Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
pa nadje se :osmeh: znam da jedan prodaje,ja licno imam jos oko 120 kg(nisam prodavao, od oko 1600-700kg koliko je bilo kad sam novi skinuo sa njive) i taj sam koristio za krmacu i prasice a bravcima sam davao novi koji je sa malom vlagom(oko 12) ali je zato zrno mnogo sitnije a samim tim i nekvalitetnije tj.ima manje brasna a vecinom omotac
 
Ne znam koliko je sad,ne verujem da je bez 32.Danas sam bio kod druga koji trguje kukuruzom,njega dok dzakira izadje oko 30 dinara.Ne verujem da prodaje za manje od 32.
 
Sto se tice berze budi siguran da nece NS berza biti jaca sa cenom od Budimpestanse nikad. Ima ko da vodi racuna o tome kod nas. Tako da i ova tvrdnja ti je katastrofalna.
Za nekoga ko do skora nije znao da izracuna koliko je 26- 23, moze se primetiti odlican napredak. Sad si vec zauzeo stav da to cak moze biti isto. A to koliko si katastrofalan vidi se po tome sto ne umes ni da pogledas one tabele u kojima ti pise da je psenica na Produktnoj skuplja od Budimpeste, i to preko 1 dinar. Jel ti uopste vidis sta pises, ili si toliko obuzet i gubis moc rasudjivanja. Saberi se vise.

A sad bi bilo lepo kad si takav strucnjak za te "sto vode racuna kod nas", da objasnis kako im promace ova psenica skuplja na Produktnoj od Budimpeste, a jos je imamo i viska pa je izvozimo.

Mogu da razumem da nekoga nesto ne interesuje. Mogu da razumem i da neko nesto nece da nauci. Ali nikad necu razumeti tu psihopatolosku potrebu da neko projektuje svoje misljenje na nekog drugog. Pa aman covece, jel ti imas stav uopste o bilo cemu sa ove teme. Jel imas ti uopste ideju sta sam je sve vreme pisao, ili si toliko funkcionalno nepismen da ne umes da procitas. Otarasi se vise te tvoje zlobe i razmisli na neki drugi nacin.

- - - - - - - - - -

Veceras sam cuo da je u Dolovu cena 26.40 sa lagera i iz ambara. Moze @Dolovac da potvrdi!
I ne prodje ni citav dan i napises ovo. Nisi hteo u Bavaniste, neces ni u Jermenovce, verovatno neces ni u Dolovo. Jer to sve da dokazes da cena kod nas nece biti veca od budimpestanske?
 
Marko da li sti se cini da malo preterujes. Mogao bi malo da biras reci jer je tvoj predhodni post dosta uvredljiv. Razumem da svako brani svoje misljenje i interese, ali momci malo spustite loptu i nastavite sa fer igrom.
Inace cena kod nas 24.13 sa pdv-om kod otkupljivaca koji je jesenas spram svojih kapaciteta kupio malo i sad mu je ostalo da isplati manje od 100 vagona kukuruza, to jest to je jos na lageru. Doduse takvo je bilo stanje pre mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Marko da li sti se cini da malo preterujes. Mogao bi malo da biras reci jer je tvoj predhodni post dosta uvredljiv. Razumem da svako brani svoje misljenje i interese, ali momci malo spustite loptu i nastavite sa fer igrom.
Inace cena kod nas 24.13 sa pdv-om kod otkupljivaca koji je jesenas spram svojih kapaciteta kupio malo i sad mu je ostalo da isplati manje od 100 vagona kukuruza, to jest to je jos na lageru. Doduse takvo je bilo stanje pre mesec dana.
Ako hoces iskreno, meni je zbog cele ove rasprave odavno postalo neprijatno. Ali covek je toliko zapeo na mene. Al nije sto je na mene, to bih nekako i preskocio, nego navalio na elemntarnu logiku. Pa ja sam sve te informacije naveo iz odredjenih izvora i na osnovu cinjenica, a on navalio da meni nametne koji ce da bude moj stav. Pa moj stav koji god da je, i dalje je moj, i ja za njega odgovaram, i nije nicija briga. Cinjenice su te koje se gledaju. Cene kukuruza su pracene sve vreme, i bilo je raznih promena, i sve su to cinjenice. A on te cinjenice pokusava da projektuje na buducnost, iako masa od tih veze nema sa tim. Pa tako ako mu kazes da je cena pala zbog toga i toga, njemu to smeta. Itd, da ne duzim. I dodao bih, da sam ja taj koji je vredjan za raznih strana.

@prnajvor,
Ajd jedno pitanje, jel pitam ja tebe sta i koliko radis, koja kola vozis, koliko zaradjujes i sl. Nije to ovo tema licni oglasi i facebook. Imam slika koliko hoces, bolje od nekih knjiga, od raznih faza pa do budji.
 
Posle ovog pada mislim da ce se cena zadrzati na ovim nivoima. A onda od februara se moze svasta ocekivati. I gore i dole, ali to uopste nece zavisiti od nas. Bude li u svetu cena niza, bice i kod nas, bez obzira sto ga ima dovoljno za nas.

marko nisi se ni ti proslavio sa svojim prognozama, recimo u svetu je sad u padu a kod nas ide na gore, i td. da ne prevrcem ceo decembar sta si sve balocko...
 
Marko,da probam ja da ti odgovorim...sustina Peet-ih komentara je da si pocetkom berbe i par meseci posle bio potpuni pesimista u vezi rasta cene kukuruza,sta vise si i indirektno ubedjivao ljude da je bolje da prodaju,polako se taj stav menja,sad si "optimistican" uz opreznost izjava,sve ovo lici na nekakvu igru..tako sam ja video tvoje postove unazad 6-7 meseci...svako od nas ima pravo na misljenje ali brate..tvoje deluje nametljivo u odnosu na druge
 
Nazad
Vrh