Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
moj komsija prodao 40 vagona po 23 oko nove godine...stisle rate i krediti...prodao preko berze i uzeli mu 28 para proviziju po kili...da je prodao u vrsidbi imao bi 2 miliona dinara vise,onda se dvoumio a sada vristi..inace veliki koperant u zadruzi,izneo je 205 vagona kukuruza...znaci i on gresi ma koliko da je veliki
zlatne su robne rezerve..
 
moj komsija prodao 40 vagona po 23 oko nove godine...stisle rate i krediti...prodao preko berze i uzeli mu 28 para proviziju po kili...da je prodao u vrsidbi imao bi 2 miliona dinara vise,onda se dvoumio a sada vristi..inace veliki koperant u zadruzi,izneo je 205 vagona kukuruza...znaci i on gresi ma koliko da je veliki
zlatne su robne rezerve..
Tek ce taj pogresiti sto je sad prodao..ali nije mi jasno ako misli da je pogresio u septembru sta mu bi da svu kolicinu proda sada,vrapci znaju da je sad najniza cena a znao je i kad dospevaju te rate i krediti..suvise naivno mi zvuci al ajde
 
koliko ja znam u vrsidbi je uvek najmanja cena,potom se dize,mislio je verovatno da ce biti veca zbog suse,pa ako moze da zaradi jos neki dinar vise,kad ono vraga cena pade dole neki dinar,ko bi se mogao nadati da posle onako katastrofalne godine cena jos ide nadole!
 
Ovo je Srbija i u njoj vazi paravilo da nema pravila.:osmeh: Osim rada sa kukuruzom,a i sa gotovo svim nasim proizvodima treba vise srece nego pameti.
 
A mene bas zanima dokle ce ova usrana pravila vaziti samo u ovoj banani drzavi?
OK. Prizemljio sam se! A bio sam spreman jos mnogo toga napisati i pitati mnoge koji pljunu po EU i ostatku sveta!
 
Pa i prosle godine je bila cena u zetvi veca, pa je pala, da bi od maja nastavila sa rastom. I prosle godine kao i ove je sira paleta kupaca podigla cenu. Znam iz sosptvenog iskustva jer su razne mesaone uvek zvale i nudile vise. Tako i ove godine, i onda su stali sa otkupom.
 
Opet ti iz vedra neba!!! Da, 2011 god. pala je cena sa 17.5 din u vrsidbi za 2 din da bi vec krajem Januara bila opet 17.5 din. Jesenas u vrsidbi cena je bila 26,5 din, bas me zanima dal ce sad krajem Januara dostici opet tu cenu, u sto sumnjam. Seti se da prosle god. je bio Dunav zaledjen pa i da su hteli nisu mogli da ga izvoze, zato je kasnije krenulo.
E sad, opet ono isto, pa bla-bla ... stali sa otkupom, pa valjda smo to vec razresili zasto su stali. Stali jer su srali!
 
U pravu je Peet..
Prosle godine cena u vrsidbi na dan 26.09.2011. bila je 17.54 din, 30.12.2011 cena najniza 16.31 din...kraj januara cena 19.89 din...dalje je cena rasla svo vreme osim u dva razdoblja,prvi put blagi pad 02.03.2012(drzava prodaje iz robnih rezervi) pad od 50 para i 20.04.2012 pad od 40 para...
 
Pa sta sam ja gore napisao? Rekao bih isto? Jel bila najveca u zetvi, jeste, jel nastavila da raste tek kasnije od maja meseca, jeste. A gde je vas propust, evo reci cu vam, euro momci euro. Pogledajte kurs od septembra, a pogledajte za maj, 98 pa na 110. Jel razlika? U septembru sam imao i bolju cenu od te, i kad sam izracunao za kukuruz prodat u maju, sam dobio isto kao za prodat u septembru.

I dalje zaletanje.
 
Kurs u septembru je bio 102 a ne 98 a u maju 111...razlika cene septembar-maj je 4.5 dinara po kili,u prevodu na vagonu kukuruza u septembru si dobio 1719e a u maju iako je euro skocio 1981e..toliko za vagon septembar-maj razlika 262eura,pa vidi sad gde je onaj sa 400 vagona od par postova gore

- - - - - - - - - -

tj 40 vagona
 
03.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Present3.1..jpg
 
Posto mi lager racunaju od 1 do 1, mislim da nesto prodam najkasnije krajem januara za repromaterijal. Trenutno mi nude ovu cenu s berze.
 
@FEAR,

U septembru si mogao dobiti vise od 18 dinara, a u pocetku i sredinom maja preko 22 sumnjam. Pri tome si u medjuvremenu imao valjda i troskove lagera, izgubio neke moguce popuste, a i da si prodao mozda si mogao da orocis na 6 meseci i dobijes oko 3%. Taj sa 400 vagona ima neku sasvim drugu pricu, i nije bas za nasu diskusiju. Ova racunica je ona koja se meni desila, i po mom, pogresio sam sto ga nisam odmah kompletno prodao u septembru 2011.
 
Nazad
Vrh