Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
To momci .Temu treba preimenovati u "trenutna cena kuk. u vašem okruženju .A ono predviđanje izbaciti ,jer tu se ljudi puno zanesu u predviđanjima i da dokažu kako su najpametniji ,pa počnu da smaraju sa ekonomijum ,trgovinom ,i ostalim glupostima.
 
Otvoris lepo temu trenutna cena kukuruza u vasem mestu. A podnaslov, brisemo sve osim brojeva. Resen problem.
 
Lepo pise i predvidjanje njenog kretanja.Znaci treba neko slovo,bez previse okolisanja.:osmeh: U svakom slucaju ovu situaciju niko nije predvideo.
 
Pa bukvalno niko.Mi obični poljoprivrednici ajd i nije greda ali da ne prognoziraju ovako nešto Marko22 i Slobapatrola prosto ne mogu da verujem.
 
.Mi obični poljoprivrednici ajd i nije greda ali da ne prognoziraju ovako nešto Marko22 i Slobapatrola prosto ne mogu da verujem.
Pa marko cita ono sto je napisano.
Nije mu tesko da ogdovara na prozivke i razne provokacije.
A vrlo mu je tesko da sam radi isto. Pa stoga se zapitajte ako vam nije greda zasto je to tako.
 
Kukuruza ove godine nema, a posto su zatvorene granice sa kosovom nema ni prodaje, tomi kaze covek koji kruni kukuruz , jer prosle godine neki medic iz novog sada je kupovao za siptare kukuruz i placao dobro ses slepera je kod mene bilo sve probne tabliceiz srbije vlasnici kamijona siptari a vozaci iz srbije i placali dobro ifukcionisali, sad poneki tamic dodje ito za sopstvene potrebe i ucenjuje ko datovari vagone sad se siptari prebacili u rumuniju i bugarsku i normalno roba ide kod njih u tranzitu. ami smo ostali po strani kao navodno veliki proizvodjaci cena u luka dunav 25 din ali su prebukirani jel nemogu da izvezu izgleda da ponovo drzava stiti mali stocni fond kao sto je stitila zastavu i imt koji su bili osudjeni napropast pa ce i nas da povuku u anbis.
 
Ma kakav stocni fond.Svetska cena je u padu.Drzava da je prognozirala ovo sigurno nebi ponudila onu cenu za robne rezerve.To je ljudi lutrija i ni drzava nije sveznalica i svemocna.
 
Lepo pise i predvidjanje njenog kretanja.Znaci treba neko slovo,bez previse okolisanja.:osmeh: U svakom slucaju ovu situaciju niko nije predvideo.
Da .Isti sam odgovor ja dao jednom članu ,a on kaže da on predviđa da će njegova koza ojariti trojke i daće mu trebati 500 kg kuk. pa značili to da će kuk. poskupiti na tržištu.Nisam mu ništa odgovorio samo sam se u sebi nasmejao...Inače kod nas 30 e 96 ili 98 kg zavisi koliko ko pakuje džakove....
 
Ma kakav stocni fond.Svetska cena je u padu.Drzava da je prognozirala ovo sigurno nebi ponudila onu cenu za robne rezerve.To je ljudi lutrija i ni drzava nije sveznalica i svemocna.
a sto sad odma ima veze kad je u padu s nama,kad nije imala veze kad je svuda bila u skoku a?Nije drzava sveznalica ali radi za necju korist,sigurno ne nasu...
 
Onda je kod vas super ovde opet pad.Danasnja cena 24,62 sa pdv-om.Prognozeri gde ste?
 
Pala i kod nas 24.00 sa pdv-om kod lokalnih otkupljivaca, sad sam zvao par kamiondjija nece da plate vise od 25din.::lose::::lose::::lose::::lose::::lose::
 
Pad je jer ne trguju trenutno,okolna sela oko Vrbasa postavljaju oglase za otkup od 27 dinara...niko ni ne kruni za lokalne otkupljivace,a ovi sto nude 27 ne mogu ni da ga kupe jer i po toj ceni se ne prodaje...sve je to saroliko...samo bez nervoze doci ce sve na svoje
 
Nazad
Vrh