Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
spasoje pa zanima me koliko to stotina hektara radi,pa da je to za nas misaona imenica,kao da mi zivimo na Majevici na vrhu a sejemo kukuruz...a covek misli da zivi u Svajcarskoj da sve funkcionise po berzanskim uslovima....cim je uspeo da udje u raspravu sa 20 clanova,vidi se da poznaje materiju...
 
Cena od nove godine ide blago gore a u drugoj polovini jenuara se ocekuje vracanje ne staru cenu od 27-28.
Ozbiljni odkupljivaci kupuju jos kako iz kotarki,samo kazes da ces da prodajes,i to bas taj otkupljivac kojeg je clan Pidikanac pomenuo u par postova gore.

Ya izvoznike cena isporuka feb-mart 210 eur fob luka aflatoxin max 20 pbm, dobro dosli
 
Po toj ceni mogu grane od suve sljive da izvoze.To bi trgovcima verovatno odgovaralo ali ko ce kukuruz da im da po toj ceni.
 
Bojčetić , i ja sam još prošle godine htjeo da pitam marka kako nema nijedne slike svog rada , ali pošto mi je i prijatelj i cijenim njegove postove , a i znam da ga valjda neki članovi znaju , nisam se petljao.

Nego sam sam se smijao kako me ovo podsjeti na jednu drugu situaciju. Dugo sam na nekim Američkim farmerskih forumima i na jednom ima jedan lik , ima najviše postova , radi mnooogo svoje zemlje vrijedne desetine miliona , farme svinja , .. i stalno teoretiše o cijenama i ekonomiji. Na kraju ga provališe da izgleda nema ništa od toga nego mu je to zanimljivo. kad su ga stisli , prijeti sudom za miješanje u privatni život, ma cirkus.

kod Marka vjerovatno nije to , nego poljoprivredi pristupa čisto sa ekonomske strane , dok je profitabilno , što bi naši rekli "ne prlja ruke".
 
neznam, ali pitanje, kome ces da prodas
Ovaj sto je kuci istom tom vec pomenutom kupcu i kukuruz ide za izvoz sav koji on kupuje trenutno placa 26-27 i ne gleda ni alfatoksine ni mikotoksine ni da li je krupan ni sitan,jednostavno da kes i tera kukuruz,a ovaj sa lagera prodacu tamo gde je skladisten pa koja bude cena a trenutno je 24.
 
mislis da ovaj moza da kupi cca 1.000.000 t u kotarkama, optimisticno

Ja se izvinjavam nisam pratio ko je taj otkupljivac
 
i štoje još važnije taj lik ti uplati ceo iznos na žiro račun a tek za par dana dolazi i preuzima kukuruz divota sarađivati na taj način :ppozdrav:
 
Gebi 14.7 a Farm Komerc 15.6
Evo posta od prošlog Božića .Mnogi su tvrdili da će cena ići na 20 a možda i 22 a član diklofen @prodao ROB rez po 18 i još mnogi drugi.I tada su bili bombarderi koji su tvrdili da nema razloga da pređe 20 itd itd .Uvek ista polemika.Znamo pošto su posle na leto prodavali ljudi.
 
Sta god da je u pitanju, pozivam Marka da nam javno objasni kako od tolikog kukuruza nema nijedna slika?

@marko22
O ekonomiji sto pricas to jeste tako u knjigama. U praksi nije tako, jer termin slobodno trziste je mit. Smisljen da ljudi se pomire i sloze sa time kao jedino prihvatljivim. Bezbroj ima slucajeva netrzista. Pocev od kursa dinar-evro, do udruzivanja trgovaca i formiranja jedinstvenih cena, pa do raznih ucena na raznim nivoima. Ako je potrebno bicu jos precizniji, ali u nekoj drugoj temi, da ne pravim vise off.
@Momo
okaci link od americkog foruma. Ne moze da skodi.
 
Ako je to na sta ja mislim otkupi cca 25-30.000 t godisnje, a on dalje proda, Agrotrading Granexportu pa tek oni nama, tesko ce to placati sto pisete
 
Stvarno nemam pojma koliko odkupi pa nebi da lupam bezveze,a zavisi i od godine koliko moze da odkupi,2010 je dnevno vukao koliko sad mozda u 2 nedelje jer nema kukuruza.
 
Takva velika kolicina bilo koje robe ne moze da curi iz Srbije bez specijalne dozvole.Cena ovog preostalog kukururuza pomerace se tek pocetkom februara,nadam se osetno gore.To je moje predvidjanje.
 
Nazad
Vrh