,idem odmah da prodam. :osmeh:
U ovoj zemlji ne moze nista da se predvidi i isplanira ni za jedan dan,a narocito ne za jesen. :osmeh:
 
baš tako,retko koji skladištar ima kilo kukuruza na lageru,kod nas ko je zaključio cenu čeka pare po mesec i dva meseca i ko zna kada će dočekati....danas sam bio na godišnjoj skupštini GranImpeksa-GraNiko Uljma,prognoze vlasnika i ljudi iz viktorije su ni malo ružičaste za jesen što se tiče cena,predviđaju cenu kukuruza za 140-160evra po toni,dok za suncokret najbolja ponuda im je bila 380evra tona,od toga oduzeti proviziju zadruge i banke seljaku ostane 300evra...zaista sumorna predviđanja!
a ti isti sto su ti dali najavu cene za jesen jesu li rekli i prognozu da viktorija grupa stoji na klimavim nogama i da mozda nece docekati tu zetvu
 
baš tako,retko koji skladištar ima kilo kukuruza na lageru,kod nas ko je zaključio cenu čeka pare po mesec i dva meseca i ko zna kada će dočekati....danas sam bio na godišnjoj skupštini GranImpeksa-GraNiko Uljma,prognoze vlasnika i ljudi iz viktorije su ni malo ružičaste za jesen što se tiče cena,predviđaju cenu kukuruza za 140-160evra po toni,dok za suncokret najbolja ponuda im je bila 380evra tona,od toga oduzeti proviziju zadruge i banke seljaku ostane 300evra...zaista sumorna predviđanja!
plase babu debelim ku...m.... hahahahahaha
 
Dal ce baba da se uplasi to ne znam,ali da smo na..bali to nam izgleda ne gine.
 
jA sam sav skoro sav kukuruz prodao na dzakove nesto po 30din i vecinu po 33-34din kg,ja zadovoljan ostalo mi jos 5tona to neka ceka jul :)
 
Skoro odgovorno mogu da tvrdim da puno njih i nema naš kukuruz ,koji nije prodat, na lageru.
Ovo ako se desi ponovo, mislim da ce biti ozbiljnih problema.

- - - - - - - - - -

a ti isti sto su ti dali najavu cene za jesen jesu li rekli i prognozu da viktorija grupa stoji na klimavim nogama i da mozda nece docekati tu zetvu
Da, za njih mi posebno zao, prodace EBRD-u novo parce i zabole ih.
 
nisam ovo o prodaji razumeo ali ako se odnosi na viktoriju oni trenutno diktiraju cene i soje i suncokreta jer su ovde najveci preradjivaci,oni ako spuste cenu soje na 100e mi samo mozemo da se slikamo jer nemamo kome da ponudimo
 
Nazad
Vrh