Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
necu ulaziti u diskusiju oko cene kod tebe nego mi smesno sto uvek pricas o svinjama i prasicima a kupujes 300 kg:haha:
meni toliko izjedu misevi i pacovi:osmeh:
pa to si lepo rekao , da mi ne pojedu oni ,, svake nedelje odem i kupim sta mi treba , od premixa , soje , kukuruza , psenice i znas koliko si pametan sto neces da ulazis u diskusiju , vidi se kako razmiljas.. bas pametno .. :) a tebi neka jedu misevi ... ako nista drugo ne drzisi i oni ce ti biti korisni
 
pa to si lepo rekao , da mi ne pojedu oni ,, svake nedelje odem i kupim sta mi treba , od premixa , soje , kukuruza , psenice i znas koliko si pametan sto neces da ulazis u diskusiju , vidi se kako razmiljas.. bas pametno .. :) a tebi neka jedu misevi ... ako nista drugo ne drzisi i oni ce ti biti korisni
neznam sta reci a da ti ne budes uvredjen,zar ti mislis da niko sem tebe nema svinje?Imam dve krmace,,malo prasica i nesto debelih svinja i nesto zivine i curaka i gusaka.Tih pernatih nemam puno mozda 150 komada sve zajedno i to samo zato da nejedemo puno svinja zbog holesterola.Imam i cetiri ovce i malog ponija,mozda jos nesto al ko ce sad sve nabrojati.:ppozdrav:
verujem da tako ima vecina ovde na forumu pa nepravi toliku dramu ka ti:cvetic:
 
Niko ne pravi dramu , i nemam razloga kad imam dobru cenu kukuruza ovde u Kraljevu ,a sto bi kupovao vecu kolicinu kad nemam razloga jer bar jednom eventualno dva puta idem do grada , oa tako se i natovarim i ne pravim veliki lager ..
@Peet
a u vise navrata sam dao cene mojih napravljenih koncentrata tako da se ne bih povaljao a razlike uceni ima kao sto rekoh od 10 -20 din kako koji i zasta ga pravim , koliko vidim imam bolje cene ovde nego vi u Vojvodini ... ali to je bas interesantno ., umesto da bude obrnuta situacija..
 
Niko ne pravi dramu , i nemam razloga kad imam dobru cenu kukuruza ovde u Kraljevu ,a sto bi kupovao vecu kolicinu kad nemam razloga jer bar jednom eventualno dva puta idem do grada , oa tako se i natovarim i ne pravim veliki lager ..
@Peet
a u vise navrata sam dao cene mojih napravljenih koncentrata tako da se ne bih povaljao a razlike uceni ima kao sto rekoh od 10 -20 din kako koji i zasta ga pravim , koliko vidim imam bolje cene ovde nego vi u Vojvodini ... ali to je bas interesantno ., umesto da bude obrnuta situacija..
Ja verujem da @Crni Gruja zna sta radi i da ima interesa,pustite coveka neka radi i nek se snalazi...Sigurno da nema racuna ne bi radio,mozda mi ostali ne znamo brzo da utovimo svinjce i prase pa nas puno izadje ali ako covek koristi neke strane premikse i uspe da za 5-6 meseci naduva svinju na 100-105 kg onda skidam kapu i kazem alal vera majstore,ja tu svinju necu jesti ali Beogradjani hoce sigurno!
 
Cene dobre - prinosi neizvesni

10. januar 2013. | 11:25 | Izvor: RTV (Stevan Davidović)

