Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ja mislim da ni ti sam sa sobom nisi na cisto sta hoces da kazes i da dokazes. Jel tebe zanima cena kukuruza prema tebi, ili te zanima izvoz, ili si postao mikrobiolog. Ako ti treba, obezbedicu ti firmu koja placa vise od tih berzanskih 23,5. Evo prosto pitanje, sta bi se sad desilo da dozvole izvoz? Izvoz bi isao, ako bi bila dobra nasa cena, a to znaci nesto izmedju Budimpeste i C.mora. Recimo, mi tako izvozimo, i stvori se manjak. Onda ce naravno morati da se uvozi. I sta je sad tu dilema sa aspekta drzave? Pa nema je, zabranice izvoz, kao sto bi zabranila svaka zemlja, i kao sto jesu prosle godine skoro sve istocne. A ti bi hteo da upravo dodje do toga, da bi na nekoj kratkoj spekulaciji digo lovu. Tj ne ti nego trgovci. I zasto bi drzava to dozvolila, da sami sebi kopaju rupu. Batali se vise tih aflatoksina, jer kukuruza nema pa nema, i to zbog suse. Ima ga dovoljno al za lokal. I ti ces mene da pitas, dal je pao izvoz kukuruza. Pa jel treba ponovo da ti dostavljam statistiku? Nije problem, pratim ja i drugo.

- - - - - - - - - -


Pa kud mu ovo rece, covek iskljucivo gleda berzu i svoje idole VS i VS.

- - - - - - - - - -


Ovo se zove progres. A ko je prvo reko? Jel to bio SGS, ovi tvoji VS i VS, ili ministar?

Ti si covece u totalnom autu, ili se pravis ili stvarno od gradskog zagadjenja vrti ti se pa ne vidis stvari realno.
Ponasas se u vecini postova tako ko da ti je vlada ili drzava otac i majka a fakticki ta drzava te izbacila na ulici od kad znas za sebe. Zar ti nevidis da i tebe kao poljioprivrednika omalovazavaju? Ne trebas se truditi da mi objasnjavas apsolutno nista, niti ista da mi obezbedis. Vodi ti brigu o sebi. A sto se tice izvoza kukuruza sam kazes da ne dozvoljavaju izvoz a svi znamo da kao nema zabrane. Pa ako nema zabrane zasto niko ne tera vise odavde? Ocigledno je da zbog nepotrebnog lajanja o aflatoxinu. O cemu pricas ti? Mislis li da i ove godine su mislili na to da li ima ili ne dovoljno kukuruza za ovu godinu? Jos samo da mi kazes da ce obezbediti jeftin kukuruz stocarima koje su upropastili vec nekoliko godina. Shvati da ce nasuprot svemu opet otkupljivaci izvoziti ovu malu kolicinu koje imamo, i sve ce to biti u njihovu korist a drzava ako je htela da vodi racuna o njenim gradjanima onda je trebala kupiti sav kukuruz za robne rezerve. Da sutra nestane, budi siguran da ne bi uvozili ni gram jer ga pre svega nema dovoljno nigde a da drzavi bude pristojna cena!
 
Mako nemoj se ljutiti, ali ja sam tacno znao sta ces da mi odgovoris.
U svakom slucaju svako dobro i nemoj sta zameriti :ppozdrav:
 
Znas li ima li neko da bi prodavao posle praznika 25-30 tona ?
To nama isplacuju zadruge po toj ceni,a sumnjam da bi bila ta cena kada bi ti dosao i hteo da kupis kukuruz.
Samo 1 primer,nama po toj ceni isplacuju kukuruz, a ista ta firma ima veliki krupac i sto kupi od ljudi kukuruz prekrupi i prekrupu uvek prodaje 4-5din skuplje u odnosu na kukuruz.
 
