Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
ma otiće to samo da se očiste silosi i ambari vjeruj ima ih već što izgrću iz ćoškova ako je zaostalo koje zrno.A kod nas i jeste na žalost uvjek po onoj "dok se jednom ne smrkne drugom ne svane" po meni april maj tona minimalno 270e
 
Mislim da cena kukuruza nece gore bar dok ne posejemo. Znaju da u prolece treba najvise para za djubrivo,seme,naftu i zele da kupe sto jeftinije kukuruz.
 
Ne zaboravite da je ovo Srbija.:osmeh: Ovde je sve moguce,a jedino pravilo koje vazi je da nema pravila.Sve vrsta prognoza su u ovom momentu jako ne zahvalne.Use i u svoje kljuse i sta nam Bog da.Ako smo vec dobili susu,red bi bio da bude i adekvatna,tj dobra cena.:ppozdrav:
 
20.12.2012.
CENE ŽITARICA NA PRODUKTNOJ BERZI U NOVOM SADU, BERZAMA U BUDIMPEŠTI, ČIKAGU, MINEAPOLISU I PARIZU
CENE SU OBRAČUNATE PO SREDNJEM KURSU NA DAN OBJAVLJIVANJA (din/kg bez PDV-a)
Presentation%2020.12..jpg

Produktna berza Novi Sad:
Sojina sačma 44% - 72,48 din/kg sa PDV-om
 
I danas je takodje cena u svetu dobro potegla na dole, i prvi put posle 6 meseci sisla ispod 700 usd/bus.
 
Pošto za sada(Bože zdravlja)nemam potrebe da prodajem kukuruz ja ću sačekati mart-april da vidim situaciju.Mene ne interesuje berza ni u Budimpešti a kamoli negde u Americi.Ja znam da kukuruza u Srbiji nema dovoljno za naše potrebe.A gde je još ono što je izvezeno na Kosovo a samo se smatra da je u Srbiji,pa još onda treba kukuruza da se ispune i ugovorene obaveze o izvozu kukuruza.
I ovog momenta se u nekim delovima Srbije kukuruz plaća od 27 do čak 33dinara za kilogram.Ne vidim ni jedan razlog zašto bi ja onda moj dao po 20dinara zadruznim mešetarima sa kojima ja nemam nikakav ugovor o obaveznoj prodaji njima.
 
J..ga diklofen , kako nema veze berza u Budimpešti i druge , pa uvešće ovamo ako bude falilo a različita cijena . Nemože cijena da odudara mnogo ta su vremena prošla.
 
To sto ga kod nas nema, samo znaci da ce mu cena biti realnija tj pribliznija nekoj svetskoj. A u ovakvoj divljini kao sto je nasa, uvek vlada ko koga zavrne. Ima kod nas raznih cena i uslova. Kako se ko snadje i kako mu se zalomi.
 
Marko ti kao da si instaliran na ovaj forum da branis ovako nisku cenu kukuruza. Iskreno se nadam da nisam u pravu, ali svaki tvoj post vodi u tom smeru.
I sad nemoj da mi pricas kako si ti samo realan i da ima i drugog misljenja osim mog misljenja jer ja to sve znam. Jer da si realan (a nadam se da jesi), ti bi rekao da sa svakom promenom cene kukuruza treba da se menja i cena stoke i mleka i svih ostalih preradjevina, a ja nisam nesto primetio da je u prodavnici pojeftinilo mleko a krave su jele kukuruz i po 27 i po 23 din. Takodje nisam primetio da je gorivo pojeftinilo u tom procentu u kom je pojeftinio nas kukuruz. Takodje nisam primetio da je pojeftinila palenta ili mozda koncentrat.
Zasto toliko smeta da i selo zaradi. Da li je u pitanju ljubomora, mrznja ili nesto sasvim trece.
 
Nisam instaliran, sam sam se prikacio. :osmeh:

Ako mene pitas, pogledas sta je taj pisao ranije, ima li to neke istine i nekog kredibiliteta. Piskaram po malo o tim svetskim kretanjima, jer me je to zanimalo i pre nego sto sam se poceo baviti poljoprivredom, a sve u uverenju da se u to po malo razumem. Napisao sam par puta o trendu kretanja cene u svetu, i koliko me secanje ne vara, bio sam u pravu. Sa jednim kolegom sam se dopisivao putem pp, i njemu sam preneo neka svoja razmisljanja, tako da nisam neki opsenar i navijac. Ne vidim da je to nekome moglo da zasmeta, sto sam bio realan. I kad sam to pisao ranije, to se odnosilo na kratkorocne analize i prognoze. Dugorocno kao nekom ko se bavi poljoprivredom, naravno da mi je u interesu da cene budu dobre, po mogucstvu i visoke. A to dali ove cene nekome odgovoaraju ili ne, to najbolje zna onaj ko ima robu. Neko je imao prinos 8t/ha, a neko 3t/ha, tako da je sve to malo irelevantno. A za kraj, dodao bih da nikad nije dobro kad cene probiju te neke nivoe, sa takvim padom i obimom. Znam sta pricam, a najbolje za sve da nisam u pravu.

A sto se tice same stoke, u to se ama bas nista ne razumem, osim sto cujem i vidim da se zale i zivinari i svinjari. Verujem sa pravom. Ali, vidim da tu ima tek marifetluka, tako da to vec nije pravo trziste, vec kriminal. Tu nauka ne pomaze.
 
Ne kažem ja da između naše cene i cena na berzama u okruženju treba ili će biti vellika razlika u našu korist.To naravno nije logično jer ako je kukuruz u recimo Mađarskoj 25 dinara kod nas ne može biti više od 26-27 dinara.Ali eto ja bi lično voleo da neko uveze taj kukuruz po 23din iz SAD pa da vidim koliko bi ga ovde koštao.
 
S obzirom da je danas smak sveta,da se izljubimo.:haha:Iskreno zelim bolju cenu kukuruza posle smaka sveta.S nadom da cemo preziveti,a da ce doci bolja cena.:ppozdrav:
 
Iz SAD nece sigurno, posto smo mali za njih, a i daleko. No, ono sto je najbitnije, zasto iz SAD kad je na Crnom moru jeftinije. Zato cemo mi uvek i biti tu sa cenom negde izmedju Crnog mora i Budimpeste.
 
Nazad
Vrh