Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Baš iz tog razloga su i izmislili bolest kukuruza ne bi li se izvoz stopirao,da bi mogao da se održi stočni fond.

Pitaj @marka 22 da ti objasni zasto nema izvoza! A ja cu ga pitati sledece godine zbog cega je izvoz prepolovljen u poredjenju sa periodom 2011- oktobar 2012! Moje je misljenje da samo on na ovom forumu ne vidi uzrok stopiranja izvoza zbog aflatoxina!
 
Zasto smo takvi i cemu optuzbe da je afera sa zarazenoscu izmisljena.:sta: Na zalost bolest postoji i to je surova realnost,svidjalo se to nama ili ne.Ja sam jesenas licno isao od njive do njive i placao kukuruz 29,al da nije zarazen,jer su pilici naj osetljivija kategorija.Ne znam za ostale krajeve,al u mom okruzenju ima puno zarazenog kukuruza.Nekima su tovljenici crkavali zbog trulezi.Iz istog razloga su kotobanje prazne.Ljudi su predavali na lager da ga nebi cuvali takvog zarazenog.Po meni oni sto imaju zdrav kukuruz treba da traze mozda i 40.Vredi u ovoj frci,ali da zaraze ima ima.
 
Zaraze ima ali ne u toj meri koja je izvikana,ima je skoro svake godine ali je mnogo ispod granice da kukuruz bude neupotrebljiv. Kada plesniv kukuruz prodje kroz susaru on ne gubi zarazu nego se proces zaustavlja , jer su toksini fekalije budji, a susenjem se ubijaju budji. kod nas su pojedinci imali takav kukuruz, a desavalo se i na odredjenim hibridima .ali to nije nista spektakularno i opasno stanje u silosima je od 2-3 mikro grama po kilogramu i nesadrzi alfa toksine.
A to sto ste poceli opet da se prozivate stvarno nema smisla,sta ce ti se desiti ako hranis stoku sa zarazenim (jeftinim) kukuruzom imaces zarazenu (jeftinu) stoku. i neces imati osnova za povecanje cene.
Dajte ljudi da se opametimo i trazimo trzisnu cenu nasih proizvoda,kao i povecanje subvencije za sve.Ali zajedno jer jedni bez drugih smo nista.
 
Zaraze ima ali ne u toj meri koja je izvikana,ima je skoro svake godine ali je mnogo ispod granice da kukuruz bude neupotrebljiv. Kada plesniv kukuruz prodje kroz susaru on ne gubi zarazu nego se proces zaustavlja , jer su toksini fekalije budji, a susenjem se ubijaju budji. kod nas su pojedinci imali takav kukuruz, a desavalo se i na odredjenim hibridima .ali to nije nista spektakularno i opasno stanje u silosima je od 2-3 mikro grama po kilogramu i nesadrzi alfa toksine.

Tačno.Plesni ima i kad najbolje rodi.Ja kod mene mogu da izbrojim koliko ima plesnavih klipova.
Za krave smo koliko puta kupovali i baš taj plesnav kukuruz i vidim da su sve ostale žive,Svinji ga neće ni jesti
 
Otkupljivaci su trenutno u problemu sta raditi sa izmesanim kukuruzom.Onim dobrim i zarazenim.Pretpostavljam da ce se ubuduce kontrolisati kontaminacija i da ce se na taj nacin izbeci da se upropasti i ono zdravo.Ima njiva na kojima je bilo po 150kg po kj.Taj je sav plesnjiv i upropastio ko zna koliko dobrog.Naravno da ima dobrog i hvala Bogu,ali da je napravljen problem jeste,ato samo zbog alavosti pojedinaca.Koliko ce to kostati seljaka i na kraju krajeva i drzavu,jer je najveci priliv deviza od kukuruza,pokazace vreme.
 
ovo stanje nekome opasno odgovara!
kada budemo dolazili na vagu da prodamo kukuruz sa dva zrna budjavog ce nas vracati kuci, jel se grand export pancevo vec tako ponasa, zbog nadjenih 2 zrna vratili kamion...
dali nam je to trebalo???
 