Pa moze bilo ko od nas ,kome trebaju pare da mu ustupi, sa time sto tu ulazi 2% izlaz, samim tim ces pokazati otkupljivacu da ima zainteresovanih za kukuruz,on ce covek dobiti kukuruz po mnogo nizoj ceni ,a ti solarnu isplatu (lova na sunce, pare na ruke) obostrano zadovoljstvo clanova foruma,i prirodno vezanih proizvodjaca zrnastih hraniva i potrosaca zrnastih hraniva bez UN tj treceg clana koji se mnooogo ugradjuje.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u selu se trenutno na džak prodaje po 28dinara,zadruga isplaćuje po 24dinara,a neki likovi koji dovoze drva i odvoze kukuruz plaćaju oko 26-26,5dinara.To je neka realna trenutna situacija.
Dejan77 problem je u tome što će teško neko hteti da proda sada kukuruz po 24 din/kg.Sada je vreme kada je definitivno najmanja cena u godini.Nije problem nekome učiniti uslugu ali teško da će iko od nas to raditi na svoju štetu.
 
Ti si covece u totalnom autu, ili se pravis ili stvarno od gradskog zagadjenja vrti ti se pa ne vidis stvari realno.
Ponasas se u vecini postova tako ko da ti je vlada ili drzava otac i majka a fakticki ta drzava te izbacila na ulici od kad znas za sebe. Zar ti nevidis da i tebe kao poljioprivrednika omalovazavaju? Ne trebas se truditi da mi objasnjavas apsolutno nista, niti ista da mi obezbedis. Vodi ti brigu o sebi. A sto se tice izvoza kukuruza sam kazes da ne dozvoljavaju izvoz a svi znamo da kao nema zabrane. Pa ako nema zabrane zasto niko ne tera vise odavde? Ocigledno je da zbog nepotrebnog lajanja o aflatoxinu. O cemu pricas ti? Mislis li da i ove godine su mislili na to da li ima ili ne dovoljno kukuruza za ovu godinu? Jos samo da mi kazes da ce obezbediti jeftin kukuruz stocarima koje su upropastili vec nekoliko godina. Shvati da ce nasuprot svemu opet otkupljivaci izvoziti ovu malu kolicinu koje imamo, i sve ce to biti u njihovu korist a drzava ako je htela da vodi racuna o njenim gradjanima onda je trebala kupiti sav kukuruz za robne rezerve. Da sutra nestane, budi siguran da ne bi uvozili ni gram jer ga pre svega nema dovoljno nigde a da drzavi bude pristojna cena!
Nigde te ta tvoja ogranicenost nece dovesti. Iz aviona se vidi da se nikakvim poslom u zivotu nisi bavio, i da pojma nemas sta je to konkurencija i kako se formira cena. A da bi zavrsili ovu i onako besmislenu rapsravu, ja ti predlazem da i sam pocnes da otkupljujes kukuruz, pa da vidimo kako bi ti to islo. Takodje bih ti predlozio da odes do clana @rale-ta, posto je covek prema tebi prijateljski naklonjen, pa nek ti lepo objasni cene kukuruza, da ti objasni berzu, a ako hoce nek te i saslusa zasto mislis da su svi trgovci u sustini prevaranti u zajednici sa drzavom

Sto se tice borbe protiv drzave i sistema, nemoj mi o tome molim te. Sad kad bih krenuo da ti pisem o svim demostracijama kojima sam prisustvovao jos od 90-tih pa nadalje, ti verovatno ne bi znao i da je sve to postojalo. Takodje i moja kritike drzave na ovom forumu je nesto ocigledno sto ti sebi nikad neces moci da dozvolis, ocigledno se povodeci onom cuvenom logikom, bolje da cutim, procitace neko.

I za kraj, malo pobeze od teme, kolika je cena kukuruza? Oces u NS pa da prodas po 23,5 bez pdv-a, ili ces u Jermenovce po onih 24,8+pdv?

