Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
ne rade susare na vodu,i nisu ih pravili da bi nama cinili neg da zaradjuju sto vise mogu,a nama ako se ne svidja ne moramo ko nam je kriv..Trebamo malo i realni da budemo
 
ne rade susare na vodu,i nisu ih pravili da bi nama cinili neg da zaradjuju sto vise mogu,a nama ako se ne svidja ne moramo ko nam je kriv..Trebamo malo i realni da budemo
u pravu si kada kažeš da žele da zarade više ali im zato sada vračaju kukuruz jer su bili stipse i nisu hteli da se bace u trošak i da osuše tih 2-3%
 
7 godina sam radio kao sušarac+manipulant+laborant+poslovođa smene u silosu pa stoga ću reći samo da su ove tablice za sušenje preterane.Pa Slobo samo ću da te pitam jesu li tebi ikad vratili lom ili kalo i rastur koji ti se odbije?Jesu li ti ikad vratili onaj 1% na dva meseca kad se rešeta kukuruz?Nisu i neće jer samo na lomu kukuruza zarade da pokriju sve troškove pa im stoga kao zarada ostaje procenat od lagera,fumigacije,sledećeg rešetanja,izlaza i naravno onog što se drmne prilikom svakog merenja.
Budi ti malo realan.
 
Sada ce da se javi bokikoki i da kaze kako u poslu skladistenja, susenja i trgovine nema zarade :haha:
 
Nije mi namera da branim interese poslodavaca,jer sam i sam proizvodjac pa ostaje vecita borba nadmudrivanja ko ce koga . . .. . To za odbitak od 5% a ima 1% to je proslost sada je svako upucen u tajne i to ne pije vodu.Ako je cilj otkupljivaca da dugo posluje ne sme tu glupost da dopusti sebi,isto i kooperanti imaju svoje sablone kako da umiksaju svoju robu sumnjivijeg kvaliteta.Tako da borba traje i trajace jos dugo.Zato je tel-kel dobar model za izbegavanje nesuglasica.
 
7 godina sam radio kao sušarac+manipulant+laborant+poslovođa smene u silosu pa stoga ću reći samo da su ove tablice za sušenje preterane.Pa Slobo samo ću da te pitam jesu li tebi ikad vratili lom ili kalo i rastur koji ti se odbije?Jesu li ti ikad vratili onaj 1% na dva meseca kad se rešeta kukuruz?Nisu i neće jer samo na lomu kukuruza zarade da pokriju sve troškove pa im stoga kao zarada ostaje procenat od lagera,fumigacije,sledećeg rešetanja,izlaza i naravno onog što se drmne prilikom svakog merenja.
Budi ti malo realan.
lom su mi redovno davali za grejanje.....sta si hteo to si dobio ,ne kukaj sad!
 
08.01.2013.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%208.1..jpg
 
Danas preko jedne druge berze trgovano kukuruzom (150 t)po ceni od 23,7-24 din/kg bez pdv-a.
 
Kod nas na manje kolicine 3200 din i nema ko da prodaje ,cena ce nadam se sada ici gore i kazu da ce do kraja meseca nagurati minimalno 28-29 din ako nece i vise polako krece trgovina nasli su izgleda prolaznost za kukuruz
 
Prolaznosti ima , ali zasad do 25din .

kako do 25 kad je danas trgovano po 24,5+8% to je 26,46 din a privatno na vece kolicine ispod 27-28 din neide niko neda i netreba neka i ovo malo sto ima kukuruza zaradi koji dinar jer ce taj novac ponovo uci u repromaterijal i ostalo potrebno za dalju proizvodnju
 
Kažem , nevjerujem da taj od 27-28 trenutno može da ide za izvoz , jer neko reče da je nadjena prolaznost vani . Možda i može ako neko mora da kupi samo da ispuni ugovor. Sad opet će se vidjeti za koji dan u kom smjeru će dalje ići cijena .
 
Cena će ići gore,to je definitivno,samo što postoji jedan problem:koliko ima kukuruza u ponudi
 
Nazad
Vrh