Sjebali su nas na fin i kulturan nacin,sada trba da im naplatimo sve sto su nam namestili sto su nam izasli u susret zbog suse,pomogli su poljoprivredu.HVALA VAM NA POMOCI ALI NEMOJTE VISE DA NAM POMAZETE gospodo sa vlasti.:zli:
 
ovo stanje nekome opasno odgovara!
kada budemo dolazili na vagu da prodamo kukuruz sa dva zrna budjavog ce nas vracati kuci, jel se grand export pancevo vec tako ponasa, zbog nadjenih 2 zrna vratili kamion...
dali nam je to trebalo???

Probajte ako možete da ga ne prodajete do proleća jer ako nema kukuruza na tržištu ima da ga uzmu i da je sav plesnav
 
ovde nije problem vlast, nego extra profitabilne firme koje zaradjuju na nasoj muci.
Gospodo stocari ako nekome od vas bude trebao dobar kukuruz kada meni treba::novac:: ustupicu vama po trzisnoj vrednosti radije nego neko da se bogati na mojoj i vasoj muci i predstavlja se kao uspesan covek a on samo go... koje lesi posten svet,
A ovi sto su izjavljivali da kukuruz nije za upotrebu da plate za lupetanje gluposti, A mi mozemo da ih sredimo posebno trazeci od odkupljivaca izuzece slepaca koji neznaju da rade svoj posao tj pustaju price za pare.
Svake susne godine imamo po jednu budalu koja nas unisti, taman mislis da ces cenom pokriti smanjeni prinos kada ono zabrana izvoza (i sledece godine smo trpeli zbog donosenja takve odluke) sada sav kukuruz zarazen pad izvoza(koliko cemo i sta trpeti videcemo)
 
26.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2026.12..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Suncokretova sačma 33% - 33,36 din/kg sa PDV-om
 
Zasto se jos zamarate stim dali ima zaraze ili je ona izmisljena,bolje neki drugi vid organizovanja koji ce doneti neki boljitak.KUKURUZ JE ZARAZEN,to je istina svidela se ona nekome ili ne.Koliko ima miligrama zavisi od terena,ali budji i crva ima na pretek.Najveca medvedja usluga nam je ucinjena sto se izmesao sa zdravim kukuruzom,verovatno opet zbog nekog vaznog clana nase zajednice.
 
Zasto se jos zamarate stim dali ima zaraze ili je ona izmisljena,bolje neki drugi vid organizovanja koji ce doneti neki boljitak.KUKURUZ JE ZARAZEN,to je istina svidela se ona nekome ili ne.Koliko ima miligrama zavisi od terena,ali budji i crva ima na pretek.Najveca medvedja usluga nam je ucinjena sto se izmesao sa zdravim kukuruzom,verovatno opet zbog nekog vaznog clana nase zajednice.
setite se 2010 u jesen kisne godine koliko je bilo crvljivog i plesnivog ???? pa su primali sve i niko nije pricao o mikotoksinima
SIGURAN sam da je patka kako bi se uticalo na cenu na trzistu
 
Gledam u kukuruz od 86 god,prvo u mesaoni a sada na otkupu toliko crva ja jos nisam video a proslo je mnogo kvarnog kukuruza .Da ne skrecemo vise sa teme jer to ne vodi nikuda izvinjavam se .
 
Ok verujem ja da je pokvaren! Ali nisu morali prvo dati nepotrebne dezinformacije da bi posle demantovali i rekli da je procenat zaraze mnogo manji ili cak zanemarljiv!
 
Procenat zaraze je mnogo velik nisu oni dobronamerno i rado promenili pesmu nego otisla su jajca u procep.Ovaj izlet skupo kosta SGS a oni su No 1 u Srbiji,ne kazem da su najbolji ali su nerealno izdignuti.Videcemo sta prolece donosi ako od jauara krece sa tel-kel opcijom imamo sanse da nesto i dobijemo inace smo ispusili,moja skromna prognoza.
 
Nazad
Vrh