Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
I ja sam hteo da pitam,jel tema cena i predvidjanje ili Marko ili Miki.i podjebavanje istih.Jel treba tema da se zove bodrenje i teranje straha onih koji nisu dali jesenas kukuruz,a koji su predvidjali 40 za Novu godinu ,a 50 na leto,al' za 50 kila.Aj mi sto nas interesuje cena da odemo na drugo mesto,a vi se tesite medjusobno .Ko god napise nesto sto se kosi sa nadama ovih sto cekaju je provokator.Aj' vi sto cekate ( i podjebavate) da kazete sta cekate,i koliko je dosta po vama,ako uopste znate.Trenutna cena je ta koja jeste i ne mozes razbiti nekom glavu ko bi da kupi po toj ceni,kao sto niko to ne moze uraditi nikom i kad cena bude 35 i obrne se situacija.

Kako kaze narodna izreka "nije siromah ko malo ima ....."
 
Ima dosta razloga da proizvodjači koji su prodali jesenas i dalje priželjkuju rast cijene. Naravno prvo bi trebalo da bude da još neko od komšija zaradi , onda bolje će ići i pšenica ako ju kukuruz gura u ledja a i to važi i za onaj od sledeće godine .
 
ko kupuje taj prizeljkuje nizu cenu i obrnuto, tu nema ljutis, svako gleda svoj interes bez foliranja...
nego ovi sto su ga prodali jako bi voleli da nedodje do cena koja je bila jesenas, pa da boze moj ispadnu jako pametni!!!
ko ce ispasti pametan videcemo na kraju, a do tada pustite ljude da muce muku ili pak uzivaju uz porast cene...
 
Psenica je posejana na mnogo vecim povrsinama nego u proteklim godinama dakle bice manje zasejanih povrsina pod kukuruzom to sve ce da se odrazi na povecanje cene kukuruza.Onaj ko ga ima neka saceka sa prodajom jer cena ide na 35 i to vrlo brzo.
 
Ocekivao sam jedan mnogo duzi tekst i mnogo vise objasnjenja na sta si ti navikao. Hvala za ta nepuna dva reda!:osmeh:
Pa sto, jel hoces da te blamiram i dalje, sa tvojim prednovogodisnjim biserima?
Evo vec sad se pitam, hoces li se postideti svojih banalnih komentara kad cena kod nas predje za recimo 1-1,5 dinara Budimpestu. Ili ce i dalje da te muci briga zasto Beograd preko N.Sada i produktne vise izede kukuruza od psenice, koja je gle cuda skuplja nego u Budimpesti. Nesto te nije bilo sa teorijom zavere.

- - - - - - - - - -

nego ovi sto su ga prodali jako bi voleli da nedodje do cena koja je bila jesenas, pa da boze moj ispadnu jako pametni!!!
Sto, vise se nece sejati kukuruz, i nestasice ne uticu na cene ostalih kultura? Razmisli.

- - - - - - - - - -

I ja sam hteo da pitam,jel tema cena i predvidjanje ili Marko ili Miki.i podjebavanje istih.
Ne lozi coveka, on i dalje misli da sa svojim laznim osmesima, i praznim ponavljajucim komentarima moze da sakrije vidljivo.
 
ko kupuje taj prizeljkuje nizu cenu i obrnuto, tu nema ljutis, svako gleda svoj interes bez foliranja...
nego ovi sto su ga prodali jako bi voleli da nedodje do cena koja je bila jesenas, pa da boze moj ispadnu jako pametni!!!
ko ce ispasti pametan videcemo na kraju, a do tada pustite ljude da muce muku ili pak uzivaju uz porast cene...


Nije baš tako , ja sam prodo jesenas po recimo 245e sa njive , bio sam zadovoljan i nisam htio da rizikujem , al i dalje priželjkujem rast , iz razloga koje sam gore rekao , a i nemam stoke .
 
Što se tiče ovih koji su naplatili jesenas, mene je mnogo manje bolelo srce kada sam prodao kukuruz a da je posle cena otišla gore, nego kada je cena pala pa sam žurio da ga prodam jeftinije. A za buduću cenu ostajem pri mojoj teoriji da se robne rezerve nezeznu često (skoro nikada) da kupe skuplje, a prodaju jeftinije, tako da uskoro sledi rasplet, i cena preko 30, pa možda i do lako mogućih 35, jer kada nečega nema ni kvalitet (.....toksini) se mnogo negleda.
 
Pustice Robne rezerve ako cena malo vise skoci,tako da oko 28-29 ce se vrteti do juna-jula e onda moze preci i 30.To su moja predvidjanja...Ipak 150.000 tona nije malo,neka puste mesecno po 40.000 tona, to je ozbiljna kolicina koja moze da poremeti nagli skok cene na domacem trzistu ali i stabilizuje isto!Ali ipak nije ni to nesto specijalno,sve zavisi kako ce odreagovati strana trzista konkretno Budimpesta!Ukoliko martovski fjucersi predju 235 e/t onda se moze ocekivati jako dobra cena u junu-julu i avgustu!
 
Upravo tako. U oktobru su podigli cenu, a kasnije ce prodavati sa namerom da je stabiliziju, to im je i osnovna funkcija.
Uhvatiti cenovni vrh je prosto nemoguce, tacnije receno to je slucajnost. Ovo sto kaze @tesla je i moj rezon, vise volim da prodam kad je cena u rastucem trendu, pa taman i jeftinije, a obavezno je tako, nego da kasnije jurim cenu kad je ona u padu. Ovo posebno vazi za poljoprivredu, jer se stalno okrece, pa se manje nerviras. Za neki mesec probas ponovo, i tako u krug.
 
Upravo tako. U oktobru su podigli cenu, a kasnije ce prodavati sa namerom da je stabiliziju, to im je i osnovna funkcija.
Uhvatiti cenovni vrh je prosto nemoguce, tacnije receno to je slucajnost. Ovo sto kaze @tesla je i moj rezon, vise volim da prodam kad je cena u rastucem trendu, pa taman i jeftinije, a obavezno je tako, nego da kasnije jurim cenu kad je ona u padu. Ovo posebno vazi za poljoprivredu, jer se stalno okrece, pa se manje nerviras. Za neki mesec probas ponovo, i tako u krug.

Malo si vatao zalet cim ti je jedan dao podrsku!:osmeh: Samo opusteno!. Pevise se trudis da nekim samo tebi jasnim argumentima dokazes da ti je sve jedno dali ce cena ici gore ili ne. Isuvise si opterecen time da ce cena biti jaca nego jesenas. Tvrdis da se ne nerviras a upravo to radis iz posta u post kad god neko najavljuje ili ocekuje jacu cenu.
Sto se tice berze budi siguran da nece NS berza biti jaca sa cenom od Budimpestanse nikad. Ima ko da vodi racuna o tome kod nas. Tako da i ova tvrdnja ti je katastrofalna.
 
nema ga u svetu,susa je pogodila sve kukuruzne regione,medjutim mislim da cena nemoze ici gore koliko je veliki pad u proizvodnji.Slazem se da ce robne rezerve verovatno odrzavati cenu na nivou jesenje kupovine a sta ce biti u julu-septembra neinteresuje me pa i mene je pogodila susa tako da ce ove godine ranije da se prazne cardaciiii trebaaa ::novac:: ::novac:: za setvu
 
Nazad
Vrh