Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Au ja nisam bio tu 5 dana, a ovde se svasta nesto iz desavalo...

Obrisi poruke Sale...
 
@Goran IHC,
Pa oni su vec prodali deo firme EBRD-u, i prodace opet. Tako da mi svi mozemo da se slikamo. Stavili su pod svoje skute gomile privatizovanih firmi, gde su radili sta su hteli i kako su hteli. Ta Viktorija grupa je samo sinonim za preusmeren novac sa svih mogucih firmi, i sada je jos pod EBRD-om. Dok se radila radnja, retki su gundjali i prigovarali na skupstinama. Mejdutim, oni su pod zutima gazili, nasli novog saradnika, i sta mi sada mozemo.
 
Opusti li se ljudi jesenjom cenom i predali na lager, ostavili samo za zivinu, ma ko da se zeza 2 puta da ga prevaljuje preko ruku!
ubuduce gledajte svu robu da im date, a zivinu prodajte:osmeh:
 
Za sutra imam ugovoreno 700 kila da prodam iz cardaka po 35 tu u selu .Okrunicu dve tone pa cu da krcmim cisto da vidim kako ide.
 
13.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2013.2..jpg
 
I ja mislim da ce se ove godine brati malo vise, razlozi su bahatost i samovolja skladistara i nepostovanje dogovora postignutog u vreme skidanja useva.
 
Ovde se ne moze reci da su skladistari bili nekorektni ali ovo driblanje sa cenom ide od gore.Sve sto je bilo dogovoreno ispostuje se,nema previse obecavanja i to je realnost.Sto se branja tice ovde je i bilo kukuruza ali nadvladao je strah mnogo kvarnog i puno crva,niko nije znao sa sigurnocu da kaze sta ce se desiti u ambaru.
 
prokuplje 34 dinara, kod vas padaju cene a kod nas ostaju iste...ene a ista smo drzava :)

- - - - - - - - - -

prokuplje 34 dinara, kod vas padaju cene a kod nas ostaju iste...ene a ista smo drzava :)
 
Zasto?
Ja mislim kod nas ove godine ima da se bere u klipu samo tako bez obzira sto nam nije naplacen ni ulaz ni lager na silosu u Golubincima
Nije nista naplaceno ni meni,primljen kukuruz je bio u JUSu-SRPSs (kako ko zove) i djabe lager do 01.05.Danas taj kukuruz sa lagera kosta 24(ako nije spao juce danas),a danas sam krunio jedan kamion iz ambara po 27 din,tel-kel.
Neverujem da cu da ga berem,mozda samo par vagona(3-4)gde su mi malo losiji ambari,ostatak vrsem i kuci u zrnu.E kad ja tako uradim cena ce da bude ista na kamion i sa lagera,i opet bespotrebni troskovi na moj racun.
 
Uvek,ali me vec hvata strah polako kako ce i to sa lagera da se isplacuje.Trenutno jako traljavo ide u nekim zadrugama se i vise od mesec dana ceka na pare,nude zamenu za repromaterijal....
Konkurentske zadruge se pljuju i kad se te sve informacije skupe u glavi vise neznas sta je tacno sta ne.
 
Nazad
Vrh