Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
niko ne trguje jer je u centralnoj Srbiji i Sumadiji poklana i prodata stoka..plasim se da ce cena kukuruza drasticno da padne pred setvu.
 
I nase i sipce sipci stoje na granici nemoze da prodju a nasi hoce al 25dinara od danas jbg kantastrofa.
 
PREGLED CENA ŽITARICA


11.02.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentatio11.2..jpg
Jako lose za danas
 
Jel' skupo deset cevapa salata i dva piva za 100 dinara?Nije ali nigde nema.
E tako je i sa ovim nesretnim kukuruzom.Jeste on 22 dinara ali niti ga ko prodaje niti kupuje.Ako ja sutra na kapiju istaknem tablu sa cenom 12 dinara da li je to cena kukuruza?Pa naravno da nije.Koliki je promet dovoljno je da desetak jacih paora sa foruma ponudi sav svoj kukuruz nece biti nikoga da to otkupi.Trenutno ogromna vecina vlasnika kukuruza ne prodaje ni po kojoj ceni a otkupljivaci formiraju cenu sta bi bilo kad bi bilo.Nekako ce se docekati da prodje setva,da se zalihe istanje jos vise a tada ce se videti neka manje vise realna cena pa bila ona 2 ili 52 dinara.Trenutna trgovina je toliko mala da ne moze da se govori o realnoj ceni ma kolika da je.Mi se uhvatili berze u Novom Sadu k'o pijan plota.Pa na toj berzi je trgovina toliko mala da to uopste nije merodavno.Na berzi 24 a na pijaci 34dinara Razlika od 50-ak posto ne moze da bude,a ovi na berzi neka kupe po toj ceni i mirna Backa.Otkupjivaci zovu paore da objasne da cena pada i brinuci za nas "oce da kupe dok nije jos pala.Necu da prodam i gotovo,pa nek propadnem ali nemoj ti brinuti o meni.
E sad znam ja da treba love za setvu i to ce neko pokusati da iskoristi a na nama je da to izbegnemo koliko mozemo i docekamo da krene ozbiljnija trgovina pa da vidimo sta je cena.
 
Pazi,pazi..ubacise i Bolonjsku berzu

PREGLED CENA NA BOLONJSKOJ BERZI


Novi Sad, 12. februar 2013.



(cena € / 1000kg)

2ppygcm.jpg
 
Bravo cedo i ne treba prodavati pa nek bude sta treba da bude.Nemam ja puno na lageru ali sacekacu do kraja.Trebali bi i veliki proizvodjaci da se pridruze pa neka svaki da menjaju cene.Za sada koriste kolicine sa lagera,iz ambara veoma slabo.
 
Nazad
Vrh