Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Zanimljivo je kako se na svakom forumu nadju instalisani ljudi za koje se iz aviona vidi da su postavljeni sa nekim visim razlogom.

@marko22
Bez ljutnje. Zasto ja i ostali forumasi nikad od tebe nismo videli nijednu sliku useva, neke masine u radu i slicno? Verujem da si sebi mogao priustiti jedan telefon koji moze da slika.

@diklofen
Slazem se sa postom koji si napisao pre ovog modifikovanog.
 
Kod mene u selu se trenutno na džak prodaje po 28dinara,zadruga isplaćuje po 24dinara,a neki likovi koji dovoze drva i odvoze kukuruz plaćaju oko 26-26,5dinara.To je neka realna trenutna situacija.
Dejan77 problem je u tome što će teško neko hteti da proda sada kukuruz po 24 din/kg.Sada je vreme kada je definitivno najmanja cena u godini.Nije problem nekome učiniti uslugu ali teško da će iko od nas to raditi na svoju štetu.
Pa nisam ni mislio da neko ide na svoju stetu, nego ako nekome trebaju pare ili znas nekog kome trebaju pare a mora da proda kukuruz, zasto nebi ucinili jedni drugima?
ljudi samo malo, svi mi imamo kukuruz na lageru, ali sta ce realno biti videcemo (cena mora gore) , samo ostaje sta oni smisljaju da je sprece da ode gore.
Normalno je da postoje razlicita misljenja, ali nemojmo porediti jedne sa drugima, mozda se neko uvredi.
 
Sinoć sam pričao sa jednim većim svinjarom.Čovek bukvalno juri da kupi kukuruz jer "zna" da će cena ići gore.Kako on kaže kukuruza nema ili niko neće da ga proda po 24dinara.
Pa onda odem na neki turnir u malom fudbalu.Čovek koji prodaje kokice i te grickalice je komšija samnom na dve parcele.Čovek se pored tih prodaja bavi i radi zemlju.Kaže mi da je kukuruz kokičar u oktobru kupio za 55din/kg ,a da sada jednostavno ne može da nađe ispod 150-160din/kg.
Eto bar malo nekih novih informacija.
 
Kod nas u selu mozes na prste izbrojati ko sve ima kukuruza na prodaju,ni ja ih nebi imao za prodaju da nisam ostavio jedan cardak od prosle godine,trenutna cena je 30 dinara a 32 prekrupa.
 
i kod mene ista situacija nema niko za prodat ja cu da prodam psenicu za sjetvu proljetnu a kukuruz samo u julu-avgustu bice sigurno veca cijena vec sada
 
@pidikanac,
A sto se ti uopste mesas u ono sto te ne interesuje. Pa sta ako nije slusao cike? Da mozda nije astronom, doktor, i ko zna sta. I ja se ne mesam u plugove i kombajne. Ovde zapeva i kukumavci, samo Bog zna na koga i zbog cega. Posalji ti lepo njemu te kupce koji ce da preskoce Bavaniste, a valjda ce bem mu misa na kamion kukuruza da se isplati tih 15 litara dizela.


odkud tebi informacija da mene ne interesuje cena kukuruza ? a to što se ti ne mešaš u plugove i kombajne po meni je to zato što ti nisi poljoprivrednik nego trgovac seljačkom mukom može biti da ja i nisam u pravu ali tvoji postovi ukazuju da jesam a to da ja šaljem kamione iz Bavaništa u Lokve to je neizvodljivo jer su i kod mene došli jer ih je neko poslao neko ko je mnogo veći baja u trgovini od tebe jer je to lik koi je prošle godine punio po 7 šlepera dnevno samo u Bavaništu :ppozdrav:
 
Marko ne znam cemu sad tako neprijateljsko ponasanje i takav tonalitet.
Neprijateljsko ponasanje? Prema kome?
To sto neki vide neprijatelje u onima koji drugacije razmisljaju to je njihov problem. Kukuruz je berzanska roba, i to podrazumeva sve sto to nosi, a osnovno je pracenje cene i njeno kretanje. Onom kome to nije jasno, ima ozbiljan problem sa percepcijom stvarnosti. Davati sebi veci znacaj nego sto ga imas je tesko samoobmanjivanje. A lagati sebe na taj nacin, traziti spoljne neprijatelje, je cista lenjost i neznanje. Zivimo u takvom svetu, gde se sve prati, a pokusavamo da mislimo da zivimo u nekakvom zasticenom i idelanom svetu. Pa gde to ima, kod dece. Jel bila cena kukuruza skoro 28? Bila. Jel pala na dosta mesta ispod 25? Jeste. Pa sta tu bre ima ko da ti tumaci. Ako oces da pratise svetsku berzu, prati. Ako neces, nemoj. Al nemoj ubedjivati sebe i druge da to ne rade, sve iz razloga jel tebe mrzi, i mislis da ti Beograd izede kukuruz.