- - - - - - - - - -

Mako nemoj se ljutiti, ali ja sam tacno znao sta ces da mi odgovoris. U svakom slucaju svako dobro i nemoj sta zameriti :ppozdrav:
Ne ljutim se ja iz prostog razloga, jer svako pre svega pise i govori o sebi, a tek onda o drugima.
Mislim da nisi toliko pronicljiv da mozes suditi na takav nacin. Reci utehe su samo postfestum mehanizam.
 
Poslednja izmena:
marko22 spusti se malo na zemlju jer kao prvo član PEET nije klinac koi misli da se jede sve što leti a kao drugo ne poznaješ čoveka da bi mu delio takve lekcije a predlažem da se malo smire strasti :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Marko 22 ako si već takav stručnjak za kukuruz i cene pa zar nije isto "Oces u NS pa da prodas po 23,5 bez pdv-a, ili ces u Jermenovce po onih 24,8+pdv?".
 
Ne znam. On covek kuka kako je razlika izmedju 2 berze 4,5 dinara. Kad mu kazem da nije i da moze skuplje, pa mu se jos i covek javi sa cenom, a on i dalje uporan, ti mi sad reci sta da mislim o njemu, ko je tu instaliran i ko tu prica prazne price?

@pidikanac,
Jel si siguran da si ispratio raspravu pa da dajes ovakve pridike sa strane? Kad vec znas da nije klinac, mozda bi mogao i ti da mu se javis, mada si napisao da kukuruz ide skuplje kod tebe, pa da covek ne prodaje po toj ceni sto diktiraju ministri i Beograd na berzi.

Cisto kao podsetnik, sva rasprava je krenula oko cene kukuruza i razlike izmedju berzi, i kolika je ta stvarna cena kukuruza. Pa sad lepo procitajte sta je ko pisao unazad par strana. Pa da vidimo ko je dosledan a ko prica suplje price. Ko je to sklon nekom svom idealisanju jer mu se tako namece, a ko sagledava celinu. Itd
 
Kolega Xale posle praznika ostavimo kukuruz mozda cu moci da ti pomognem po realnoj ceni,povezacu te ,garantovacu ti ali sada nema nikog zainteresovanog.Pozdrav.

- - - - - - - - - -

Drage moje kolege nemojte otici u krajnost,mozda se razlikujete samo po politicki orijentisanosti,pa ispostujmo tudja ubedjenja.Ja sam zadrta komunjara ali postujem tudje misljenje.Kolegu Peet-poznajem od ovde prisutnih sigurno najduze ,postujem ga dugo radi ovaj poljo biznis i to dosta dobro.Moramo se negde naci pa se svi ispricati do mile volje valjda ce biti neka prezentacija.
 
Kod nas kukuruz od danas otisao na 25,50 dinara,placa AGROS DOO OPOVO inace bio 23 dinara
 
Kako čujem očekuje se nagli skok cene kukuruza kod nas.Šta to znači i koliko ostaje da se vidi.Po mom mišljenju teško da će se to desiti pre nove godine ali ajde da sačekamo i vidimo.
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.
Ipak su moje informacije bile dobre.Ovo je post od juče u podne.
 
@pidikanac,
Jel si siguran da si ispratio raspravu pa da dajes ovakve pridike sa strane? Kad vec znas da nije klinac, mozda bi mogao i ti da mu se javis, mada si napisao da kukuruz ide skuplje kod tebe, pa da covek ne prodaje po toj ceni sto diktiraju ministri i Beograd na berzi.


ne samo da znam da nije klinac nego ti odgovorno tvrdim da je član peet jedan od veoma dobrih poljoprivrednika koi ne piše po forumu ono što je čuo kada je njegov " tata pričao sa nekim čikama " več iz ličnog iskustva i muke a to da on proda kukuruz kod mene u selo malo je teško izvesti prvo jer on do Pančeva ima 47km a od pančeva do mene 18.5km a kod mene se kukuruz prodaje po ceni od 26 din i to u kamione .
 
