Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Eee,bilo bi jako lepo da ja zasnivam cenu,al nema nista od toga.Ja sam napisao kako ovde kod nas to funkcionise.
 
Kolega @ddragane svatio sam ja da ti prenosis sta je kod tebe na terenu,i ne sumnjam u tvoje reci,da odgovorim i kolegi @bokikoki vrlo dobro znam da nema zvanicnih dozvola za izvoz kukuruza,ucesnik sam vise vrsta izvoza pomenute robe i za tu Albaniju/ne kao ovlasceno lice/ i odgovorno tvrdim to moze da curi samo koliko drugi dozvole,a kod nas se bar zna ko su glavni otkupljivaci.Manje kolicine da ali ovde se radi o velikoj cifri.
 
Ako ništa drugo ovde je zreo da dobije jedan trajni zbog dizanja pritiska ostalim članovima.
 
zato sto ja obezbedim pare od banke i platim izvoznicima, utovarim na brodove, transportujem 30 dana i prodam negde daleko i dobijem pare 45 dana od kad san ga platio. Organizujem sve i osiguram se za ostecenje robe pri transportu, gubitke u kilazi, nedaj boze da brod potone, i preuzimam na sebe rizik da roba koju sam kupio je ispravna, tj da nije mesan kvaran, vlazan itd, i kad sve to prodje podvucem crtu i vidim sta mi je ostalo. Pritom obavim 1000 telefonskih razgovora i napisem 100 dopisa i angazujem i zaposlom po poslu bar jos 5 firmi. I kad ne bi bilo svega toga ti ga nebi imao kome prodati i od koga dobiti pare, a neverujem da bi ti mogao gore navedeno da uradis.
 
Mi čekamo godinu i preuzimamo na sebe rizik suša, poplava, grada i krađa, lošeg semena djubriva i goriva uz uložen kapital u zemlju i mehanizaciju i koja je sticana godinama. Ti i dalje misliš da sedeći na telefonu treba da budeš glavni?
 
kako sam ja zaostao u razvoju :haha: tek sad su mi se otvorile oči i shvatio sam da je teže preprodavati kukuruz nego proizvoditi ga kud mi odoše ove godine :haha::haha:
 
Povlacim se iz diskusije nisam znao da imamo tako vazne poslovne ljude koji imaju volje da svoje dragoceno vreme i iskustvo podele sa nama.Izvinjavam se SKRENUO sam sa teme.Pozdrav.
 
@Momo,
Priznajem, ni sam ne bih bolje sebe opisao. Slika nema, a nece ih ni biti ,sad vec iz inata. Koga zanima moze da cita moja zapazanja hibidima kod mene, kao i moje prinose. Davno sam to objavio.

@bojcetic,
Cenim te kao pametnog, obrazovnog a mladog momka. Za svaku pohvalu. Sa tobom necu ulaziti u ovakvu vrstu diskusije, koja je rezervisana za ove lenjivce, koji su jasuci na talasu povoljnih kretanja sebe samo ubedili da su veliki proizvodjaci i znacajni sraf u trgovini. Imas ispravne i zdrave rezone. Ali, molim te nemoj da se povodis ovde za odredjenim zajebantima kojima je sve tesko, osim sto im je lako i najlakse da okrive nekog. Kad pricam o trzistu, pricam o stvarnom trzistu. Mi smo mali, i samo na zalost sitan deo tog trzista. Svaku diskusiju na ovu temu mozemo da prebacimo na pp, i rado cu podeliti jos detaljnije svoje stavove.
 
Nekima nikad nece biti jasno da neceg sto nema dovoljno ili nema uopste na trzistu mora imati dobru cenu, sto u suprotnom znaci da se taj prooizvod moze naci za jeftin novac. Primer sa benzinom i naftom 90-tih godina za vreme embarga.
E sad se postavlja pitanje kakav ce imati odnos i uticaj drzava prema svemu ovome. Uostalom period vremena do sledece berbe kukuruza ce pokazati. Koliko smo mi kao drzava zatvoreni od svih spoljnih uticaja ili cemo donekle pratiti svetske berze.
Moje je misljenje da cena kukuruza na svetskim berzama polako ali sigurno ce krenuti na gore vec pocetkom Februara.
Novembar i Decembar mesec od kad ja pamtim bili su naj neprofitabilniji za prodaju kukuruza.
 
