Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
27.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2027.12..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Stočno brašno - 22,32 din/kg sa PDV-om
 
Zasto se jos zamarate stim dali ima zaraze ili je ona izmisljena,bolje neki drugi vid organizovanja koji ce doneti neki boljitak.KUKURUZ JE ZARAZEN,to je istina svidela se ona nekome ili ne.Koliko ima miligrama zavisi od terena,ali budji i crva ima na pretek.Najveca medvedja usluga nam je ucinjena sto se izmesao sa zdravim kukuruzom,verovatno opet zbog nekog vaznog clana nase zajednice.
koliko mikrograma ima od toga najvise i zavisi dali je za upotrebu ili ne. To jest dali se izvozi ili ne.Inace miko toksini su prisutni dugi niz godina svuda u svetu.A u americi je pad zbog najave smanjenog izvoza i smanjene proizvodnje bioetanola.
 
Bio slucaj kod nas,navodno vracena 2 vagona zbog aflatoksina...ispostavilo se da je vracen po dogovoru pred ljudima koji su se tamo zatekli ne bi li se sirila prica i pravdalo dalje obaranje cene,predvece dosao i istovario bez problema...samo sto su provaljeni u kafani..ovaj sto je donosio napio se i itrtljao sve...gazda mu nudio vecu cenu ako prica kako je kukuruz los i bezvredan i kako nije mogao da primi...kakav smo narod nemam reci..pa ovo ne bi ludom palo na pamet...kukuruz je zdrav prica je prenaduvana radi interesa a stvar mora doci na svoje...oborili cenu na lazima samo je pitanje dokle ce moci drzati kad krene potraznja iza N.godine
 
Kako čujem očekuje se nagli skok cene kukuruza kod nas.Šta to znači i koliko ostaje da se vidi.Po mom mišljenju teško da će se to desiti pre nove godine ali ajde da sačekamo i vidimo.
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.
 
Pitaj @marka 22 da ti objasni zasto nema izvoza! A ja cu ga pitati sledece godine zbog cega je izvoz prepolovljen u poredjenju sa periodom 2011- oktobar 2012! Moje je misljenje da samo on na ovom forumu ne vidi uzrok stopiranja izvoza zbog aflatoxina!
Ja mislim da ni ti sam sa sobom nisi na cisto sta hoces da kazes i da dokazes. Jel tebe zanima cena kukuruza prema tebi, ili te zanima izvoz, ili si postao mikrobiolog. Ako ti treba, obezbedicu ti firmu koja placa vise od tih berzanskih 23,5. Evo prosto pitanje, sta bi se sad desilo da dozvole izvoz? Izvoz bi isao, ako bi bila dobra nasa cena, a to znaci nesto izmedju Budimpeste i C.mora. Recimo, mi tako izvozimo, i stvori se manjak. Onda ce naravno morati da se uvozi. I sta je sad tu dilema sa aspekta drzave? Pa nema je, zabranice izvoz, kao sto bi zabranila svaka zemlja, i kao sto jesu prosle godine skoro sve istocne. A ti bi hteo da upravo dodje do toga, da bi na nekoj kratkoj spekulaciji digo lovu. Tj ne ti nego trgovci. I zasto bi drzava to dozvolila, da sami sebi kopaju rupu. Batali se vise tih aflatoksina, jer kukuruza nema pa nema, i to zbog suse. Ima ga dovoljno al za lokal. I ti ces mene da pitas, dal je pao izvoz kukuruza. Pa jel treba ponovo da ti dostavljam statistiku? Nije problem, pratim ja i drugo.

- - - - - - - - - -

ZA PG cena je 24,80 din/kg sa pdv srps kvaliteta.Pozdrav prijatelju.
Pa kud mu ovo rece, covek iskljucivo gleda berzu i svoje idole VS i VS.

- - - - - - - - - -

Ok verujem ja da je pokvaren! Ali nisu morali prvo dati nepotrebne dezinformacije da bi posle demantovali i rekli da je procenat zaraze mnogo manji ili cak zanemarljiv!
Ovo se zove progres. A ko je prvo reko? Jel to bio SGS, ovi tvoji VS i VS, ili ministar?
 
Kako čujem očekuje se nagli skok cene kukuruza kod nas.Šta to znači i koliko ostaje da se vidi.Po mom mišljenju teško da će se to desiti pre nove godine ali ajde da sačekamo i vidimo.
I pre dva dana je na TV-u bilo kako je pad cene kukuruza stao i očekuje se brzi porast cena.
I meni odgovara ali mi je za sada nelogično jer bi bio onda skuplji u Srbiji nego Čokago i Madjari .A to neznam kad je bilo. Mora prvo da Ode kod njih pa će onda i kod vas ali verujem da će tako i biti bar u februaru.
 
28.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
kuruz28.12..JPG


psenica28.12..JPG

produktna28.12.JPG
 
Ne kapiram,jel mogu ja kao fiz. lice da kupim kukuruz na berzi i sta bi trebalo od papira,ili je ovo "sviranje ..." kao, kukuruz placamo toliko ,a ne prodaje ga niko.
 
Otpirlike, i tako moze da se kaze. Ako uzmemo u obzir toliko talambasanje o zitaricama, onda se postavlja pitanje, kako je moguce da na jednoj berzi prolazi toliko procentualno malo trovine, ako uzmemo u obzir da zanemareno povrce i voce imaju daleko vece kolicinske promete preko svoje berze? Postavlja se pitanje sta rade ti ljudi na berzi, sta rade organi koji ih kontrolisu, ako imaju takve nesklade u odnosu na cene i promet robe u odnosu na recimo konkurenciju sa povrcem? Ispada da povrce i voce u daleko trzisnijoj utakmici. Pa sad nek strucnjaci objasne nedeljni promet na berzi od recimo 1000 tona, i promet povrca i voca od 2000 hiljade tona. Al dobro, bitan je imidz, bitno je da se daju redovna nedeljna saopstenja sa sve slikom, bitna je prica tralala. Pa bilo je vecih propasti pa to ne sme da se dira. De ces bre harmoniju da narusis. Ah, da, i nadmeno znamo gde se muva.
 
Na toj berzi ne mozemo mi nista kupiti,to je skup netacnih podataka,koje svaka vlast obilato koristi.
 
Realno koliko je sad prava cena kukuruza?Recimo na kolicinu 25-30 tona.
Ne mislim na realnu cenu,vec po koliko se prodaje?
 
Pocele su ponude , nudi se dobra cena samo zovu telefonom. Nemojte prodavati za ovu cenu koja je na berzi.
 
Jel toliko placaju otkupljivaci,ili ima negde da se kupi,posto meni treba a gledam da eskiviram "biznizmene" sa pijace.Realno i nema niko da moze da mi obezbedi toliko kukuruza ,vec da im ja dam novac unapred,a oni ce meni doterati.Problem u tom poslu je jedino sto ja kosulju zakopcavam spreda.
 
Nazad
Vrh