Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Uvek je bilo ko ceka taj doceka mislim da ce ove godine platiti kukuruz jer ga jednostavno NEMA
 
To je bilo prosle sezone, dakle 2011, a kukuruz sam prodao u maju 2012. ovogodisnji kukuruz tj berba 2012 sam prodao u kompletu (uglavnom robnim) kao sto napisah. Nisam razumeo, kakve greske. Pa ja sam kukuruz prodao jer sam tako mislio, prosle godine zbog goriva, a sada jer treba lova. I ova godina tj 2012 nije kao prosla 2011, tako da nemam tu sta da razmisljam. Ako je pitanje sta ce da bude sa kukuruzom u avgustu 2013, kamo srece da bude 35, iako sam ja svoj prodao, jer stize novi pa i taj valja prodati po dobroj ceni. Uvek se okrece. U stvari, jos bolje da vec u junu 35, da bolje prodamo jecam, a i psenicu. Ako si mislio da ja navijam za jeftin kukuruz, mislis pogresno, jer i meni treba dobra cena, i ako ga nemam, kao sto napisah gore.

2013.
 
Poslednja izmena:
Dok ne vidim da se hvale i ovi momci preko 50 god da se dize polako moj kukuruz nije za prodaju,vas mladje za sada ne uzimam u obzir.Ja sam mislio na cenu kukuruza a vi ?Izvinite ako sam se pogresno odrazio!
 
Logicno. Potpuno je druga prica za dugorocno gledanje, u odnosu na kratkorocno. Na ta dva nacina, uticu potpuno razliciti faktori. Kratkorocni trendovi, mogu tek ponekad da se preklapaju sa odredjenim faktorima iz dugorcnih, kao sto je ciklicnost na primer. Odatle i nastaju mnoge zabune i problemi. Nije ista pozicija sitnog proizvodjaca, farmera, skladistara, ili trgovca izvoznika. Ovi sto gledaju na duze, imaju klijente, politiku firme i sl, imaju uglavnom drugaciji pristup.
 
Ej Mare,pričaj (piši) malo i na Srpskom da te ceo svet razume.Lepo ti nama reci šta konkretno očekuješ sa cenom kukuruza krajem januara i u februaru?
 
04.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
produk.4.1..JPG

kuk.4.1..JPG
 
Diki, pa normalno da znam, sta bi tu bila tajna. :haha:
Vec sam ranije pisao da u svetu ocekujem pad, sto se i desilo. Isto sam pisao i za psenicu cak i preciznije.
Kod nas sam vec ranije pisao da ocekujem stagnaciju cene, i da ocekujem da usled nedostatka kukuruza tj preciznije nepoznatih ukupnih rezervi kod nas, cena kod nas bude priblizna ceni na svetskim berzama, tj da se smanji razlika. U slucaju da su te rezerve manje od potrebnih moguc je i uvoz, a to vec menja situaciju.
Kao sto vidite postovani drugari, to vam je nas nase trziste koje ima svoje specificnosti koje nema ni jedno drugo.
No u svakom slucaju hvala na ukazanom poverenju u moju vidovitost.

- - - - - - - - - -

on čitavu zimu očekuje cijenu ispod 20 din ali teško da je dočeka
E vidi, ja sam tu, pa nema potrebe da prepicavas sta ja mislim. Il me citiraj, ili prestani sa lupetanjem.
 
@sandor
Ako pogodis cenu, sejem jos jednu godinu kukuruz u monokulturi :osmeh: Ili ce me dijabrotika unistiti ili cu profitirati :haha:
 
Ja sam morao da pustim neku kolicinu odma u vrsidbi i to po 27 sa pdv.Evro je tada bio 118 dinara.Sad je evro pao cena kukuruza je isto pala.Ipak mislim da je tebalo tada prodati,sada odbijanje lagera i sva ona cuda mesecna(nemam dovoljno svojih skladisnih kapaciteta).Oni ce izmisliti opet neku zarazu samo da nam spuste cenu.Nedaju nam da malo stanemo na noge."bogat seljak,bogata drzava":haha:
 
Pa ako izmisle opet svasta i ne prate svetske berze onda opet izlazimo na ulice. Ali ovoga puta lajati na zvezde a ne izboriti se za nasa prava!:osmeh:Njihova su bila sva obecanja o cvetanju ruza u poljoprivredi i da znas bogami da su se bas pokazali ovim zakonom o subvencijama.
Sigran sam da svi mi koji nismo prodali kukuruz roda 2012 da se ne plasimo nepovoljnih cena na svetskim berzama vec bas muvanja i obaranja cene nasuprot svemu i svim logikama!
 
Nazad
Vrh