Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Evo i ja da se ukljucim u prognoziranje.Cena ce biti slaba dok god budu kupovali ovi sto kupuju,a kad samo oni budu prodavali cena je tad visoka.I ovog proleca je bila losa cena sve dok Petrovic onim ludackim rokovima za kupovinu dizela i istovremenim pustanjem kukuruza iz RR nije isterao ljudima zalihe jeftino.Posle sto je ostalo je imalo rekordnu cenu,tako ce biti i ove godine.

Sad malo da pojasnimo situaciju na trzistu.Svi se nadamo nekoj zaradi,uglavnom bilo kakvoj.Sad vi sto prodajete kukuruz ste deo trzista ,ali i ja sam kao kupac.Recimo,neko je zalivao na 40 stepeni jedan dan,i ja sam svaki dan mleo,lecio svinje i cistio toviliste ,a ne jedan dan.Ne mogu ja da prodam svinje po 300 dinara zato sto je neko zalivao kukuruz,ili ga nije zalivao,a necu to ni iz svog dzepa da platim.Znaci necu da tovim svinje,imam veliki vocnjak mogu samo od toga da zivim svinje me ne interesuju.Tako verujte mi razmislja vecina ljudi u mojoj okolini.Kad prodje godina bez tova i potrose se pare na druge stvari,ko hoce ponovo da krene u tov morace malo da se zaduzi,ako hoce malo da tovi ili da pocne ispocetka.Dosta ovih "velikih" koji tove na kredit ce da popucaju ove godine ako vec nisu.Kad nema kupaca sa stokom,ovi sa skladistima nisu u frci da kupe,cak ne moraju uopste da trguju ako nmaju zaradu,dok stocar mora da kupi kad je stoka gladna pa posto god bilo.to je moje malo dugorocnije predvidjanje cene.

Samo da predupredim one koji ne razumeju sta sam napisao,i koji ce da mi poruce da sejem kukuruz ako mi je skup da kupim,da isto mogu ja njih da posavetujem da drze stoku da ne bi prodavali jeftino kukuruz.Ja cu svakako da nastavim sa tovom,mozda samo malo manji broj nego ranije,i to ako treba i bez zarade,samo da odrzim kontinuitet,inace ko izgubi korak hvatace ga nekoliko godina na ove cene.

Inace sam danas dogovorio kupovinu kukuruza,preuzimanje prvi radni dan posle Bozica po 23,5 dinara + PDV,sto bilo 25,40 dinara
 
marko22 ne vredi se raspravljati i kvariti temu sa nekim kao sto si ti...takvih je uvek bilo na forumu i bica al hvala Bogu brzo odustanu kad vide da nemogu protiv naroda...a za Pantere.jbg tvoja stvar sto ti smeta,meni je to ponos,to nam je glavu sacuvalo..:off_topic:
kod nas cene 53 km za 100 kg...tj 26.5 evra..
 
Poslednja izmena:
A ko kaze da meni smetaju panteri i da ne znam sta se tamo desavalo? Smetaju samo u kombinaciji kad sa njima neko krene da vredja. Moze samo jedno ili drugo, ili vredjaj ali onda se ne sklanjaj ni i za koga, ili ako si vec na nesto ponosan, onda nemoj to da skrnavis.

Mislim da je par ljudi dalo umerene i prave komentare. U to ime, ja im se zahvaljujem, prekidam dalje ovu diskusiju sa moje strane, i zelim svima svako dobro u novoj godini.
 
ovo je postalo smiješno,ovako i ja imam komšinicu kao što je gos.dr.mr.mag.berzanski mešetar marko samo ona dobra a čitavo selo ludo i lijeno.Pozdravaljam gos.marka i sva najjjj u novoj godini.A što se kukuruza tiče kod mene danas 255e tona toliko o padu cijene
 
Šta ovo bi danas.Sam dan pred novu godinu da ovako krene???
30sgda8.jpg
 
uh sto volim ovu plavu boju, jos kad bi poplavilo i za svinje, goveda,ovce,voce,povrce, plate...
srecna i bericetna vam nova godina
:ppozdrav:
 
krenulo svuda u svetu navise(da nekazam nagore da neko nebi lose shvatio) samo u srbiji sve mrtvo ladno tj ide nagore samo da dunav ne zamrzne(1 cm) pa ce reci da nemoze da se izvozi i cena dole pisuci ovo sve se nadam da necu biti u pravu pa da ce i kod nas da poplavi(mislim na boju strelice a ne na poplave daleko bilo)http://poljoinfo.com/images/smilies/icon_biggrin.gif

- - - - - - - - - -

krenulo svuda u svetu navise(da nekazam nagore da neko nebi lose shvatio) samo u srbiji sve mrtvo ladno tj ide nagore samo da dunav ne zamrzne(1 cm) pa ce reci da nemoze da se izvozi i cena dole pisuci ovo sve se nadam da necu biti u pravu pa da ce i kod nas da poplavi(mislim na boju strelice a ne na poplave daleko bilo)
 
To se desava svake godine posle praznika,cena polako krece gore e sad dali ce galopirajuci to cemo videti.
 
Nazad
Vrh