kukuruz-zrno-tanjug-jaroslav-pap-jpg_130x55.jpg
NOVI SAD - Stručnjaci procenjuju da će u ovoj godini cene ratarskih proizvoda biti povoljne za naše poljoporivrednike. Međutim, za solidnu zaradu neophodan je i dobar rod, ali agronomi za sada ne mogu da predvide koliko će priroda biti naklonjena ratarima.
"Cene primarnih ratarskih proizvoda obećavaju solidnu zaradu paorima. Na to upućuju tanki svetski bilansi pšenice, kukuruza, soje i ostalih strateških ratarskih kultura. Razlog za to je letošnja katastrofalna suša", kaže direktor novosadske Produktne berze Žarko Galetin. "Suša kao elementarna nepogoda dovela je do toga da da su bilansi i kod nas i na svetskom nivou ozbiljno ugroženi. Praktično, imamo velike podbačaje prinosa, kod kukuruza od 45 procenata, a kod soje u odnosu na 2011 godinu 42 odsto. Tako narušeni bilansi proizveli su veliki rast cena u drugoj polovini prošle godine. Uskoro se očekuje nastavak rasta cena žitarica", predviđa Galetin. "Svi relevantni pokazatelji na medjunarodnim tržištima, ali i kod nas pokazuju da će na prelazu izmedju prvog i drugog kvartala ove godine imati rast cena žitarica. Razlog za to biće male zalihe pšenice kukuruza i soje u svetu", zaključuje on. "Nakon suše i slabih prinosa, naš kukuruz se lane suočio i sa aflatoksinom. Međutim, sumnja u kvalitet kukuruza otklonjena je i ratari ove godine treba da ga seju, jer će na njemu zaraditi", tvrdi direktor Udruženja "Žita Srbije" Vukosav Saković. "Preporuka našim proizvodjačima je da seju kukuruz, a Udruženje žita Srbije će im obezbediti izvoz i najbolje cene na tržištu", tvrdi Saković. S druge strane, i agronomi veruju u to da će ratari smoći snage da poseju dovoljne količine žitarica i industrijskog bilja. Kada je reč o kukuruzu, njegova proizvodnja je kod nas već godinama na ustaljenim površinama, pa će, verovatno, tako biti i ubuduće, ocenjuje stručnjak novosadskog Instituta za ratarstvo i povrtarstvo, Đorđe Jocković. "Kolike će te površine biti, zavisi od mnogo činilaca. Međutim, želim da istaknem da se površine pod kukuruzom već godinama kreću oko milion dvesta do milion trista hiljada hektara. Ove godine očekujemo da kukuruz zauzme milion i 250 hiljada hektara što će biti dovoljno za domaće potrebe, ali i za izvoz", ocenjuje Jocković. Kada je reč o vremenskim prilikama, za razliku od ekonomskih, njih je znatno teže predvideti. Kod jarih useva, pogotovo kod kukuruza, prinos bitno zavisi od zimskih padavina, pa još ima vremena da se vidi koliko će vlage biti narednh meseci. Međutim, već od marta počinju savetovanja, koja organizuju mnoge semenske kuće, gde će biti utvrđena i preporučena optimalna agrotehnika za konkretne agroekološke uslove.

Izvor : http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/cene-dobre-prinosi-neizvesni_363213.html
 
10.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2010.1..jpg
 
Vidim pad kukuruza na berzi,a danas bio kod mene drug koji trguje kukuruzom kaze da nece niko da mu proda kukuruz ,nema koga nije zvao.
 
Pad jeste ali niko ga nece dati ispod 27-28 din na veliko ,icice cena gore od nedelje pa zato svi cekaju,bice kako je Sandor rekao 27-28+pdv vrlo brzo iznenadicemo se ali ovaj put nadam se prijatnom iznenadjenju:ppozdrav:
 
Potraznja kod nas je velika,danas se moglo lagano prodati 20-30 tona "na dzak" svi jure da kupe kukuruz,neki zato sto ocekuju skok cene,a vecina zato sto nema zrna jednog,a stoke prilicno.Ja sam sa kupovinom verovatno zavrsio do novog roda.Danas istovario kukuruz koji sam kupio 8. januara,izasao me sa prevozom 28,30 i mislim da sam super prosao.Kukuruz je bas dobar,takvog kod nas u selu ove godine niko nije imao.Svako zrno zdravo,pedeset ljudi je danas gledalo.
 
Jutros kad sam bio po hleb,lokalni nakupac,koji preprodaje kamiondzijama me pita da li bi krunio,treba mu 10 tona,sve njegovo radnici,dzakovi samo da okrunim to su moji troskovi,placa 26,50 dinara.Ja reko ne bi da "kaljam avliju" kad malo otopli u junu ili julu:haha:
 
Nazad
Vrh