@marko Mesas teze, izgubis se u prici ne odgovaras na jednostavna postavljena pitanja. Tvoje ponasanje iritira time sto gledas sa visine. Tretiras samog sebe kao eksperta u mnogim situacijama a to se pokazalo u vise navrata u tvojim postovima u vise tema.
Ovo sam morao napisati samo radi toga sto si podsecao neke da procitaju debatu od pocetka a ti jednastavno sve vreme izbegavas pravo pitanje od pocetka koje je bilo postavljeno vec solis pamet. A to je bilo :
-Zasto je prosle godine u ovo vreme razlika u ceni izmedju NS berze i Budimpestanske bila od 20-30 para a ove godine od 4.5 din.(pre neki dan)? U svakom slucaju ti nastavi i dalje da objasnjavas ljudima na ovom forumu neke stvari koje su samo tebi jasne. Ja se iskljucujem iz ove price jer stvarno ne vredi raspravljati i slusati da je danas Nedelja i da se nova godina docekuje 31 Decembra a pitanje je bilo koliko ima sati!:osmeh: Zahvaljujem se prijateljima zbog par recenica!
 
Koja bre tvoja crna pitanja kad ni ti sam ne znas ni kud si krenuo, ni gde oces da stignes. Sad si vec promenio traku i pricas kako je pre neki dan cena bila 4,5 dinara razlike. Pa sta i ako je bila, sto lepo ne pozoves Galetina pa mu objasnis koliko je u Budimpesti? Skreses mu lepo u brk, sva tvoja saznanja i muvanjima, o povezanosti Beograda sa tom kradjom, i kako aflatoksini nisu uticajni, i sve ostale tvoje teorije. Pa mnogima i jeste jasno pored mene, osim tebi slicnima, koje su se iz nepoznatih razloga samoubedili da su bitni. Jedino tebi nisu jasne cene. Jedino bi ti izvozio kukuruz koji si kupio po visoj ceni i prodavao po nizoj. Jedino bi ti placao kukuruz svima isto, bez obzira gde se nalazili, kakve kolicine imali, i kakve odnose gradili. Jedino bi ti na sve svaljivao krivicu osim na samog sebe.

A na ovo tvoje prosto pitanje, postoji jos prostiji odgovor. No, ti naravno si pre sklon u verovanja o svetskim zaverama uperenim protiv tebe, nego o kretanjima na svetskim trzistima. Da te ja ne bih postideo, ajd ti lepo pogledaj malo sta je bilo prosle godine sa kukuruzom, a sta ove, pa ce ti mozda ta informacija ukrstena sa ovogodisnjim rodom otvoriti nove vidike. Sa ovim pitanjem si pokazao svoje neznanje. No, to ti i ne zameram, i ne uzimam za minus, nisi ni obavezan to da znas, kao sto nije bilo ko. Problem je u tvom tonu, i to sto ne umes da saslusas drugacije misljenje.

I za kraj savet, ne bih se bas ponosio odbranom kako nisi klinac. Po meni cak bi ti mozda bilo bolje da je obrnuto. Odlican si predlog dobio od @rale-ta. A od ovih sto objasnjavaju lokalnu geografiju, neces imati bas neke koristi. Bila bi korist da ti posalju kamion i da prodas po 26, a ne po 23,5.

@pidikanac,
A sto se ti uopste mesas u ono sto te ne interesuje. Pa sta ako nije slusao cike? Da mozda nije astronom, doktor, i ko zna sta. I ja se ne mesam u plugove i kombajne. Ovde zapeva i kukumavci, samo Bog zna na koga i zbog cega. Posalji ti lepo njemu te kupce koji ce da preskoce Bavaniste, a valjda ce bem mu misa na kamion kukuruza da se isplati tih 15 litara dizela.
 
Poslednja izmena:
Marko ne znam cemu sad tako neprijateljsko ponasanje i takav tonalitet.
Ispada da svi mi pogresno razmisljamo a da si samo ti u pravu. Mozda i jesi jedini u pravu, ali bar ne moras da se nerviras i pises na taj nacin.
Svako dobro i nemoj sta zameriti :osmeh:
 
Nazad
Vrh