Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Čim je izašao današnji izvještaj USDA koji svake godine najviše odredjuje kuda će se lomiti cijena žitarica u svijetu , a koji je pokazao da su trenutne zalihe kukuruza i pšenice dosta manje nego se prije računalo , a da je potražnja prilično veća , odmah je dobrano poskočila cijena kukuruza i pšenice tamo . (soja je malo pala )
Preticanje.
Taj izvestaj je procureo juce, ali nisam hteo da ostavim ovde jer jos je bilo u fazi spekulacije. Danas potvrdjeno, i cena je isla cak i 3% vise od juce. Izgleda da se silazni trend zavrsio, barem za kratko. Sad se prati juzna hemisfera, koja jedino moze da doprinese stabilizaciji. Ima tu jos nekih koji mogu da istrce sa nepoznatim rezervama, al su vec imali pojacane prodaje. Mislim da krecemo na gore.

Sad sam dal ce da bude brza Budimpesta, il Produktna.

Prices will rebound because the government overestimated the harvest and probably will lower the figure when it reports tomorrow, the analysts said. The U.S. Department of Agriculture already expects global stockpiles on Oct. 1 to be the smallest relative to consumption since 1974.

“Consumers have become too complacent waiting for lower prices,” said Christopher Gadd, an analyst at Macquarie in London who expects prices to reach $8.50 this year. “
 
Kod mene je ja mislim malo skuplje oko 55 km, bogami bice rasprodavati stoku ako bude ovako poskupljivalo sve poskupljuje samo cjena mlijeka stalno ista.
Drzace ljudi za sebe bio on ma koliko skup...Navika je cudo!Danas mi bio jedan drugar drzi krave,curke,svinje.Pati se ko niko,ali kaze nece da ide da kupuje meso iz Brazila smrznuto 20 godina i mleko koje kad skuvas nema kajmak :haha: i da hrani decu sa time.Nije sve u parama kaze i ja ga razumem...Drzace ljudi stoku za sebe i to je to,a veliki ako se pronadju-pronasli se a ako ne bice mleko brzo 100 dinara a meso 1.000
 
Potpuno je normalno da ce se cene prehrambenih artikala povecati i to ne samo iz razloga poskupljenja kukuruza.
 
Dobro je sto je mala cena,da je jos u decembru bio 35-40din svi bi prodali i potrosili novce za praznike,a ovako necemo znati sta sa novcima kad prodju praznici. :osmeh:
 
bolje da ocekujem 35 pa da bude 33 nego da ocekujem 33 pa da bude 30 ,ali bio bi zadovoljan i sa 34,a jel realno da seme kukuruza kosta 6500 dina 25000 zrna
 
Poslednja izmena:
Cena semena vam je najbolji pokazatelj da ce cena kukuruza ici na 35.Po svim paritetima to je ono sto ce da se desi.Drzava jednostavno nema mehanizam da obori cenu jer nema odakle da se uveze kukuruz po povoljnijoj ceni a plus je i drzava bez novaca .Budzet je otisao u majcinu i dosao je kraj drzavnim populistickim spekulacijama sa mesom i kukuruzom iz uvoza.
 
Država ni ne treba da uveze.Ona će da zabrani izvoz i cena kukuruza neće otići nebu pod oblake.Da kukuruza u Srbiji nema kao do sad -nema ,ali isto tako nikad ni manje stoke nije bilo u Srbiji nego sada.
 
35 ? pa voleo bih da bude ta cifra, ali budimo realni... nema sanse... iskren da budem , kad kod ovog mog gladnog i zednog otkupljivaca stigne do 27-28din ja prodajem sve ,bez razmisljanja... ako bude i tih 27-28
 
Kazes da budemo realni?Pa ta cena od 27-28 kako ti kazes je bila u avgustu 2012...29.16din je bila 13.avgusta tad je i bilo sta predati sada bato NEMA,ja ti realno kazem da veliki broj ljudi gleda da izvuce pozitivnu nulu a sa tom cenom ne ide
 
Nazad
Vrh