Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ja sam poceo da krcmim ovde u selu na dzak i eto ide po 34 .Imam vremena a i zauar mi je da sve prodam u mom dvoristu i pare odmah.Okrunio sam dve tone i prodao sam tonu, pocetkom sledeceg meseca kad ljudi dobiju penzije i plate kupovace se vise.Imam pola kotobanje pa se ne zurim krunicu ga u zavisnosti od potraznje.Kad se nakupcima isplati da cekaju i pride zarade pa sto bi se ja kao proizvodjac stresirao.Moja roba moj ducan .
 
Poslednja izmena:
lako tebi Pavle, kod mene dosta kukuruza po cardacima ali nikog ama bas nikog po krcmama ( sem nedelje), neznam kako cemo mi moci prodavati nas kukuruz :haha:

p.s. ovde cena ide ispod 25 din/kg kod otkupjivaca, ili na kamion u dzak moze se retko dobiti 26 din/kg
 
Pa da znas i da mi jeste lako devizna penzija redovno stize imam i neku ustedjevinu *u sigurnoj zemlji i banci orocenu*a ovo sa kukuruzom mi dodje kao razonoda.Ima tu neka veza kad osete ljudi da ti gori pod nogama onda svako gleda da te uceni i da te opeljesi.Sva sreca na vreme sam raskrstio sa nekim zabludama pa nisam u toj situaciji da me jasi ko kako stigne.Iz svake muke covek treba da izvuce neku pouku i da spram toga uredi svoj zivot inace ce se jadna dusa covekova mnogo napatiti i namuciti ako bude ocekivao da o njemu neko vodi racuna po arsinima dobrote i milosrdja.Ima i ovde kod mene u selu onih koji bi kukuruz na veresiju ali od ta posla kod mene nema nista tante za kukuriku plati rode i nosi, a ako nemas, prika zalim slucaj kad budes imao dodji.Dok ne naucite sebe i svoj rad da cenite nece vam biti bolje .Po ducanima godinama nista nije pojeftinilo niti ce, seme poskupelo, djubrivo takodje nafta, ulje.... pa zasto da ja svoju muku potcenjujem i dajem za badava.
Ima mesta u kotobanji jos dosta a ako zafali za sledeci rod dogradicu ili cu ono sto mi eventualno preostane od starog roda da polozim u kotlu za grejanje al ga nece dobiti za badava niko.Kad je onih ludih godina zitu bila losa cena davao sam ga svinjama a one slabije parcele koje su bile polegle sam zaorao.Lepo sam barem nadjubrio zemlju i alalio to .Oni koji su ga tada dali za badava kojekakvim gilipterima novce nikad videli nisu pa su pride i na sekiraciju i lekove za pritisak stetovali.
 
Ljudi kakvo je stanje kod vas u selima ima li ko da kruni po ovoj novoj ceni?
Nema puno kukuruza za krunjenje...Moj komsija koji okruni godisnje preko 500 vagona usluga,sedi vec danima kuci...Nigde ne mrda! Znaci nista...Zatisje...Niko ko iole ima kakvu sigurnost ili ustedjevinu nece kruniti po ovoj ceni,samo oni kojima je hitno!Ja pre maja necu sigurno...Tako da se nesto i ne raspitujem za cenu!
 
Kod nas retko ko ima i da kruni, možda nas nekoliko a bitno da je zdrav i za kupce se nesekiram. Ako hoće pravi-zdrav kukuruz to mora i da se plati tako da me kretanje trenutno na berzi ne pgađa.:ppozdrav:
 
padace i ispod 20..to je politika drzave,mesetari posto ne mogu da obaraju vrednost dinara obarace cenu kukuruza do besmislenosti,i oni ce jedini zaraditi
 
Ne,samo pratim desavanja na trzistu poslednjih godina..do duse najisplativija trgovina je trgovina novcem i hranom,iskreno zelim svim ratarima da zarade ali sama mistifikacija oko zarazenog kukuruza i frka oko toga treba da govori o cilju i namerama interesnih grupa,padace cena sve do zetve psenice,to su prognoze moje ako se nesto ne dogodi.
 
Može država da proda svoj kuk.koji je platila 29 i po 20 din ,ai njega nema dovoljno .Opet će ovaj naš što je kod kuće otići na džakove pošto mi zacenimo .Bar kod nas ide po 300e. na džakove i to će jako brzo otići ,i šta onda.Ostaje uvoz .
 
Od kada se ljudi u mom seju doznaju u poljoprivredu nikad manje kukuruza nije bilo u čardacima.Isto tako mislim da je i sa onim ostavljenim na lageru.Tražiće se kukuruz u aprilu samo tako.Uopšte me ne brine cena na berzi jer ona nije trenutno reper cene i stanja kukuruza kod nas.
 
padace i ispod 20..to je politika drzave,mesetari posto ne mogu da obaraju vrednost dinara obarace cenu kukuruza do besmislenosti,i oni ce jedini zaraditi

Pa ko ce im prodati po toj ceni:haha: Ja nema sanse da dam...pa da dzakiram dobijam te pare pa i da mi ostane pola...sa tim cenama koje pominjes ja zaglavio u samo takav minus...vidis li cene materijala kako ih dizu,sto tu ne prate paritete dinara
 
ne može biti jeftino ono čega nema...nama stočarima to ne ide baš na ruku ali stvari tako stoje...
ovde mnogi stočari već kupuju kukuruz,cena je 29-30 din. verujem da će se smanjiti potražnja kad stignu žitarice
mada ne verujem da će to bitno uticati na cenu kukuruza na veliko,nego samo pijačarima smanjiti posao
ja ću možda dokupiti neku manju količinu za junad a svinje mogu jesti ječam i pšenicu bez kukuruza...
 
Kod nas slabo ide na vrece,krunjenja na veliko uopste nema.Imam uvid u svoje okruzenje,4 sela i nigde nista za prodaju.Ni otkupljivaci nemaju formiranu cenu ili je kriju.Ne racunam tu sa lagera ali je ona minimalna,za ovih par dana februara1,5 vagona.
 
Nazad
Vrh