Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Slazem se, za svoje se treba boriti, ali ne kao ranijih godina, cisto da se pomogne unutarstranacka borba.
Sto se tice cena, najbolja borba je doci do kupca, a bez posrednika. Ocekivati od trgovca da ti plati vise nego sto mora, to je teska iluzija.
 
Da bi se poslovalo bez posrednika,treba znati koliko je dosta,tj. cena.Primer kod mene sa svinjama,dodje covek da kupi na komad za klanje,traze mu 200 dinara.Ode na otkupno mesto niko mu ne da bez 200 dinara,a tovare svinje po 170.Logika,uzmi pa hrani,sta si hteo za dzabe?Sto se kukuruza tice meni treba sad i necu ga kupovati verovatno vise do novog i meni dosta ljudi trazi 30 dinara.ili kazu neka ga nek stoji.Onda izokrecem nekoliko trgovaca i niko mi nije rekao vecu cenu od 23,5 bez PDV-a.Sav kukuruz ima potvrdu o ispravnosti.Kako onda da trgujemo direktno?
 
Pa jel si kupio taj od 23,5+pdv?
Pa tako je uvek sa cenama, neko trazi vise, neko manje, ali se vremenom izjednaci. Pa i jogurt dve prodavnice nema istu cenu.
 
Pa jel si kupio taj od 23,5+pdv?
Pa tako je uvek sa cenama, neko trazi vise, neko manje, ali se vremenom izjednaci. Pa i jogurt dve prodavnice nema istu cenu.

Nisam jos uzeo sve,pre dva dana 10 tona i jos 25 dogovoreno da se cujemo 8.,ali verovatno nece biti razlike.
Sad ti meni reci jel normalno da u prodavnici bude jeftinije,nego u mlekari taj tvoj jogurt?

Doduse,uglavnom je tako,ja trgovao ranije vestakom i jeftinije ja prodavao u selu,nego sto je bilo u maloprodaji u Pancevu u Azotari
 
pa ako je uzimao veće količine imao je rabat i njemu je taj rabat zarada koja bi bila poenta da je od proizvođača kupio po maloprodajnim cenama
 
pa kod nas je izgleda bolje da prodam onom ko me gnjeci nego krajnjem potrosacu. da je meni trebalo para ja bi trgovao sa bilo kim od vas.
 
Sad ti meni reci jel normalno da u prodavnici bude jeftinije,nego u mlekari taj tvoj jogurt?
Da se to desava, desava se. Da je normalno, pitanje je. A da moze dugo, to sigurno da ne moze. Mnogo pitanja tu ima, poreklo, kvalitet, nuzda, kompenzacija, ko ce ga znati. Uvek se cene izjednace. Svega ima kod nas, sta reci.
Za tebe je bitno da si robu nasao, i da si zadovoljan sa cenom.
 
Pa ako izmisle opet svasta i ne prate svetske berze onda opet izlazimo na ulice. Ali ovoga puta lajati na zvezde a ne izboriti se za nasa prava!:osmeh:Njihova su bila sva obecanja o cvetanju ruza u poljoprivredi i da znas bogami da su se bas pokazali ovim zakonom o subvencijama.
Sigran sam da svi mi koji nismo prodali kukuruz roda 2012 da se ne plasimo nepovoljnih cena na svetskim berzama vec bas muvanja i obaranja cene nasuprot svemu i svim logikama!

MISLIM DA NECE BITI MUVANJA SA OBARANJEM CENA KOD NAS..MOZDA padne cena iz nekih drugih razloga..glavni muvadzija za cenu kukuruza je na spisku za aps..tako da ima precih problema..ne zaboravimo da je kukuruz strateski proizvod i da uvek ima cenu..koristi se i u vojnoj industriji..
 
MISLIM DA NECE BITI MUVANJA SA OBARANJEM CENA KOD NAS..MOZDA padne cena iz nekih drugih razloga..glavni muvadzija za cenu kukuruza je na spisku za aps..tako da ima precih problema..ne zaboravimo da je kukuruz strateski proizvod i da uvek ima cenu..koristi se i u vojnoj industriji..
Jeste koristi se za ishranu krupne stoke , i tamo je ima previse.
 
U februaru cena 27.5 + pdv .

davno te nismo culi ovde na forumu, bas mi je drago sto si se javio!!!!! :ppozdrav:

a sta je sa cenom koji si prognozirao bas posle berbe gde ima slika sa cardakom i jos kukuruza na gomilu i pises da ces krajem januara prodati po 32 ili 36 din/kg( nemogu nikako da nadjem tu sliku) :osmeh:

p.s. naravno ovo je samo sala bez uvrede, i ja sam se nadao ali ispala cena od 24-25 din/kg, pozdrav jos jednom!!!!!!
 
Bas tako kolega samo da pocnu prva ulaganja krece kukuruz,ljudima posle ovoliko praznika kasa je utanjila a svi znaju da je bolje kupiti za kes nego na zeleno mada su i cene za jesen iskazane u dinarima naravno uvecane za pripadajucu kamatu sto je ipak neka povoljnost za one koji nemaju mogucnosti za kes placanje.Da li ce se obistiniti Sandorova prognoza od 27,5 din plus pdv a srps kvalitet.Moja prognoza je 25-26 din ali za tel-kel.Vidim iz iskustva da je narod zadovoljniji ako mu nista ne odbijes makar i cena je niza.
 
Kad mi odbiu za vlagu 5 posto, a vlaga 1 posto veca od srps-a narvno da cu poludeti na njih sve tamo. Ja razumem da i otkupno mesto mora od neceg da zivi, ali je bezobrazno uzimati toliko za susenje, kad taj od 15posto vlage se ni ne susi!
 
Ove godine nisu sušili ni sa 17% VL nego su ga miksali sa 12-13%.I onda se još čude odakle toliko buđavog kukuruza sa koje kakvim aflatoksinima i ostalim latinskim čudima.
 
Nazad
Vrh