Mislim da sam ranije imao diskusiju sa kolegom @bojceticem oko prodaje kukuruza. On je nudio, a ja da kupim. Nije mi odgovarala cena. Zasto nije, ocekujem pad. Zasto kupiti, pa ocekujem rast. I sta tu nije jasno? Sad ce neko da dodje i da meni prica o mom stavu. A pise na nekoj od prethodnih strana, pa ko zeli nek cita.

Kratkorocni trendovi, dugorocni trendovi, ciklicno kretanje cena odredjenih sirovina. Knjigu u sake.


Olala. Inspirativno.

@pidikanac,
Nisam pisao da ne treba da te interesuje cena, vec o tome da ne treba da te interesuje moja rapsrava sa clanom @peet.

@prnjavor, @diklofen, @bojcetic,
Ne pratite, odavno sam napisao da je jedan mali deo kukuruza prodat po 27,7, a najveci deo po 29,7, kupac nepoznat. :osmeh:
Lager zero.

@pidikanac,
Od mene je u trgovini veci svako, jer u tome i nisam. Jos jedan dokaz ciste pausalnosti, iz prostog razloga, tako mi lakse.

@prnjavor,
Koliko sejem, necu ti reci, jer je to za BiH uglavnom misaona imenica, a u Srbiji vise predmet price, nego sto je realno puno. Ima ljudi sa foruma koji me znaju, tako da to nije tajna koliko se zemlje radi.

@bojcetic,
Veruj mi, ona glupa Nokia komunikator, ladno bez aparata. Ima sve zivo, al piksele nece.

Sva trojica takodje, odavno sam i detaljno pisao o svojim ogledima kukuruza. Neke slike takodje ostavljao. Sejao KWS, LG, Pionir, Ragt, i sve pisao sa opisom zemljista, datumom setve, i ostalo.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u selu i okolo niko od seljaka nece ni po 30din/kg da ga kruni,neki dan nas je jedan covek skoro molio za vrecu pa sam lepo odredio cenu 15e za vrecu od 50kg jer mi je toliko odgovaralo i pristao covek bez pola reci.
 
Ljudi ajmo malo loptu dole,sada vec pocinjete da licite na babe na pijaci, budite bre ljudi i dosta prozivanja i dizanja tenzije
 
marko22 de ti meni reci koliko je to kukuruza za BIH misaona imenica... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle...prosvetli nas koje radim toliko manje od tebe,tj baste po tebi.
 
Mislim da iz kotarki niko od ozbiljnjih otkupljivaca nece otkupljivati, ili ce kriterijumi biti prestrogi. Cena u padu od Nove godune ocekujem 22,00 Agros Opovo netacna informacija od Bukura
 
Ma pusti ga lik je skroz kontra navoj.Imaš njih par ovde koji obožavaju samo da kontriraju.Dali leče neke komplekse ,ko zna.Uopšte me ne zanima šta piše u knjigama kako funkcioniše berza ,jedino je bitno ,da kad prodjem kroz sela ,svi koševi prazni,i svakodnevno navraćaju i pitaju da prodam kuk.
 
marko22 de ti meni reci koliko je to kukuruza za BIH misaona imenica... ili konkretno RS posto je clan prnjavor prvenstveno odatle...prosvetli nas koje radim toliko manje od tebe,tj baste po tebi.

Vidiš, i mene to živo zanima.

On topic

Cijena u mom kraju je 600KM/tona pa na gore, ispod nema.

@Spasoje

Ista situacija i kod mene, dosta je već prodato i ima dosta potražnje. Ja ću prodati jedan vagon u februaru, ne vjerujem da će cijena pasti ispod 600KM/t (treba mi za sjetvu) a ostatak (nekih 15 tona) ću da čuvam dok ne dodje novi rod, ko zna kakva će godina biti 2013. a štala puna.

Btw, ne vidim u čemu je problem u prodaji iz kotarki, od mene godinama kupuju baš neki ozbiljniji kupci (velika farma koka nosilja, farma svinja itd) koji baš traže kvalitet (posebno za koke a ni svinje neće svašta da jedu) i nikad niko nije imao zamjerki. Ja okrunim, upakujem, izvagam i to je to.
 
Cena od nove godine ide blago gore a u drugoj polovini jenuara se ocekuje vracanje ne staru cenu od 27-28.
Ozbiljni odkupljivaci kupuju jos kako iz kotarki,samo kazes da ces da prodajes,i to bas taj otkupljivac kojeg je clan Pidikanac pomenuo u par postova gore.
 
Nazad
Vrh