neulazim u to kome je teze, kad je kod tebe kukuruz skup ili los ja ga kupim negde drugo i obrnuto. Sto se tice problema, imas osiguravajuce kuce i platis i osiguras rod i delom si miran.Iskopas bunare i specis suse. Da jos pidikinac, ja radim ovo celu godinu, a Ti 10 ili 15 dana godisnje, zato i moyes da stavljas slike u lezecem polozaju
 
zato sto ja obezbedim pare od banke i platim izvoznicima, utovarim na brodove, transportujem 30 dana i prodam negde daleko i dobijem pare 45 dana od kad san ga platio. Organizujem sve i osiguram se za ostecenje robe pri transportu, gubitke u kilazi, nedaj boze da brod potone, i preuzimam na sebe rizik da roba koju sam kupio je ispravna, tj da nije mesan kvaran, vlazan itd, i kad sve to prodje podvucem crtu i vidim sta mi je ostalo. Pritom obavim 1000 telefonskih razgovora i napisem 100 dopisa i angazujem i zaposlom po poslu bar jos 5 firmi. I kad ne bi bilo svega toga ti ga nebi imao kome prodati i od koga dobiti pare, a neverujem da bi ti mogao gore navedeno da uradis.
E sta sve necu da cujem:haha:
 
Verujem da nije izvoza i ljudi kao Boki teško bi se sav rod prodao ili utrošio ovde kod nas.Bez obzira na to meni ide na onu "stvar" što svi vi koji taj kukuruz u 99% slučajeva ni nevidite bolje živite od nas koji se sa njim živi napatimo.Čak verujem da u pojedinim špekulacijama kao što je ova sa Aflatoksinima i više zaradite od nas proizvođača.
 
... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle....
Drago mi je zbog vas dvojice da ste iz Srpske. No, sad cete imati problem sa vasim novim drugarima da im to objasnite. :osmeh:
Jel mene interesuje sta ti i koliko imas? Citaj i uzivaj, nemoj da se mesas u ono sto te ne zanima, i ne izmisljaj nepriajtelje kao neki. Ako imas vremena procitaj ko ima kakve stavove pre neke diskusije. Mozda su i ove moje recenice malo ostrije, ali nadam se da ces shvatiti na pravi nacin

- - - - - - - - - -

Nekima nikad nece biti jasno da neceg sto nema dovoljno ili nema uopste na trzistu mora imati dobru cenu, sto u suprotnom znaci da se taj prooizvod moze naci za jeftin novac. Primer sa benzinom i naftom 90-tih godina za vreme embarga.
E sad se postavlja pitanje kakav ce imati odnos i uticaj drzava prema svemu ovome. Uostalom period vremena do sledece berbe kukuruza ce pokazati. Koliko smo mi kao drzava zatvoreni od svih spoljnih uticaja ili cemo donekle pratiti svetske berze.
Moje je misljenje da cena kukuruza na svetskim berzama polako ali sigurno ce krenuti na gore vec pocetkom Februara.
Novembar i Decembar mesec od kad ja pamtim bili su naj neprofitabilniji za prodaju kukuruza.
Pa ko kaze da cuda nisu moguca? Pa sta ti je smetalo da ranije zauzmes ovako zdravorazumski stav?

Hvala Bogu, da se umesa u raspravu neko ko je stvarno trgovac, i to ne krije. Naravno mislim na @bokikoki. Lepo je opisao i obrazlozio svoj stav i posao. Po meni bi ova vrsta komunikacije trebala da bude redovna, osim sto je problem sto smo cesto na suprotnim stranama trgovine. :osmeh:
 
Verujem da nije izvoza i ljudi kao Boki teško bi se sav rod prodao ili utrošio ovde kod nas.Bez obzira na to meni ide na onu "stvar" što svi vi koji taj kukuruz u 99% slučajeva ni nevidite bolje živite od nas koji se sa njim živi napatimo.Čak verujem da u pojedinim špekulacijama kao što je ova sa Aflatoksinima i više zaradite od nas proizvođača.

Veruj mi da mi zbog tog aflatoksina imamo mnogo vise problema. Sad su nam odbili u Izraelu 10,000 t ybog aflatoksina, pa smo dali 25 posto manju cenu drugom da ga nebi vracali u Srbiju jer ogromni
 
Znaš nezgodno je kad se među nas "crnce" ubaci neki "belac".Ja mislim da bez ljudi kao ti ne bi postojala potreba ni za ljudima kao mi.Svi smo mi povezani.Pošto si sigurno više upućen od mene ,a verovatno i većine nas, možeš li nam reći kakva je situacija sa tim toksinima u zemljama u okruženju?
 
iz ove priče proizilazi da je teže napraviti dete nego nositi ga devet meseci i roditi ga :sta: :off_topic:

Ima i takvih slucajeva, koa i tvoj rad s kukuruzom. Neko napravi za 2min, a neko pokusava i 10 godina,

- - - - - - - - - -


Situacija u okruzenju s aflatoksinima malo bolja, prednost ta sto se kukuruz za bioetanol i skrob ne kupuje van EU, jer njihov tu guraju, a iskljucivo kupuju za ishranu
 
Nazad
Vrh